Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Taki sobie piecyk ceramiczny...


eniu

Recommended Posts

Bogdan. 20-21 lipca będzie szkolenie w Zdunach. Andrea Magnolini zbuduje piec (e) z gliny. 22 lipca w tych piecach zrobimy mistrzostwa w pieczeniu pizzy....https://www.facebook.com/461559434041251/photos/585097225020804/

 

 

 

 

No to będzie impreza...wesoła.

Te z gliny monolity pękają na filmikach.

Nawet z dużym dodatkiem trawy.

Chyba trzeba by pociąć na mniejsze segmenty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

No to będzie impreza...wesoła.

Te z gliny monolity pękają na filmikach.

Nawet z dużym dodatkiem trawy.

Chyba trzeba by pociąć na mniejsze segmenty :)

Po co ciąć, skoro sam popęka? Piec wie lepiej gdzie się zdylatować....:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tradycja z Tyrolu.

Też okopcił na drzwiczkami.

Chyba że tak ma być :)

Tu taki co nie za kopcił:

https://youtu.be/thpb9GUA4m0

Pozdrawiam.

Okopcił, bo wydumał wyloty dymu od tyłu...Chyba zupełnie niepotrzebna "siła tradycji"....Ja robię z przodu...http://blog.kominki-batura.pl/piec-chlebowy-fotorelacja/ Edytowane przez Kominki Piotr Batura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku lat przeglądam filmiki z realizacji pieców do pizzy(chlebowych).

Zaczyna się tak , że jest od podstaw, duma na twarzy a po rozpaleniu dymi po mimo komina.

W końcu znalazłem taki co nie za dymił czyli nie okopcił przedniej, centralnej części. Różni się tym, że ma maksymalnie duży łapacz.

Ważne więc co włożą to programu :)

 

Witam

Nie jestem znawcą ale myślę że jeżeli ktoś potrafi zbudować dobrze działający kominek otwarty to "pizza oven" to pikuś.

O okopceniu nie ma mowy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety każdy rodzaj pieca to oddzielna specjalizacja.

Jeśli postawiony na podwórku, czy w jakieś przewiewnej szopie, to można tolerować.

No ale gdy w salonie czy innym pomieszczeniu domowym, to wtedy dymienie jest dotkliwe.

Montaż dodatkowego wyciągu kłopotliwy.

Pozdrawiam.

Ps Znalazłem już drugi co nie dymi i podobnie jak w poprzednim spaliny są zagarniane przez bardzo szerokie wyjście. Dwa razy większe niż w innych projektach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jest kilka szół jak odprowadzić spaliny -każda jest dobra......

Pozdrawiam

To jest zazwyczaj prawda! Tak jak i wiele jest dróg do Rzymu....Nie do końca tak jest w tym przypadku. Bogdan szuka szkoły która nie zadymia, wiec ta z tyrolskiego filmiku jest zła. Poza tym, Pani która dostaje po oczach dymem podczas wygarniania niedopalonych resztek, w dzisiejszych czasach poprosiłaby o konsultacje swojego adwokata...;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety każdy rodzaj pieca to oddzielna specjalizacja.

Jeśli postawiony na podwórku, czy w jakieś przewiewnej szopie, to można tolerować.

No ale gdy w salonie czy innym pomieszczeniu domowym, to wtedy dymienie jest dotkliwe.

Montaż dodatkowego wyciągu kłopotliwy.

Pozdrawiam.

Ps Znalazłem już drugi co nie dymi i podobnie jak w poprzednim spaliny są zagarniane przez bardzo szerokie wyjście. Dwa razy większe niż w innych projektach.

Bardzo ciekawa sprawa się zrobiła. Wrzucę ten problem jako dodatkowy podpunkt na lipcowym szkoleniu w Zdunach....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te zadymianie prawdopodobnie jest przy rozruchu, zimne kanały poziome musi wygrzać, a i świeżynka, wilgoci ma dużo technologicznej.
Niestety....Odniosłem wrażenie, że sympatyczny Pan z filmiku wywodzi się z murarstwa, a nie ze zduństwa. O ile zrozumiałem, wynika to z komentarza na początku. Świadczy o tym również murarskie, a nie zduńskie traktowanie materii twórczej...

 

 

No i....Żaden przeciętny nawet zdun, nie pozwoliłby na podłączenie poziomych kanałów z filmu, do komina o wysokości ca 2 mb. Mówiąc krótko i kolokwialnie. Dym nie jest GUPI! Znajduje sobie najprostszą drogę ewakuacji. Zdun zwykle ma intuicję....zwykle wie jak to zrobić by nie dymiło....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To metoda powszechna w rosyjskich piecach...Jakoś nie przypadła mi do gustu. Nie masz problemu z sadzą w chlebaku?

 

Problem to mam z brudną szybą niestety. Piekarnik mimo że nazywam go brudnym jest z lekkim białym nalotem chyba że za słabo napalę;-) Generalnie to trzeba przyjąć że czyścioszek to nie jest, ale czy piec chlebowy jest? Dziś słabo paliłem bo ciepełko, zerknę jutro jak wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem to mam z brudną szybą niestety. Piekarnik mimo że nazywam go brudnym jest z lekkim białym nalotem chyba że za słabo napalę;-) Generalnie to trzeba przyjąć że czyścioszek to nie jest, ale czy piec chlebowy jest? Dziś słabo paliłem bo ciepełko, zerknę jutro jak wygląda.
Ja mam takie rozwiązanie w połączeniu z piecem komorowym...nie jestem jego fanem. Pielenie bezpośrednio w piecu do pizzy (chlebowym) wypala sadzę całkowicie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...