Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Taki sobie piecyk ceramiczny...


eniu

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Tutaj: - http://www.fokus.tv/news/magnetyt-jakie-ma-wlasciwosci/12585 - znalazłem coś takiego:

"Magnetyt uspokaja też nerwy. Jest świetnym lekarstwem na bezsenność (trzeba zabrać ze sobą do łóżka magnetyt i trzymać go w dłoni), dzięki temu magnetyt wkrótce sprowadzi głęboki, spokojny, regenerujący organizm sen." - może Ci pomoże.

KOLOROWYCH SNÓW!!!!! :no::rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj: - http://www.fokus.tv/news/magnetyt-jakie-ma-wlasciwosci/12585 - znalazłem coś takiego:

"Magnetyt uspokaja też nerwy. Jest świetnym lekarstwem na bezsenność (trzeba zabrać ze sobą do łóżka magnetyt i trzymać go w dłoni), dzięki temu magnetyt wkrótce sprowadzi głęboki, spokojny, regenerujący organizm sen." - może Ci pomoże.

KOLOROWYCH SNÓW!!!!! :no::rolleyes:

Stefan wysłać Ci jedną cegłę? :lol2:

 

A gdzie masz zamiar to dać? Wydaje mi się że by to naladować w cyklu jednego palenia potrzeba na tych cegiełkach sporo powyżej 100 stopni.

Dlatego pytam,w jaki sposób go lepiej podgrzać, a można nawet do 700 *C.

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego pytam, jak go lepiej podgrzać, a można nawet do 700 *C.

Do 700 to raczej ciężko będzie. Czyli jakiś odbiornik, tylko nie wiem czy bezpośredni kontakt ze spalinami nie jest wykluczony. Do tego by grzał następnego dnia po paleniu to potrzebny mu jakiś hamulec

Edytowane przez Remiks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 700 to raczej ciężko będzie. Czyli jakiś odbiornik, tylko nie wiem czy bezpośredni kontakt ze spalinami nie jest wykluczony.

Bezpośredni kontakt ze spalinami raczej wykluczony.

 

Nie wiem ile jest w tym prawdy.

"Magnetyt to minerał który charakteryzuje się większym ciepłem właściwym (pojemność cieplna) i większą przewodnością cieplną niż magnezyt. Różnice w tych własnościach mogą sięgać nawet 30-40% (w zależność od jakości i sposobu obróbki materiału) i mają ogromny wpływ na jakość pracy kominka. Dla użytkownika kominka z wkładem magnetytowym, wynikają wymierne korzyści, a mianowicie:

 

większa dynamika kominka - może om oddawać więcej ciepła, niż kominek z wkładem magnezytowym

większa przewodność cieplna,

mniejsze wymiary kominka (kominki z wkładem magnetycznym są z reguły znacznie mniejsze niż te z wkładem magnezytowym tej samej mocy, zachowując przy tym tą samą pojemność cieplną)

Porównując wspomniane materiały do właściwości wody: Szamot będzie wykazywał połowę pojemności cieplnej wody, Magnezyt już ¾ pojemności cieplnej wody, A magnetyt już wodzie będzie dorównywał."

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpośredni kontakt ze spalinami raczej wykluczony.

 

"Magnetyt to minerał który charakteryzuje się większym ciepłem właściwym (pojemność cieplna) i większą przewodnością cieplną niż magnezyt. Różnice w tych własnościach mogą sięgać nawet 30-40% (w zależność od jakości i sposobu obróbki materiału) i mają ogromny wpływ na jakość pracy kominka. Dla użytkownika kominka z wkładem magnetytowym, wynikają wymierne korzyści, a mianowicie:

 

większa dynamika kominka - może om oddawać więcej ciepła, niż kominek z wkładem magnezytowym

większa przewodność cieplna,

mniejsze wymiary kominka (kominki z wkładem magnetycznym są z reguły znacznie mniejsze niż te z wkładem magnezytowym tej samej mocy, zachowując przy tym tą samą pojemność cieplną)"

Ale Ty masz chyba już wkład, cytat jakby wyrwany z kontekstu. Materiał jest świetny tylko potrzeba troszkę wiedzy by go nie zmarnować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Ty masz chyba już wkład. Materiał jest świetny tylko potrzeba troszkę wiedzy by go nie zmarnować
Pełna zgoda.

