Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Temperatury dolnego źródła


Jacek150

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wiem. Masz rację w tym sensie że jest to troszkę "podobne". Ale nadal nie jest to ten sam parametr.

O zalaczeniu sie pompy decyduje wartosc histerezy w danym czasie.

 

Powiedz mi, jak to jest. Zwracasz innym uwagę ze nie okazują Ci szacunku pisząc "tobie" zamiast "Tobie" (dla przykładu, ale blisko).

Sam nie używasz polskich znaków chociaż MOŻESZ. OK.

 

Czepiasz się [i SŁUSZNIE!] jak kto pisze [kW] podczas gdy powinien użyć jednostki [kWh].

A sam.... nie odróżniasz [stopni x minut] od [stopni]......

 

Zgodnie z Twoją ulubioną logiką "dedukowania" - czy nie mam racji?

 

Wihi, to jest nadal histereza, ale zmienna w czasie. Zrob eksperyment myslowy i rozpatrz tylko jeden wybrany malutki przedzial czasu. Wybierz sobie t=100min i rizpatruj jaki parametr ma wplyw na zalaczenie sie pompy.

 

Sprawe PL_literek to juz ktorys raz poruszamy. Taka 'maniera" pisania wykluwala sie przez bardzo wiele lat, gdy Mazovia, Latin-2 oraz inne UTF-8 w internecie (a szczegolnie usenecie) to byly byty teoretyczne. 10x lepiej czyta sie text bez polskich ogonkow, niz taki z krzakami zamiast nich. Nie ma to nic wspolnego z szacunkiem czy jego brakiem. To nadinterpretacja i to mocna.

 

To czy rozumiem czy nie idee stopniominut to juz Ci na wstepie pokazalem, zeby ten temat byl jasny. Odrozniam stopnie o stopniominut, ale staram sie wyluskac glowna zaleznosc z tej funkcji, a nia jest histereza. Zmienna w czasie ale nadal histereza.

 

Obrazowo piszac: My sie teraz "sprzeczamy", czy herbata staje sie slodka od wsypania cukru czy od mieszania. Ty twierdzisz, ze wazniejsze jest mieszanie (minuty), a ja ze wazniejszy jest cukier (stopnie histerezy). W sumie obydwaj mamy troche racji, ale jednak jak to rozbic na czynniki pierwsze, to istota slodkiej herbaty jest jednak cukier. Nie wazne czy ja zamieszasz, zakrecisz czy wstrzasniesz. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemcy zmierzyli podawał obserwator Szwedzi też zmierzyli podawał Varme i co oczywiście oszukują więc jak zmierzy Marek to jaki będzie komentarz niech zgadnę :)

 

Moze nie da rady osiagnac takich warunkow laboratoryjnych jaki zaklada EN, a jak wystawi ja przed dom i poprostu zaczbie uzywac, to wyjdzie lipa. Po co wiec burzyc piekny obraz z tabelek COPu. Tym sie lepiej karmi potencjalnych inwestorow. Realny pomiar, to jak bys zamiast szyneczki dal do zarcia trociny. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze nie da rady osiagnac takich warunkow laboratoryjnych jaki zaklada EN, a jak wystawi ja przed dom i poprostu zaczbie uzywac, to wyjdzie lipa. Po co wiec burzyc piekny obraz z tabelek COPu. Tym sie lepiej karmi potencjalnych inwestorow. Realny pomiar, to jak bys zamiast szyneczki dal do zarcia trociny. ;)

 

Powinieneś napisać ze nie da rady zrobić instalki w Polsce z odpowiednimi parametrami bo rury za grube więc za drogie rozdzielacze za duże itd.

No bo że niemieckie i szwedzkie -7 to już pisałeś że jest cieplejsze od polskiego a teraz jeszcze że w laboratorium mają też inne -7 no i zapewne wilgotność laboratoryjna jest inna mniej wilgoci w wilgoci

Ale pewnie więcej cukru w cukrze :) normalnie Mistrzu Bareja się kłania i cieszy się że ma godnego następcę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś napisać ze nie da rady zrobić instalki w Polsce z odpowiednimi parametrami bo rury za grube więc za drogie rozdzielacze za duże itd.

No bo że niemieckie i szwedzkie -7 to już pisałeś że jest cieplejsze od polskiego a teraz jeszcze że w laboratorium mają też inne -7 no i zapewne wilgotność laboratoryjna jest inna mniej wilgoci w wilgoci

Ale pewnie więcej cukru w cukrze :) normalnie Mistrzu Bareja się kłania i cieszy się że ma godnego następcę :)

 

Ale FACET! Po co to gadanie - zmierzyłeś - NIE. To tak naprawdę niczego nie jesteś pewien, zgadza się ?

A spierasz się jak byś coś konkretnie wiedział...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale FACET! Po co to gadanie - zmierzyłeś - NIE. To tak naprawdę niczego nie jesteś pewien, zgadza się ?

A spierasz się jak byś coś konkretnie wiedział...

