Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Monika urządza mieszkanie


monikaa13

Recommended Posts

Raz na jakiś czas wpadam do Ciebie zobaczyć postępy i zawsze jestem czymś zachwycona. Tym razem pięknymi schodami i odnowionymi krzesełkami. Proszę napisz gdzie kupiłaś taki świetny materiał tapicerski. U mnie w mieście trudno coś znaleźć, a na internecie też nic takiego nie znalazłam.

 

Pozdrawiam.

 

Dzięki. Z materiałem byl ogromny kłopot, bo szukaliśmy materiału obiciowego ale nic ciekawego nie było. Same takie obicia jak z PRLu :D Nie mogliśmy nic wybrać. W końcu postawiliśmy na dośc powszechną, ciekawą wizualnie i tanią Ikeę :) Materiał na krzesłach to zwykły materiał z Ikei. Jest dość sztywny i taki grubszy więc na razie się trzyma, nic się z nim nie dzieje. Jak się wytrze to się kupi nowy, za tę cenę można :)

 

A w Ikei naprawdę jest spory wybór fajnych materialów, tylko trzeba szukać tych grubszych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 773
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Monika,

masz czadowe schody - bardzo industrialne, wyglądają bombowo!!!!

Czy mogłabyś się podzielić namiarem na wykonawcę na priv?

I w ogóle - czy takie konstrukcje są drogie?

 

Dziękuję. Nam się tez podobają ale jeszcze będą pręty, takie jak u góry ale jakoś czasu nie ma. Schody wykonane samemu, niestety nie znam kosztów, bo połowa była po znajomości :) Stopnie są sosnowe - 50 zł /sztuka - tyle wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Z materiałem byl ogromny kłopot, bo szukaliśmy materiału obiciowego ale nic ciekawego nie było. Same takie obicia jak z PRLu :D

 

No dokładnie tylko takie znajduję....

 

Nie mogliśmy nic wybrać. W końcu postawiliśmy na dośc powszechną, ciekawą wizualnie i tanią Ikeę :) Materiał na krzesłach to zwykły materiał z Ikei. Jest dość sztywny i taki grubszy więc na razie się trzyma, nic się z nim nie dzieje. Jak się wytrze to się kupi nowy, za tę cenę można :)

 

A w Ikei naprawdę jest spory wybór fajnych materialów, tylko trzeba szukać tych grubszych.

 

Po stokroć dzięki :D No to muszę się wybrać na wycieczkę całodniową bo najbliższa Ikea jest dość daleko. Ale dla takiego materiału warto:yes: mam nadzieję że mężuś podzieli mój entuzjazm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Monikaa13.

Na wstępie macie (lub masz) fajny gust, podobny do Naszego.

Chciałem Ciebie poprosić o pomoc.

Właśnie buduje Nam się blok gdzie będzie mieszkanko dość podobne do Waszego (tez 2-poziomowe).

Nie znalazłem nigdzie żadnych planów Waszego M, nie wiem ile macie m2. Możesz mi przesłać jakieś plany waszego mieszkania, oraz jak macie je mniej więcej urządzone? - o ile oczywiście to jest w granicach Waszej prywatności.

Ale najbardziej mi zależy na schodach, ja mam aktualnie problem (zajrzyj tutaj http://forum.muratordom.pl/showthread.php?90059-Schody-pochwalcie-si%C4%99-zapytajcie&p=5741620&viewfull=1#post5741620). Mam prośbę podaj mi jaka macie wysokość oraz długość takich schodów (mierzona od otworu w suficie do ich końca, ale po podłodze). Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasze mieszkanie nie jest duże. Dół ma 68 m2, a góra to tylko poddasze, gdzie jest pokój córki - nie wiem ile tam jest metrów ok. 25 chyba ale po podłodze, bo tam jest bardzo nisko. W najwyższym miejscu, tylko na środku jest 2m, dalej szybko leci w dół ale dla córki na razie jest ok.

 

Później wrzuce parę zdjęć - choć wszystkie je można znaleźć porozrzucane na forum lub tutaj w wątku - i opiszę schody/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Bardzo ładne to mieszkanie.....

Podoba mi się w kuchni, że masz piekarnik i mikrofalę na słupie (zawsze bezpieczniej).

Ja się zastanawiam na piekarnikiem i mikrofalą w jednym.

Ale będziemy mieli dość podobnie jak Wy, zlew tez chcemy zrobić jako narożny.

Jak już się wybuduje blok i go urządzimy to wrzucę zdjęcia dla porównania.

PS.

A macie problem ze śniegiem zalegającym na oknach dachowych podczas ich otwierania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

To znowu ja :) Poradźcie proszę teraz jaką tapetę dać do tego pokoju córki na poddaszu. Ma ścianę kolankową niebieską, a reszta biała. Na ścianach ma poprzyklejane jakieś wróżki ale wiadomo to można odkleić. Tu przy schodach jest taka duża biała ściana - miała być tam boazeria ale jakoś kasy na razie brak i chcemy dać tapetę - macie jakąś ładną, nie bijącą po oczach, w rosądnej cenie?

Na tej ścianie będzie stało biurko z komputerem więc tapeta raczej nie może być jakaś mocna, bo będzie ja to rozpraszało przy TV i robieniu lekcji.

Córka ma 7 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Gość GOSC12_3
Hej monika wiesz co? :) masz piękne mieszkanie. Poza tym poczytałam sobie Twoje wpisy w dzienniku budowy i się zastanawiam jak to sie wszystko zakończyło. Poddaliście sie z budową czy jak? Kupiliście to mieszkanko zamiast się budować? Bardzo współczuje takich problemów z pozwoleniami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...
Hej monika wiesz co? :) masz piękne mieszkanie. Poza tym poczytałam sobie Twoje wpisy w dzienniku budowy i się zastanawiam jak to sie wszystko zakończyło. Poddaliście sie z budową czy jak? Kupiliście to mieszkanko zamiast się budować? Bardzo współczuje takich problemów z pozwoleniami.

 

Hi hi, już tak dawno mnie tu nie było. Z budową na razie nic nie robimy, na działce nic się nie dzieje, wody brak. Mieszkamy sobie w tym mieszkaniu ale ciasno się nam robi. Kupiliśmy to mieszkanie zamiast budowy, tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...