Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Temperatury dolnego źródła


Jacek150

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

(...)Tak czy inaczej 0 na wejściu w tym sezonie raczej nie zobaczymy.

Zobaczymy zobaczymy :)

Temperaturami się chwalicie to ja pocieszę tych co się martwią o swoje :)

Zeszłoroczne -1,5 na wejściu może zostać tym razem pobite.

W tym roku odpalone zostało ogrzewanie poddasza (ok 100 m2- w sumie prawie 300 m2 gdzie położone jest ogrzewanie ścienne między innymi na ścianach zewnętrznych a ściana to tylko goła cegła. Budynek bez ocieplenia z zewnątrz. Dodatkowo wymieniona pompa obiegowa CO (poprzednia powodowała zasilanie 45, powrót 30..więc delta kosmos- na nowej pompie zasilanie 35, powrót 28 ). Przez przypadek na poczatku grudnia ustawiłem temmperatre w domu na 24 stopnie.

Wszystko to zsumowane spowodowało ze na koniec grudnia pompa pracowała ok 20 godzin na dobe nie mogąc dogrzać do zadanej temperatury i wyssała z ziemi całe ciepło. Efektem było -0.6 na wejsciu przy praktycznie dodatnich temperaturach na zewnątrz.

Jako, że lekki stresik nastał trzeba było coś poczynić. Poddasze jest narazie mało używane więc jego pętle zostały przymknięte na rozdzielaczu, dodatkowo ustawiłem obiegówkę na najniższy bieg zeby uzyskać jak największe temperatury zasilania (39 zasilanie,-30 powrót- kosztem niższego COP'a mniej obciążam grunt) i obniżylem temperature w domu do 21 stopni. I bedziemy patrzeć. Po dwóch tygodniach jest troche lepiej. Dzis po całonocnym grzaniu czyli jakie 12 godzin. Temperatra wejscia DZ to -0.2 stopnia.

Teraz czekamy na mrozy.

pozdr!

Edytowane przez fr3d3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy zobaczymy :)

Temperaturami się chwalicie to ja pocieszę tych co się martwią o swoje :)

 

 

Ci z nas, co mieszkają już długo, to mają podstawy żeby tak pisać...jak przez 7 lat, najniższa temperatura zmierzona pod koniec okresu grzewczego była +1,8 na zasilnaiu, to nie sądzę, żeby w tym roku miałoby być mniej...

Tyle że ja do mojego maleństwa(PC) mam powierzchnie wymiennika podobną jak ty (liniowo) w bardzo dobrym gruncie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci z nas, co mieszkają już długo, to mają podstawy żeby tak pisać...(...)
Spoko. Pisałem o sobie. Narazie moje DZ jest wykorzystywane na 200%. Żałuję, że działka nie pozwoliła mi na zakopanie jeszcze jednej nitki- spałbym spokojniej. Na wiosne ruszam z dociepleniem. Musze tylko wytrwać, a na przyszły sezon bedę mógł ładnie sobie porównać jaki to bedzie miało wpyw na prace PC i DZ. A wam nic tylko pozazdrościć temperatur !

pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż miło jest popatrzeć, kiedy na zewnątrz -8 st C a pompa ciepła pracuje na parametrach 4/1.

W lutym przyjdzie prawdziwa zima a do tego czasu będą jeszcze dni ze sporym plusem na termometrach. Tak czy inaczej 0 na wejściu w tym sezonie raczej nie zobaczymy.

 

Ja od wczoraj oglądam 0 na wejściu i -3 na wyjściu :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wody gruntowe w tym roku są bardzo wysoko niemalże w całym kraju. Zastanawiam się dlaczego już tak słabe parametry dz.

 

Może przez to, że jesienią dużo padało, to i wyżej grunt mokry, więc dobrze przewodzący ciepło. I temperatura długo była niewiele powyżej zera - więc wychładzał się grunt, bo zabrakło kołderki z lodu i śniegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wody gruntowe w tym roku są bardzo wysoko niemalże w całym kraju. Zastanawiam się dlaczego już tak słabe parametry dz.

 

Mieszkam prawie na szczycie górki więc wody gruntowe raczej szybko tam powinny opadać, ale co dziwne jak tylko dziubnę w ziemi to wszędzie mokro, nawet kałuże stoją mi na luźnym gruncie. Miałem nadzieję że w takich warunkach wyniki będę miał lepsze, na razie to jest katastrofa. Nie mieszkam jeszcze, temp w domu 18-19st, brak grzania CW, ale dopiero co drzwi zamontowałem, jeszcze tydzień temu grzałem cały dom może to wykończyło DZ. Domelek pisał że krety piją martini z lodem a ja sądzę że szykuje im się epoka lodowcowa :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...