Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Taki sobie piecyk ceramiczny...


eniu

Recommended Posts

lepiej byłoby wiedzieć teraz na czym się stoi. projekt z ogrzewaniem nie zamknięty.

a jaki wymiar ma piec z wymiennikami?

 

I tak musisz mieć coś poza piecokominkiem. U mnie piecokominek z wymiennikami i kominem zajmuje ok 2,5m2. Na etapie projektu ważne gdzie komin umieścisz zwłaszcza w balowym.

Jeśli myślisz o fotowoltaice to ogrzewanie elektryczne w różnej postaci. Fotowoltaika tak jeśli masz sporą dotację np. taką 70-80% chyba że chcesz sam dłubać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

W ostatniej chwili wybroniliśmy Remiksa piec przed rozbiórką. Miał być całkowity zakaz....Nasi wybrańcy chcieli we Wrocku zrobić "kopiuj wklej" ustawę krakowską. Ta zresztą tez nie ma żadnej mocy prawnej bo ja zaskarżyliśmy....

 

No to z tą śliwowicą będę chyba musiał do Ciebie przyjechać zamiast liczyć na to że się pofatygujesz;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Opolskim masz na razie łagodne przepisy...Wklej całą linkę od nowa, bo nie wiem czemu nie cała jest aktywna.

http://www.kominki.org/kominki/przepisy-prawne/art,6872,przyjete-uchwaly-o-poprawie-jakosci-powietrza.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj komentarz Piotr.

http://www.instalacjebudowlane.pl/9957-23-40-wymagania-dla-kotlow-na-paliwo-stale--nowe-przepisy.html

Piszą tu o kotłach ale jak piszą nie działa ustawa, gdy kocioł grzeje tylko wodę użytkową. Jak to się wiec ma do pieca kuchennego, który grzeje wodę użytkowa czy mojego "batmana".

Jest lista tych którzy zalegalizowali swoje urządzenia w tym kratki i cebud .

Zalegalizowanie nie daje gwarancji, ze emisji nie będzie, bo to zależy od "palacza".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Opolskim masz na razie łagodne przepisy...Wklej całą linkę od nowa, bo nie wiem czemu nie cała jest aktywna.

http://www.kominki.org/kominki/przepisy-prawne/art,6872,przyjete-uchwaly-o-poprawie-jakosci-powietrza.html

 

Całe szczęście! :) No to Piotrze! Dałbyś wycenę na silnik. Najpierw piszesz: chcesz silnik? a potem: dobra, zobaczymy jak ustawa gada. :) Widziałeś, że w opolskim jest łagodniejsza, to po co każesz mi czekać pół roku? :rolleyes:

Edytowane przez JerzyBw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mtdeusz

Co z tego,że robią jakieś ustawy na kotły 5 czy tam X>5 kalsy i ekoprojekt skoro te kotły spełniają 5 klasę tylko w laboratorium na super węglu (podobno 2 kotły spełniają i w kotłowni 5 klase),żaden kocioł nie spełnij ekoprojektu w kotłowni bo by musiał mieć super hiper paliwo nie wiadomo skąd.

I co z tego,że papier na 5 klasę jak 5 klasy nie ma?

A i do spalania śmieci nie jest potrzbny żaden ruszt,wystarczy tylko wepchać mielone śmieci do zasobnika.

Bezsens totalny jak to w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj komentarz Piotr.

http://www.instalacjebudowlane.pl/9957-23-40-wymagania-dla-kotlow-na-paliwo-stale--nowe-przepisy.html

Piszą tu o kotłach ale jak piszą nie działa ustawa, gdy kocioł grzeje tylko wodę użytkową. Jak to się wiec ma do pieca kuchennego, który grzeje wodę użytkowa czy mojego "batmana".

Jest lista tych którzy zalegalizowali swoje urządzenia w tym kratki i cebud .

Zalegalizowanie nie daje gwarancji, ze emisji nie będzie, bo to zależy od "palacza".

