Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Musi Sie Udac - komentarze


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wy to musicie miec piekne widoki i zawsze blisko na wypad w gory, juz wiem do kogo w gory przyjade

 

no oczywiście zapraszamy ale chyba sie nie obrazisz jak to nastąpi dopiero "na swoim" bo teraz to troche ciasno mamy ( 1 pokój i kuchnia a rodzina 2+2 hehe)

 

a co do waszej budowy to serce się raduje jak patrze jak Wam się marzenia spelniają tak jak nam zresztą:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asia spoko, ja sobie tylko zazartowalam Wez no znajdz teraz czas na jakies wypady, juz nie mowie o kasie... cos sie u Was zmienilo. ruszylo???

 

ale ja naprawde będe się cieszyć jak się kiedys spotkamy!

a co do naszej budowy to na razie robimy porządki na dzialce i takie tam przygotowania ale nic konkretnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dla wiadomosci, malowalismy wczoraj tym Icopal Siplast jako grunt, jak wrocilam do domu sprawdzilam ile kosztuje i powiem tyle, nie wart tego. Malo wydajny ( pomalowalismy taki maly kawalek, nie starczylo nawet na cale poziomy law, pionow nawet nie tknelismy) i sie rozwarstwia jak cholera ( pomimo porzadnego mieszania), generalnie za taka cene nie kupilabym tego nigdy w zyciu. Dzis Misiek jedzie kupic jakis inny grunt na rozpuszczalniku na reszte.......... zobaczymy Edytowane przez MusiSieUdac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tak sobie czytam wasz dziennik i jestem pełen podziwu:) SZACUN a co do maziania ław to nie wiem czy troszkę nie za szybko??? Nie jestem jakimś wielkim budowlańcem ale czasami to lubi odchodzić jeżeli jeszcze ławy dobrze nie podeschły, nie chcę niczego sugerować więc może zapytajcie jakiegoś 100% budowlańca bo bez sensu jak później będzie trzeba poprawiać.

 

Pozdarwiam

Czytelnik:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej & Grazyna milo mi, ze ktokolwiek ma ochote wogole to czytac:)

 

Co do mazania, zawsze pytamy sie co i jak naszego Kierbuda, powiedzial ze spokojnie mozna. Lawy lalismy w sobote, zaczelismy gruntowac w czwartek, wlasciwa mase polozylam wczoraj

 

Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MusiSieUdac jak sie czujesz, przerazilam sie tym postem i odrazu zmartwilam twoim zdrowkiem...ty lepiej zajmij sie wspieraniem duchowym i towarzyskim jako...podaj kawunie chlopakom, kanapeczki itp... wysilek do pewnego stopnia jest ok,ale jak juz dzieja sie takie rzeczy jak pogotowie-szpital!

Odpoczywaj i zostaw robotke Inwestorowi.

3maj sie cieplutko :hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. No niestety stalo sie, szczerze mowiac sama sie nastraszylam.... ktos mi z gory pokiwal palcem....ale na szczescie tym razem sie udalo i teraz mam przymusowe wygnanie z budowy na tzw sanatorium, co nie oznacza, ze sie odcinam o co to, to nie!! Leze, zbijam baki i czytam forum, wasze dzienniki, przynajmniej sie poducze...a glowne dowodzenie przejmuje Pan inwestor. A ja no coz, bede mierzyc tu i tam, pokazywac palcem......:cool: zobaczymy jak dlugo wytrzymam. Jeszcze raz dzieki, ze jestescie Edytowane przez MusiSieUdac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Niestety 25 kG worki zaprawy czy bloczki nie są ,,pomyślane'' dla ,choć zgrabnych ale zawsze, drobnych kobitek, tu trzeba męskiej łapy i krzepy. Przy okazji musicie wiedzieć że: wszelkie ciężary podnosimy NOGAMI , czyli plecy idealnie (jak u ciężarowców) proste, robimy przysiad ,łapiemy np.bloczek, i podnosimy go mając stale prosty kręgosłup, podnosząc ze zgiętym, jak się pochylimy nad bloczkiem, obciążenie wzrasta !!!!! 50 krotnie!!!!!. Znam temat bo brałem udział w programie budowy dystraktorów- urządzeń do leczenia operacyjnego kręgosłupa.Bardzo ważną rzeczą jest także samo uchwycenie przedmiotu, np.ciężką szafę podnosimy stojąc z prostym kręgosłupem przy pomocy pasów czy sznurów w rekawicach by rąk nie pociąć.

Ponieważ inwestorka ma pozytywne adhd i raczej nie da się wyłączyć z procesu budowania proponuję powierzyć jej bardzo odpowiedzialne lecz mniej angażujące fizycznie role na budowie np: metrologia i kontrola jakości, analizowanie i przygotowywanie danego etapu z kierbudem budowy-czyli praca technologa , prowiantowanie i napitki wszelakie, zagospodarowanie terenów działki poza budynkiem, tworzenie bazy danych materiałowych : ile kupić, za ile, i gdzie, wyszukiwanie trudnych tematów występujących na każdej budowie, z którymi się na pewno zetkniecie a są słabo czy w ogóle nie opisane w necie, wiele takich nie pokazanych ,,tabu'' ujawnił i uświadomił także mi Netbet, na koniec inwestorka powinna zdobić budowę chodząc ładnie ubrana i łapać słońce ile się da, męża na pewno ucieszy taki widok. Wbrew pozorom pole do popisu ogromne, a serducho odpocznie.

Życzę powrotu do zdrowia i powodzenia w budowaniu własnego domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...