 

Pamietaj, ze "nie ma rozy bez ognia". Pompy powietrzne MUSZA byc dobre, bo inaczej facet na chceb nie zarobi. Dlatego tak lubie jego 'obiektywizm". :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wihajster

Dzięki za podzielenie się wiedzą.

Do tego, co wypisują producenci podchodzę z rezerwą i dlatego czasem o coś pytam tych, którzy już dany temat przerabiali. Zdjęcia instalacji nie są potrzebne - w zupełności wystarczy mi Twoje słowo.

Obiegówki Omnigena (w wersji OMI) też testowałem zarówno na wodzie jak i glikolu - żadnych problemów.

Skoro WITA pracuje poprawnie na glikolu, a potrafi się zatrzeć na wodzie, to czy nie istnieje poważne ryzyko, że zatrze się na mieszance wody z etanolem?

Kiedyś hydrokop pisał o dwudziestu zatartych (w ciągu 2 lat) obiegówkach (firmy nie podał) w DZ, ale pracujących na denaturacie.

Może jednak przy etanolu bezpieczniej pozostać przy modelach sprawdzonych (chociażby na forum) np. Wilo?

Ich użytkownicy jakoś nic o awariach nie piszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompa nibe 1145 8kW

temperatura dz po dwóch godzinach pracy 2,7*C.

Zastanawiam się czy nie za mało, bo przecież nie było jakiś wielkich mrozów.

Jak jest u was.

 

U mnie od prawie 2 tygodni jest na minusie ze srednia pewnie -10 , więc jest bardzo zimno. A w dodatku niesamowity wiatr....

 

U mnie pompa chodzi 15 godzin na dobe więc jest bardzo zimno na dworzu.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompa nibe 1145 8kW

temperatura dz po dwóch godzinach pracy 2,7*C.

Zastanawiam się czy nie za mało, bo przecież nie było jakiś wielkich mrozów.

Jak jest u was.

 

Nie napisales jaki masz rodzaj kolektora . Jesli to plaski, to tak ~1K ponizej "sredniej" dla tej zimy. Jesli to odwierty, to w granicach tejze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale FACET! Po co to gadanie - zmierzyłeś - NIE. To tak naprawdę niczego nie jesteś pewien, zgadza się ?

A spierasz się jak byś coś konkretnie wiedział...

 

Zanim zaczniesz pisać może trochę poczytaj forum poniżej kolega opisuje swoja instalacje trochę namieszane ale starczyło zainstalować pompę obiegowa 8 w klasie A lub za sprzęgłem / buforem 6 A producent też się nie popisał ale od tego roku będą obiegówki A

Przy -3 i zaniżonych przepływach co musi nadrabiać temp. cop 2,91 nie wiem jak ma zrobione gz ale polska rzeczywistość podpowiada mi co nieco

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?218242-SCOP-zmierzony-w-skali-roku-pompa-powietrze-woda/page11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wihi, to jest nadal histereza, ale zmienna w czasie. Zrob eksperyment myslowy i rozpatrz tylko jeden wybrany malutki przedzial czasu. Wybierz sobie t=100min i rizpatruj jaki parametr ma wplyw na zalaczenie sie pompy.

 

Wpadnij na piwo to namacalnie pokażę Ci o co chodzi ze stopniominutai. Samo przeanalizowanie słowa nie jest właściwe do pełnego zrozumienia algorytmu sterowania pompą Nibe. Uważam że właścicielowi tego patentu udało się w jak najlepszy sposób skorelować ze sobą kilka parametrów odpowiedzialnych za pracę pompy i komfort termiczny.

 

A skoro lubisz przykłady to dla pokazania różnicy między sm a histerezą:

Jeżeli obliczona temp. zasilania (jeżeli wiesz co to jest?) będzie choćby o 0,1 stopnia wyższa od faktycznej temp. zasilania to pompa się kiedyś załączy, natomiast przy sterowaniu histerezą to nie nastąpi.

 

p.s.

Tylko wpadnij w godzinach taniego prądu!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doskonale rozumiem idee stopniominut i ja opisalem wczesniej.

 

Oczywiscie , ze sie zalaczy bo histereza z czasem asymptotycznie dazy do zera. Po dodpowiedni olugim czasie kazda zmiana temperatury bedzie od niej wieksza.

W moim przykladzie (tym pare pstow wyzej) po 1000 minutach bedzie ona wynosila wlasnie 0,1K. Nie zmieni to jednak zupelnie faktu, ze to nadal jest histereza, tylko zmienna w czasie. (Zostawiem juz do wlasnej oceny fakt, czy bym chcial miec zalaczenie pompy przy zmianie temp o 0,1*C, bo po co.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jednak nie rozumiesz idei sterowania PCi Nibe!

A co ma oznaczać Twoje zdanie że histereza z czasem symptotycznie dąży do zera?

Chyba zjadłeś a i raczej nie ma to zastosowania do pojęcia histerezy która jest stałą zadaną wartością.

 

p.s.

Dobrze działa Wam edytor tego forum? Mi często po zatwierdzeniu napisanego posta wszystko ginie i nie można też za szybko klepać w klawiaturę bo zżera litery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...