 

Gdzieś w dziale kotłowym było o sposobach obchodzenia przepisów przez producentów kotłów. Jednym z nich był zapis w instrukcji, że kocioł służy do grzania CWU. Jeżeli będziesz w stanie udowodnić, że nie grzejesz chałupy tylko wodę, albo na nim gotujesz, to powinno się udać. Tak naprawdę, to cholera wie, bo tych kontroli kotłów nikt jeszcze nie uświadczył, nawet nie wiadomo kto to ma robić, kominiarze, urzędniki z gminy???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę poczytałem i mam wrażenie na razie, że nasi chcą wynaleźć KOŁO.

Ustawy podobno są od dawna w innych krajach i działają jak trzeba.

Znajoma jeździ do Włoch do miejscowości górskiej z dużą przepustowością turystów a w tych domach piece na drewno kawałkowane i niektóre konstrukcje, to dobre pół wieku mają.

Znowu więc się okazuje ze banana prostują NASI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj komentarz Piotr.

http://www.instalacjebudowlane.pl/9957-23-40-wymagania-dla-kotlow-na-paliwo-stale--nowe-przepisy.html

Piszą tu o kotłach ale jak piszą nie działa ustawa, gdy kocioł grzeje tylko wodę użytkową. Jak to się wiec ma do pieca kuchennego, który grzeje wodę użytkowa czy mojego "batmana".

Jest lista tych którzy zalegalizowali swoje urządzenia w tym kratki i cebud .

Zalegalizowanie nie daje gwarancji, ze emisji nie będzie, bo to zależy od "palacza".

Zacząłem czytać i natknąłem się na spory "bigos" prawdy z nieprawdą....Kotły 5 klasy pomieszane z EKOPROJEKTEM, a może być albo jedno, albo drugie (Ekoprojekt eliminuje 5). Potem data obowiązywania od 1 maja 2018. To przekłamanie, bo dotyczy wybranych województw. Każdy sejmik musi opracować swoje uchwały,opierając się na krajowej ustawie antysmogowej. Np wielkopolska faktycznie cos tam od 1 maja, ale juz inne województwa niekoniecznie. W niektórych juz cos obowiązuje w innych dopiero w 2022. Sa tez takie, które nic jeszcze nie uchwaliły. Łódzkie dało najwięcej odpustu...itp itd.

 

Generalnie będzie jazda bez CZymanki jakiś czas. Dużo krzyku...No i niezły biznes dla kilku mocnych, niekoniecznie dobrych jakościowo, co sam zauważyłeś....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety lobby zduńskie dało ciała, bo porostu nie istnieje a z pojedynczymi jednostkami nikt się nie liczy.

Żeby "metalowa skrzynka do spalania drewna" z jakąś cudowną normą (podejrzewam za grubą kasę) była bardziej eko od pieca "Szrajbera" - koń by się uśmiał cały tydzień i podśmiewał następne dwa.

Te "metalowe skrzynki" zwane wkładami kominkowymi sprzedajemy Wam klientom bo porostu trzeba z czegoś żyć i staramy się montować je jak najlepiej.

Państwo jako klienci oczekujecie cudownych systemów czystej szyby, złotych rączek, tytanowych zawiasów, cudownych parametrów i najlepiej GERMANY, Landsberg (czytaj Gorzów Wielkopolski) i spełnia normę EkoBeko. Czyli wszystko to co ładuje Wam do głów marketing.

Często można opowiadać klientom o zaletach pieców kaflowych, ale cóż Zuzia wygrywa bo ma 13473 lajków w necie poza tym psełdozdun Pierdzio66 który jest guru na forum i siedzi 24/h przed ekranem - potwierdza to. Nieważne że w komin leci ze 400 stopni lub więcej a w kaflaku 150 i trzyma dodatkowo 12h ciepło.

Wkład kominkowy zawsze pozostanie wkładem a te normy podejrzewam, polegają na stworzeniu różnymi metodami odpowiednich warunków do spalania i odczytu emisji. Jest to zbyt proste urządzenie. Przypomina mi się afera VW dot emisyjności spalin.