Tak wkład stoi, cegły też.

 

Znalazłem jeszcze coś takiego "własności magnetyczne znikają w temperaturze około 580 °C, ale po ochłodzeniu pojawiają się ponownie.

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełna zgoda.

Tak wkład stoi, cegły też.

 

Znalazłem jeszcze coś takiego "własności magnetyczne znikają w temperaturze około 580 °C, ale po ochłodzeniu pojawiają się ponownie.

To ostatnie dla Ciebie znaczenia nie ma. Pozostaje zbudować z tego odbiornik, wewnątrz wykładzina z cienkiego szamotu i chyba coś na zewnątrz by zahamować oddawanie ciepła. Gdzieś tutaj był taki odbiornik chyba Piotr z jakimś tam udziałem Wojtka. Poczekał bym na ich rady bo reszta to bicie piany łącznie z moimi wypowiedziami w tym temacie;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ostatnie dla Ciebie znaczenia nie ma. Pozostaje zbudować z tego odbiornik, wewnątrz wykładzina z cienkiego szamotu i chyba coś na zewnątrz by zahamować oddawanie ciepła. Gdzieś tutaj był taki odbiornik chyba Piotr z jakimś tam udziałem Wojtka. Poczekał bym na ich rady bo reszta to bicie piany łącznie z moimi wypowiedziami w tym temacie;-)

 

Rady już były...Cała historia. Zrobił po swojemu, inaczej....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to trudno będzie musiał to jakoś ogarnąć skoro ma jakiś pomysł, poobserwujemy co z tego wyjdzie;-)

 

Wiadomo co będzie, bo o tym mówiłem i ćwiczyłem. Wkład do patrzenia, ale akumulacja najbardziej wydajna na świecie! Po drugim serwisie, Brunner odmówi współpracy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rady już były...Cała historia. Zrobił po swojemu, inaczej....

 

No przecież te cegły na masę akumulacyjną, na wymiennik magnetytowy kupiłem.

 

A to trudno będzie musiał to jakoś ogarnąć skoro ma jakiś pomysł, poobserwujemy co z tego wyjdzie;-)

 

Chciałem pomurować z tych cegiełek wymiennik, a w środku ścianki zaciągnąć klejem wysokotemperaturowym, z siatką z włókna, żeby oddzielić bezpośredni kontakt magnetytu ze spalinami.

 

Wiadomo co będzie, bo o tym mówiłem i ćwiczyłem. Wkład do patrzenia, ale akumulacja najbardziej wydajna na świecie! Po drugim serwisie, Brunner odmówi współpracy....
A czemu Brunner ma odmówić serwisowania ?

wkład będzie oddzielony od wymiennika w instrukcji jest napisane że w obrębie kółek łożyskowanych max temp 150*C.

 

3 szyby i akumulacja to jakieś nieporozumienie...

 

Jakie trzy szyby?

dwie szyby z przeciwwagą czyli kominek z możliwością palenia przy otwartym palenisku.

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem pomurować z tych cegiełek wymiennik, a w środku ścianki zaciągnąć klejem wysokotemperaturowym, z siatką z włókna, żeby oddzielić bezpośredni kontakt magnetytu ze spalinami.

To chyba niezbyt trafiony pomysł, nawet gdyby to było technicznie ok to taka warstwa nie zablokuje zgromadzonego ciepła w magnetycie po zakończeniu palenia wymiennik będzie grzał komin). Jak masz zamiar zrealizować pomysł grzania przez wymiennik następnego dnia, tak jest w grzejnikach z dynamicznym rozładowaniem ale one mają magnetyt zaizolowany i nie mają wewnątrz kanału dymowego;-)

I pewnie wymiennik z paleniskiem połączony jakimś kawałkiem rury metalowej właśnie tam gdzie najwyższe temperatury i co na wejściu na wymiennik wyjdzie w porywach 300 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...