Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kotły gazowe kondensacyjne firmy WOLF


ferrit

Recommended Posts

Witam

Proszę o pomoc.

W CGW 20/120 firmy Wolf nie działa wentylator (Wyskakuje ,,błąd 24"), to znaczy działa, ale trzeba mu pomóc, czyli mechanicznie popchnąć. Nie zaskakuje samodzielnie.

Wymiana wentylatora kosztuje ok. 1700-1800 zł !!!!!

W internecie znalazłam wątek, że ktoś wymienił tylko kondensatorek w tym wentylatorze i wszystko wróciło do normy. Koszt ok. 200 zł.

Czy ktoś pomoże? Nie znam symbolu kondensatora, nie wiem jakiego konkretnie szukać.

A może ktoś z forumowiczów podejmie się wymiany kondensatora? (okolice W-wy)

 

pozdrawiam

 

Nie wentylator do wymiany tlyko pada sterownik a konkretne element za 2zł w postaci kondensatora elektrolitycznego. Kasują własnie za wymiane 200zł. Czyli tyle co nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Proszę o pomoc.

W CGW 20/120 firmy Wolf nie działa wentylator (Wyskakuje ,,błąd 24"), to znaczy działa, ale trzeba mu pomóc, czyli mechanicznie popchnąć. Nie zaskakuje samodzielnie.

Wymiana wentylatora kosztuje ok. 1700-1800 zł !!!!!

W internecie znalazłam wątek, że ktoś wymienił tylko kondensatorek w tym wentylatorze i wszystko wróciło do normy. Koszt ok. 200 zł.

Czy ktoś pomoże? Nie znam symbolu kondensatora, nie wiem jakiego konkretnie szukać.

A może ktoś z forumowiczów podejmie się wymiany kondensatora? (okolice W-wy)

 

pozdrawiam

 

Wymień ten największy elektrolityczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robiłeś to widocznie źle

 

Tak to typowe ." Serwis jest zły" . A ja serwisuję inne kotły 25 lat i tam jestem dobrym serwisem . Akurt nie dorosłem do doskonałych kotłów WOLF .

 

To może inaczej . Dlaczego tak mało się sprzedaje ? Dlaczego to kocioł niszowy.?

 

Podobnie ze starymi Bretie . Zamontowali wymiennik który zatykał się i nie można było wyczyścić . Zgłosiłem to do firmy . Stwierdzili -"zły serwis" .Ale zaraz zmienili wymiennik , ale nadal były problemy . Teraz mają całkiem inną konstrukcję .

 

Z Urlichem tez tak było Kocioł kondensacyjny działał ok . Wprowadzili nowy zgłosiłem ,że są problemy . Pierwsza reakca "zły serwis" - po 12 latach współpracy i masowej sprzedazy . Po 2 latach firma padła bo przestano kupować kotły.

 

Tak . Serwis jest zły Kotły WOLF są doskonałe :D

 

Inna sprawa , to ten zły Urlich był lepszy od tego dobrego WLOFA

Edytowane przez fachman19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months później...

Posiadam 3 piece olejowe firmy Wolf,

Nie polecam, przez pierwsze trzy lata ciągle awarie serwisu beznadziejny, nie mógł sobie poradzić, dopiero straszenie sądem skutkowało, przyjechał Pan w garniturze z Warszawy pogrzebał trochu i pojechał po czym po 15 minutach znów awaria. Był 3 rożnych serwisantów pewnie z 20 razy (a awarie były prawie co drugi dzień/do raz w tygodniu) na sczeszcie piec czasami odpalał po ponownym uruchomieniu.

Wymyślali rożne przyczyny zły olej opałowy, ze sam sobie grzebie w piecu ale żadna nie wina pieca.

W końcu się udało piece już jakiś czas chodzą bez zarzutu. Teraz po gwarancji 5letniej przyjezdna serwisant wiessmann/Dietrich i klnie na te piece ze bardzo ciężko doczyścić.

Piece bardzo ciężko się czyści. Serwis bardzo drogi i nie ma wyboru serwisantów.

Przy pierwszym uruchomieniu jednego z pieców serwisant potraktował elektrody kombinerkami, montują dysze jakie maja przy sobie (60stp zamiast zalecana 80stp).

Uważam hydraulicy wciskają ludziom te piece bo Wolf im nieźle za to płaci.

Teraz bym zdecydował na piece Brötje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
  • 1 year później...
Mam wolfa od paru lat, miesiąc po gwarancji padła płyta główna. Już w czasie gwarancji często błąd przegrzania temperatury spalin, Piec po wyczerpaniu wody w zasobniku (80 L) nie jest w stanie nagrzać wody na bierząco, po czym error 007 za duża temperatura spalin, no qrwa 50 letni junkers mojej babci to potrafi ! serwis tragiczny ! Wiedziałem więcej na temat ustawień niż serwisant ! Ustawić w nim odpowiednie temperatury w domu (grzejniki i podlogownka) da się tylko cudem po wielu wielu próbach. Piec ma funkcje urlop, wyjeżdżam w zimie, klikam i piec obniża temp, super. Wracam w domu zimno, na programatorze klikam że wróciłem, piec odpala nagrzewanie podłogówki a grzejniki letnie, wiec daje na maxa temperaturę na sterowniku, ale piec przestawia zawór i daje na max na podłogówkę, a grzejniki dalej letnie. Dzwonię do serwisanta, a on, że muszę poprzestawiać Krzywe grzania, no ja pierd.....e. Tak działają nowoczesne piece ? Fantastycznie !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...