Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Taki sobie piecyk ceramiczny...


eniu

Recommended Posts

Chodzi mi o porównanie jak szybko obie konstrukcje osiągają swoją temperaturę maksymalną. I jak zachowują się przy załadunku niewielką ilością drewna. Myślę, że zwłaszcza w tym drugim przypadku akumulacja w palenisku przeszkadza. Moje palenisko z Cebudu ma tylko 6 cm (2x3 cm) grubości, czasem trzeba lekko przepalić, tak dosłownie, żeby piec całkiem nie wystygł i wtedy nie wygląda to fajnie. Wsad wypalony, deflektor z płyty k-w bielutki, ścianki z akubetonu okopcone. Brykietem jeszcze jakoś idzie. .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Chodzi mi o porównanie jak szybko obie konstrukcje osiągają swoją temperaturę maksymalną. I jak zachowują się przy załadunku niewielką ilością drewna. Myślę, że zwłaszcza w tym drugim przypadku akumulacja w palenisku przeszkadza. Moje palenisko z Cebudu ma tylko 6 cm (2x3 cm) grubości, czasem trzeba lekko przepalić, tak dosłownie, żeby piec całkiem nie wystygł i wtedy nie wygląda to fajnie. Wsad wypalony, deflektor z płyty k-w bielutki, ścianki z akubetonu okopcone. Brykietem jeszcze jakoś idzie. .
Ideałem jest dywersyfikacja źródeł ciepła. Nie chodzi o inne typu gaz, prąd. W ramach biomasy. Małe palenisko, duże palenisko i koza na wiosenne chłody. Wszystko przed tobą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo, ale to naprawdę bardzo mocno trzymam kciuki za Was Wszystkich Zduni i Pasjonaci Domowych Urządzeń Ogniowych, oby wszystkie projekty się udały i ruszyły do przodu ku zadowoleniu twórców i klientów. Pomyślnego roku 2019 i wszystkich następnych także :yes:
Ostatnio modne jest słowo: WZAJEMNIE! :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eniu! czy Piotr przekazał moje życzenia dla całej ekipy? Mój/Wasz piecyk jest zaje.....y nic mi nie przeszkadza mimo raczej konkretnej masy, wiosną mogę palić co drugi dzień. To była jedna z niewielu mądrych decyzji w tej chałupie. W ogóle kłaniam się wszystkim i Dosiego.

Jeszcze pytanie odnośnie sterownika- zauważyłem przy braku prądu, że ekran sterownika jest ciemny(wcześniej tak nie było i mogłem ręcznie zamknąć przepustnicę), czyżby padał mi akumulator, sterownik ma prawie 5 lat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starość nie radość....Każdy zdun w końcu ma dość przewalania cegieł tonami i albo zaczyna handlować złomem przez internet jak Bielwaski czy Batura, albo idzie na emeryturę....ja wybrałem to drugie, a pałeczkę przekazałem wiesz komu. Piecyk nr 2 stoi od kilku lat w laboratorium w Łaziskach i ma się doskonale.

 

Szczęśliwego!

 

Piece z dokładnym spalaniem i optymalnym odbieraniem ciepła.

 

Nie każdy musi opisywać co jest w środku ... nie wszyscy mają w sobie coś z ekshibicjonisty..

Piec wersja Magdalenka_ mały.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem na ukonczeniu podobnego murowanego pieca Mam pytanie czy pokrywe betonowa nalezy zbroic? I czy osadzac ja na kleju czy na sznurze z wlokna szklanego?
Ten piec nie ma pokrywy betonowej. Zwieńczenie zrobione jest z cegieł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o piec ktory byl budowany na pocZAtku watku. Konkretnie ten

http://komineknasz.pl/?cat=8

Najlepiej klej + taśma (sznur) z włókna ceramicznego. Jeśli masa akumulacyjna pojawi się na płycie, ważny jest późniejszy docisk masy z góry, ale najlepiej tak, by główny ciężar opierał się na krawędziach zewnętrznych płyty. Niegroźne będą wówczas ewentualne jej pęknięcia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydał by się Wojtek, ale sprubuję za niego...:) Płyta z piecyka nr 2 nie była niczym zbrojona. Moim zdaniem odpowiednio (pisałem wyżej) dociśnięta masą akumulacyjną może funkcjonować nawet pęknięta. Jeśli bym zbroił to siatką z drutu 3-4 mm pomalowaną grubo farbą. Farba (wypali się) ma za zadanie nie dopuścić do rozsadzania ceramiki stalą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...