Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Taki sobie piecyk ceramiczny...


eniu

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jedno palenisko obsługujące kilka odbiorników metodą nowoczesną, albo piec na glinie przez dwa piętra...Jedno i drugie wymaga odpowiedniego budynku. Szczególnie to drugie rozwiązanie. O takim budynku myślę. Budowanym pod kątem ogrzewania jednym piecem na dwóch kondygnacjach. Piec raczej komorowy, nie kanałowy... Linki? Nie kojarzę...Mam gdzieś szkice sprzed lat. Chodziło mi to po głowie i bazgrałem sporo....musiałbym odgrzebać...

Dzięki za wyjaśnienie, myślałem że chodzi o coś innego. Spotkałem się z tym pomysłem, nawet chodził mi po głowie tylko mało czasu było a i chyba nie było takiej potrzeby teraz się okazuje. Choć ten fragment "jedno palenisko obsługuje kilka odbiorników" to to co jest by się zakwalifikowało;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku lat przeglądam filmiki z realizacji pieców do pizzy(chlebowych).

Zaczyna się tak , że jest od podstaw, duma na twarzy a po rozpaleniu dymi po mimo komina.

W końcu znalazłem taki co nie za dymił czyli nie okopcił przedniej, centralnej części. Różni się tym, że ma maksymalnie duży łapacz.

Ważne więc co włożą to programu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogdan. 20-21 lipca będzie szkolenie w Zdunach. Andrea Magnolini zbuduje piec (e) z gliny. 22 lipca w tych piecach zrobimy mistrzostwa w pieczeniu pizzy....https://www.facebook.com/461559434041251/photos/585097225020804/

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku lat przeglądam filmiki z realizacji pieców do pizzy(chlebowych).

Zaczyna się tak , że jest od podstaw, duma na twarzy a po rozpaleniu dymi po mimo komina.

W końcu znalazłem taki co nie za dymił czyli nie okopcił przedniej, centralnej części. Różni się tym, że ma maksymalnie duży łapacz.

Ważne więc co włożą to programu :)

 

Witam

 

znalazlem cos takiego.

 

https://www.youtube.com/watch?v=W_-HMu9Jifg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...