Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Taki sobie piecyk ceramiczny...


eniu

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam jestem tu nowy. Mam do Was pytanie: jaki najlepiej komin do takiego piecokominka polecacie? Mam zamiar taki piecyk wybudować, jak dobrze pójdzie. :)

Ale tylko tutaj nowy;-) Poczytaj bloga Piotra Batury troszkę Ci rozjaśni, oczywiście piecokominek w balowym. Ja mam ceramiczny systemowy ale podobno są lepsze rozwiązania;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale u Was ruch! Nie to co w balowym.:)

Piotrze piecokominek z długą drogą, dwa wymienniki, takie jak na początku tego forum.

Podoba mi się wykończenie, jak na tych print screenach z filmiku Muratror. Wyglądają nie drogo. Taka do ulepienia ;)

[ATTACH=CONFIG]407220[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]407221[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]407222[/ATTACH].

 

Jerzyk nie narzekaj na balowy, nie piszesz co strugasz to ruchu nie ma;-) To że wygląda niedrogo nie koniecznie takie jest, wszystko zależy od tego co do środka wpakujesz, jak się postarasz to w 6 tys się zmieścisz (oczywiście wszystko własnymi rączkami);-) Palenisko też chcesz kleić czy kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jerzy pamiętaj, że możesz pytać o co tylko chcesz. Mogę Ci też jakiś "silnik" skombinować niedrogo do tego piecyka. Nie będziesz się męczył tak jak Remiks! :D Niedługo z certyfikatem nawet, bo mi od maja szlaban w Wielkopolsce robią na zduństwo prawdziwe....Enia też Ci podeślę, jak będzie potrzeba....;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jerzy pamiętaj, że możesz pytać o co tylko chcesz. Mogę Ci też jakiś "silnik" skombinować niedrogo do tego piecyka. Nie będziesz się męczył tak jak Remiks! :D Niedługo z certyfikatem nawet, bo mi od maja szlaban w Wielkopolsce robią na zduństwo prawdziwe....Enia też Ci podeślę, jak będzie potrzeba....;)

 

Męczył, a kto naopowiadał Ci takich bajek, czysta przyjemność;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Remiks. Co mam pisać o struganiu, kiedy nie strugam. Już mam wszystkie papiery! Czekam na projekt.

 

Co do kupna osobnego silnika z atestem, bo wiadomo czas to pieniądz! to ciekawy jestem jak to wychodzi i przyjrzałbym się temu bliżej:D

O widzisz, inni też chyba nie strugają dlatego zastój. Dom z bala bardziej niszowy niż piecokominek;-)

Jak cena za silnik będzie niższa niż cena za moje materiały na całość to bierz bez zastanawiania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piec Szrajbera załapie się ? :)

Nie drążyłem tematu z braku czasu.

A ten piec chlebowy Piotr co pokazałeś stronę wcześniej , to będzie legalny ?

Tandyr zbudowałem i odpalę za kilka dni. Na początek wkładam dwie połówki świńskiego ryja do przetestowania.

Przydała by się porada jak to wygląda prawnie.

Dobrze wiedzieć na czym się stoi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piec Szrajbera załapie się ? :)

Nie drążyłem tematu z braku czasu.

A ten piec chlebowy Piotr co pokazałeś stronę wcześniej , to będzie legalny ?

Tandyr zbudowałem i odpalę za kilka dni. Na początek wkładam dwie połówki świńskiego ryja do przetestowania.

Przydała by się porada jak to wygląda prawnie.

Dobrze wiedzieć na czym się stoi.

 

Ja planuję mój kociołek "wkomponować" w kuchnię z piekarnikiem :) W razie kontroli powiem, że właśnie grzeję piekarnik na chleb, o proszę zakwas tu stoi, zaraz ciasto na chlebek będę mieszał ;) A czym grzeję chałupę? Farelką panie urzędniku, farelką... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piec Szrajbera załapie się ? :)

Nie drążyłem tematu z braku czasu.

A ten piec chlebowy Piotr co pokazałeś stronę wcześniej , to będzie legalny ?

Tandyr zbudowałem i odpalę za kilka dni. Na początek wkładam dwie połówki świńskiego ryja do przetestowania.

Przydała by się porada jak to wygląda prawnie.

Dobrze wiedzieć na czym się stoi.

Na szczęście, rzutem na taśmę w ostatniej chwili udało mi się zarejestrować Cech Zdunów Polskich. Będziemy pomagać mniej zaradnym. Członkowie Cechu będą mieli dostęp do "wielkiego świata" machinacji biurokratycznych i unijnych pomysłów.

 

Już myślałem, że kapcioszki, kominek, lampka wina i spokojna starość, a tu masz....W przyszłym tygodniu lecę do Wiednia, potem do Werony...Musiałem poodnawiać stare kontakty...Wszystko można zalegalizować. Zuzia z Kratek już dawno ma papiery! :D Nie wydaje mi się, by piec Szrajbera był od niej gorszy! :D :D Tylko wiesz...Taka sytuacja (zduni kaflano ceglano gliniani) nie jest na rękę producentom gotowych złomków i klocków lego.....Weź taki Cebud. Dużo krzyku, wielkie protesty w Krakowie, a teraz kupony obcina bo jego można sprzedawać na południu, a Szrajber zakazany, jak nie zrobisz papierów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

A w związku z Ekoprojektem i minionymi targami.

Byłem i nie wiedziałem, że takie się wydarzenia wydarzają się.

 

http://www.kominki.org/kominki/nowosci/art,6929,eco-kominek-plus-2018.html

 

Patrząc na listę osiągnięć pewnych producentów co do emisji pyłów, to myślę, że nie tylko nagroda branżowego czasopisma, ale i Nobel się należy.

 

Kurczę, tylko nigdzie skanami sprawozdań z badań nikt się nie chwali. Może słabo szukam.

 

Ciekawe jest między innymi to, że peleciaki mają nieraz kilkakrotnie wyższą emisję niż paleniska na kawałkowe drewno.

 

Chciało by się powiedzieć - pokażcie sprawozdania z badań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...