Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Temperatury dolnego źródła


Jacek150

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Aha, a propos pytania Pyxis'ego. Ja mam na wyswietlaczu tylko pelne stiopnie. Chinczycy nie dali mi takiego wypasu :-)

 

Od jakiej temperatury zalaczaja się wam grzalki?

 

U mnie jest -12, w domu 20, PC chodzi 10-12h na dobe. Kiedy nalezaloby zapodac grzalki? Czy na razie niech ciagnie z samej ziemi?

 

Z gory dzięki za rady!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już -8C dochodzi, ale ja się żywcem nie dam. Od wczoraj tłok dba o GZ, a dziś tylko 4h poeksperymentowałem sobie z PC. Jak nic poszła by z 6h bez defrostu, bo po 4 nie wiele tego było.

 

Vld mam pytanko, czy ten defrost jest zjawiskiem pożądanym, czy niekoniecznie? Bo jak rozumiem to odlodzenie podnosi sprawność sprężarki:confused: Pytam, bo niektórzy piszą, że mają defrosty co godzinę, a u mnie przy -7* są 2-3 na dobę. I tak się zastanawiam, czy to dobrze, czy źle?

 

P.S. Szyderców proszę o wyrozumiałość;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótko bo tel.

Jest nieporządany, traci się na niego prąd, ciepło i czas, ale jest naturalnym zjawiskiem, którego nie da się uniknąć. Zależy od wilgotnosci, temperatury, delty i pewnie jeszcze wiele czynników. Często defrości ok 0C im chłodniej tym rzadziej, bo coraz mniejsza wilgotność bezwg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

defrosty to zło.

Im mniej tym lepiej. oblodzenie utrudnia wymianę ciepła.

najgorzej jest w okolicach zera ,bo większa wilgotność .przy dużym mrozie ilość wody w powietrzu jest znacznie mniejsza.

 

Krótko bo tel.

Jest nieporządany, traci się na niego prąd, ciepło i czas, ale jest naturalnym zjawiskiem, którego nie da się uniknąć. Zależy od wilgotnosci, temperatury, delty i pewnie jeszcze wiele czynników. Często defrości ok 0C im chłodniej tym rzadziej, bo coraz mniejsza wilgotność bezwg.

 

Hm. To u mnie wygląda to trochę inaczej. Na początku stycznia (temp 1*-6*) w ogóle nie miałem defrostów. Temp 0*C w sumie nie było bo od razu przyszedł mróz. A teraz utrzymują się u mnie temp od -4* do -9* i zauważyłem, że pompa robi defrost po dłuższym postoju. Np jak od 0600 do 1300 nie pracuje to o 1300 zaczyna pracę od defrostu (trwa to ok 5 minut), a drugi defrost wykonuje w nocy jak przełącza się z ogrzewania CO na CWU. To normalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli PC dziala, nie narasta na niej lod pomimo zadkich defrostow to

wszystko OK.

Nie szukaj "usterki" ;)

Altherma nie ma czasowego defrostu... Kilka czynnikow musi sie zlozyc aby nastapil. Moze masz podobnie Moze masz mala wilgotnosc. Moze pracuje na tyle na czesciowym obciazeniu ze sie powoli zaszrania...

Tylko sie cieszyc.

Gorzej gdyby zadkie defrosty stwarzaly jakis problem ;)

 

Problemów póki co nie stwierdziłem:no: (odpukać:))

Ale wolę zapytać na zaś, bo w instrukcji Panasa o defrostach cisza, a ja lubię wiedzieć o co chodzi. Dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm. To u mnie wygląda to trochę inaczej. Na początku stycznia (temp 1*-6*) w ogóle nie miałem defrostów. Temp 0*C w sumie nie było bo od razu przyszedł mróz. A teraz utrzymują się u mnie temp od -4* do -9* i zauważyłem, że pompa robi defrost po dłuższym postoju. Np jak od 0600 do 1300 nie pracuje to o 1300 zaczyna pracę od defrostu (trwa to ok 5 minut), a drugi defrost wykonuje w nocy jak przełącza się z ogrzewania CO na CWU. To normalne?

A sąd wiesz czy robi czy nie robi defrosty? Patrzysz na pompę cały dzień???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sąd wiesz czy robi czy nie robi defrosty? Patrzysz na pompę cały dzień???

 

Nie:no:;) Mam założony oddzielny podlicznik na samą grzałkę. U mnie podczas defrostu zawsze załącza się grzałka tak na około 3min. Ten podlicznik pokazuje mi również godzinę włączenia/wyłączenia, pobrany prąd i koszt - stąd wiem. Włączenie grzałki dla wspomożenia PCi mam ustawione na -15st, skoro takiej temp jeszcze nie było to domniemuje, że był to defrost:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie:no:;) Mam założony oddzielny podlicznik na samą grzałkę. U mnie podczas defrostu zawsze załącza się grzałka tak na około 3min. Ten podlicznik pokazuje mi również godzinę włączenia/wyłączenia, pobrany prąd i koszt - stąd wiem. Włączenie grzałki dla wspomożenia PCi mam ustawione na -15st, skoro takiej temp jeszcze nie było to domniemuje, że był to defrost:)

 

Ile Ci ten defrost pobiera na dobę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w Panasie ale u mnie defrost odbywa się (dotychczas) bez grzałki.

Spece od Panasa: czy każdy defrost aktywuje grzałkę? Czy może grzałka aktywuje się jeżeli temp. wody spadnie poniżej ....stopni?

 

Grzałka włącza się poniżej 18st na zasilaniu i niestety przy wszystkich defrostach, które obserwowałem (chyba 3 razy) taka sytuacja wystąpiła. Paniki nie robię bo trwa to około 3 minut na defrost.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...