Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Temperatury dolnego źródła


Jacek150

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A co jeśli przez 3 dni będzie -15 do -20 stopni? W styczniu 2021 były że 2 dni że pompa działała po 20h na dobę.

 

Nic.

To, co na zewnątrz ma niewiele wpływu na to co w ziemi na - 5 do -10.

Ale to dobry czas na zrobienie fotki termowizyjnej chałupy.

Pokaze co jeszcze da się zoptymalizować/poprawić/naprawić.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gruntówka powinna pracować "od czasu do czasu" a nie w trybie ciągłym.

Za duza moc...

 

Adam M.

 

Nic.

To, co na zewnątrz ma niewiele wpływu na to co w ziemi na - 5 do -10.

Ale to dobry czas na zrobienie fotki termowizyjnej chałupy.

Pokaze co jeszcze da się zoptymalizować/poprawić/naprawić.

 

Adam M.

 

Mnie przekonałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odległość jednego odwiertu od drugiego 6 metrów. Odległość do sąsiada ok 1 km. odwiert drugi u mnie zasypany małymi kamyczkami (żwir), pierwszy urobkiem powstałym po pracach wiertniczych drugiego odwiertu. Instalator działa na naszym terenie już od kilku lat i jak na razie poważnych awarii nie było.

 

Wypełnienie jest podejrzane. Jeżeli odwiert nie jest wypełniony wodą gruntową, to te "kamyczki" z powietrzem działają jak izolator. Aktualnie do wypełniania odwiertów nie stosuje się nawet bentonitu bo ma mniejszą przewodność cieplną niż piasek z cementem (i wodą).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile u Was srednio pompa wciaga kWh na dobe przy takich temperaturach jak obecnie? Jesli jest inny watek do takich pytan to pls o podlinkowanie. To moj pierwszy sezon prawdziwego "mieszkania" z pompą i jestem ciekaw czy przy tak ladognej aczkolwiek mokrej zimie te ~20kWh ktore osiagam obecnie to powod do zadowolenia czy raczej niepokoju :)

 

Zeby nie bylo offtopa to u mnie po 2-3h grzania CO mam ok 4.3/1,8 stC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...