Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Taki sobie piecyk ceramiczny...


eniu

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Wstawiasz tadzin z zawartością surową czy ugotowaną ?

Wszystko surowe, mięso warzywa. Co ciekawe mieso mięciutkie a nawet pomidorki koktailowe pozostają w całości. Na początku wstawiałem mieso bo początek wysoka temperatura piekarnika ale można wszystko razem i troszkę później wstawić, kilka godzin w piekarniku robi swoje. Oczywiście trzeba dodać "troszkę" jakiegoś płynu, bulion, wino.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to gratuluję.

Wpadłem na te pytanie dopiero po Twoim wpisie.

Widziałem wprawdzie kiedyś Japończyka pokazującego podobną sztuczkę, gdzie wrzucał do garnka różne produkty i przyprawy ale nie zatrybiłem, by zacząć praktykować podobnie.

Dziś przed spaniem włożę na próbę ryż zalany zimną wodą z przyprawami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to gratuluję.

Wpadłem na te pytanie dopiero po Twoim wpisie.

Widziałem wprawdzie kiedyś Japończyka pokazującego podobną sztuczkę, gdzie wrzucał do garnka różne produkty i przyprawy ale nie zatrybiłem, by zacząć praktykować podobnie.

Dziś przed spaniem włożę na próbę ryż zalany zimną wodą z przyprawami :)

 

Z ryżem nie sprawdzałem, z regóły robię to tak. Mieso pokrojone w kostkę 3cm przyprawy zostawiam na 3-4h na mięso układam ziemniaki warzywa (pomidor, marchewki, nawet brukselka) wszystko zalewam szklanką bulionu albo wina i do piekarnika.

Pamiętaj tylko by pod tadżin włożyć zimną podstawkę bo jak wstawisz na gorącą powierzchnie może pęknąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryż po nocy Remiks miękki , sypki i duży jak nigdy wcześniej po gotowaniu na gazie.

Spróbuję przetestować też tak ziemniaki :)

Ps

Piekarnik do którego włożyłem jest "czysty",

czyli w nim się nie rozpala. Góra i dół jest z żeliwa a boki z ceramiki.

Edytowane przez Bogusław_58
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryż po nocy Remiks miękki , sypki i duży jak nigdy wcześniej po gotowaniu na gazie.

Spróbuję przetestować też tak ziemniaki :)

Ps

Piekarnik do którego włożyłem jest "czysty",

czyli w nim się nie rozpala. Góra i dół jest z żeliwa a boki z ceramiki.

Czyli ogień omiata żeliwo z dołu i z góry? Jakie grube dałeś to żeliwo?

 

 

 

Ja właśnie jestem po rozmowach z tuzami wschodniego zduństwa. Głównie Rosjanie i Białorusini. W sumie konferencja w Mińsku zebrała 105 osób. Był też producent tandyrów i osprzętu do nich z kwasówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ogień omiata żeliwo z dołu i z góry? Jakie grube dałeś to żeliwo?...

Samoróbka z głowy, więc żeliwo z blatów kuchennych.

Boki z ceramiki żeby osuszały .

Piekarnik ten jest w piecu, który nazwałem termosem i pokazywałem kiedyś na ogrzewaniu ceramicznym. Obecnie zdjęcia już zniknęły, więc nie ma co szukać.

Dziś postawiłem tam termometr i 15 godzin po napaleniu na żeliwnej podstawie dłoni się nie utrzyma a termometr na podstawce pokazuje teraz 60*C. Można więc pewnie wstawić jeszcze garnek z produktami i na wieczór byłby dobry. Działa więc jak te drogie garnki co utrzymują 70*C.

Na wiosnę piec idzie do przeróbki a właściwie palenisko. Trzeba je trochę zmniejszyć a równocześnie przyśpieszyć przepływ powietrza. Czyli bardziej WYSILIĆ.

No a za dwa lata prawdopodobnie przebudowa odbiornika, który jest napędzany przez "termos", na taki z piekarnikiem, jak na wklejonym rysunku. Piec więc będzie miał dwa piekarniki: czysty i brudny :)

Edytowane przez Bogusław_58
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryż po nocy Remiks miękki , sypki i duży jak nigdy wcześniej po gotowaniu na gazie.

Spróbuję przetestować też tak ziemniaki :)

Ps

Piekarnik do którego włożyłem jest "czysty",

czyli w nim się nie rozpala. Góra i dół jest z żeliwa a boki z ceramiki.

 

I super teraz z ryżem co tylko Ci się spodoba i danie gotowe;-) Proponuję z wypieków gruzińskie chaczapuri, z brudnego było by lepsze ale i tak powinno Ci smakować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nie tylko picie śliwowicy pod Szklarską do nadrobienia, ale i Augustowski bimber trza zaliczyć. Czego się jednak nie robi żeby się douczyć? Muszę was chłopaki w tym roku odwiedzić, tylko dlaczego w przeciwległych końcach Polski mieszkacie?!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne plany macie, Panowie :) Piotr, ty jakoś pośrodku jesteś w sumie, więc może to u ciebie powinny lądować te awionetki, albo helikoptery. W PL produkuje się takie małe ważki jednoosobowe dla Dubaju, ale co tam Zdun wszystko może :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poproszę syna by utworzył konto "wpłaty na samolot taty"...

 

Niedaleko mnie jest firma która do Dubaju robi bio kominki...tak od kilkudziesięciu tysi za szt...Miałem z nimi występy 2 edycje wstecz - Kominek Futura na MTP. Taki trzy piętrowy biały z kafli....

 

https://www.google.com/url?sa=i&rct=j&q=&esrc=s&source=images&cd=&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwjg1OeA94HgAhXKKlAKHeQNDlMQjRx6BAgBEAU&url=https%3A%2F%2Fkominki.mtp.pl%2Fmidcom-permalink-1e5c9129506a81cc91211e5b13461d5088fa2f7a2f7&psig=AOvVaw0NrdaKYwU73upg9RTrC43N&ust=1548264947518231

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...