Nie ważne czy to kominek czy piec - to nie urządzenia powodują trujące spaliny, a właściciele którzy palą czym popadnie. Tutaj powinno się reagować na szkodliwy wpływ na środowisko. Z moich badań wynika że ponad 90% sprzedawanego drewna zwanego DREWNEM KOMINKOWYM nie nadaje się do kominka bo jest za mokre. Czy to jest uczciwe? Czy to jest EKO?

Idąc dalej,tylko prawdziwy zdun jest certyfikatem, gwarantem sprawnego działania wybudowanego pieca czy nawet kominka.Odbiór urządzenia powinien być dokonywany przez certyfikowanego fachowca, potwierdzony odpowiednim wpisem do dziennika budowy. Zbyt wiele fuszerek powstaje przez amatorów naszego zawodu szkolonych eksperymentami na klientach oraz filmikami z youtuba, To oni są jednym z głównych powodów powstania złej opinii o urządzeniach zduńskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dunte...hmm...Prawdę rzeczesz, tylko nie pasuje mi ona do zachwalania Robirena, które na tym forum kilkakrotnie czyniłeś. Ale może to z rozpaczy?! :D A lobby zduńskie nie dało ciała, bo nie mogło,skoro go nie ma. Nie istnieje. Pół roku temu zaledwie coś tam się wykluło, ale na razie rachityczne i ubogie w takich członków jak ty...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy prawdę rzecze. Tak was czytam zduni szanowni tu i tam i sami się motacie do tego nie bardzo wiem dlaczego publicznie. Dunte troszkę się rozpędził i troszkę głupot nawypisywał aj z tym drewnem kominkowym;-)

Nie ma obowiązku czytania...;)

Motają się włodarze, to co my małe żuczki mamy powiedzieć...?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy prawdę rzecze. Tak was czytam zduni szanowni tu i tam i sami się motacie do tego nie bardzo wiem dlaczego publicznie...

Ja osobiście jestem tylko hobbystą.

Zduństwo polskie ze względu na piec Adamieckiego, Szrajbera i do lat 60-tych gdy opracowano podręczniki stawia polskie zduństwo w awangardzie światowej.

Dziś mamy 2018 r i tylko nieliczni znają ten dorobek.

Trzeba to wszystko przypomnieć i kontynuować nie "po kryjomu" a przy przychylności państwa.

Najpierw trzeba więc dotrzeć do tych co te prawo układają. Pstryknięcie z palców nic nie da a trzeba się rzeczywiście napracować, na dodatek pewnie za darmochę lub nawet ze stratą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykładem lipy jest ustawa o ochronie zabytków. Wyszło z niej, że nie tylko z wykrywaczem we własnym ogródku "poszukiwacz" jest przestępcą, ale nawet sam archeolog który pracuje legalnie. Ustawa daje możliwość zawiadamiania do prokuratury o pracach archeologicznych jako o przestępstwie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście jestem tylko hobbystą.

Zduństwo polskie ze względu na piec Adamieckiego, Szrajbera i do lat 60-tych gdy opracowano podręczniki stawia polskie zduństwo w awangardzie światowej.

Dziś mamy 2018 r i tylko nieliczni znają ten dorobek.

Trzeba to wszystko przypomnieć i kontynuować nie "po kryjomu" a przy przychylności państwa.

Najpierw trzeba więc dotrzeć do tych co te prawo układają. Pstryknięcie z palców nic nie da a trzeba się rzeczywiście napracować, na dodatek pewnie za darmochę lub nawet ze stratą.

Taka sytuacja.... Największy producent doskonałego szamotu, niemiecki Wolfshoehe. Właścicielka firmy (6 pokoleń nieprzerwanej produkcji) pokazuje mi na targach w Poznaniu piec kanałowy budowany przez zduna (kafel, glina, cegła, klamerki...) i pyta: "powiedz mi dlaczego on robi to źle"?! "To przecież popęka bez dylatacji"....:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...