Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Taki sobie piecyk ceramiczny...


eniu

Recommended Posts

Z rana kartoflak z mięskiem dobry a fasola jeszcze twarda.

Prosty wniosek: przy przebudowie trzeba podnieść temperaturę piekarnika o 20-30*C.

Fasola dojdzie na gazie lub trzeba wstępnie podgotować przed włożeniem :)

No i tak rosną brzuchy starszym panom...Dobrze, że nie mam czasu na eksperymenty - no dobra, bardziej nie chce mi się obierać kartofli..... Ja za chwile (na dniach) podłączam wymiennik do pieca pompejańskiego. Czystość spalania staje się faktem w Polsce. A Rosjanie tydzień temu pytali szto eto takoje smog?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

A co to za "zwierzę" ten piec pompejański? Internet proponuje nowennę pompejańską, a o piecu ani ani :(
Cztery dni na wschodzie odciskają swoje piętno....Oni tak nazywają włoski piec kopółkowy do pizzy / chleba...Ładnie. Nazwę znałem wcześniej, ale jej nie używałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr po drodze na narty masz jeśli jeździsz, zaproszenie aktualne.W tym roku to chyba sam się wproszę, wygląda na to że Poznań kilka razy odwiedzę więc niedaleko;-)

A dlaczego w przeciwległych końcach, a dlaczego babcia ma takie wielkie oczy;-)

Dzięki za prolongatę zaproszenia...Spanie u mnie też jest jak przyjedziesz, śliwowicę weź swoją :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tak rosną brzuchy starszym panom...Dobrze, że nie mam czasu na eksperymenty - no dobra, bardziej nie chce mi się obierać kartofli.....

Chodzi o płaską sylwetkę i sprawne stawy.

Niektórzy są szczupli naturalnie czyli na każdej kuchni ale i tak mają cukrzycę czy artretyzm.

Dobry sprzęt do robienia posiłków daje możliwość testowania co i jak z tym się dzieje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę wolnego i przypomniało mi się o jednym kanale opadowym w moim piecokominku. I uruchomiony, efekt zauważalny prawie natychmiast na termometrze temp. spalin na wejściu do komina.
Tak Ci się nagle przypomniało!? :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Ci się nagle przypomniało!? :D

 

No może nie tak całkiem nagle, ale był odcięty, nieużywany. Nie miał zamknięcia d...y;-) bo był budowany pod inne przeznaczenie. Tak sobie postanowiłem pobawić zwłaszcza że kanał sporo oddalony od innych w odbiorniku i połączony poziomym kanałem prawie 1,5m.

Ps. Pobudował bym coś nowego ale miejsca u mnie już brak więc bawię się tym co jest;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No może nie tak całkiem nagle, ale był odcięty, nieużywany. Nie miał zamknięcia d...y;-) bo był budowany pod inne przeznaczenie. Tak sobie postanowiłem pobawić zwłaszcza że kanał sporo oddalony od innych w odbiorniku i połączony poziomym kanałem prawie 1,5m.

Ps. Pobudował bym coś nowego ale miejsca u mnie już brak więc bawię się tym co jest;-)

Nawet nie wiesz, że walczysz ze smogiem w ten sposób! ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ogień omiata żeliwo z dołu i z góry? Jakie grube dałeś to żeliwo?...

MINI można zbudować na bazie bębna hamulcowego od ciężarówki. Średnica wewnętrzna najczęściej 41 cm a grubość ścianki ok 15 mm.

Nowe typy nie są wysokie więc potrzebne dwa nałożone na siebie odwrotnie. Wyciąć trzeba przejścia a dno i sufit przykryć ceramiką i gotowe.

Ostatnio nabyłem na złomie "stary typ", który da radę w pojedynkę o wadze 48 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...
Czy dobrze czytam zdjęcia? To jest front i tył tego samego pieca. Zacna ciężka praca :)

 

Są to dwa piec .Jeden w salonie z ławą grzewczą .Drugi to kuchnia z żeliwną płytą i piekarnikiem oraz piec do pizzy kopułowy. Praca ekipy trzy osobowej .Stanisłąw ,Jarosław i Jacek . Zduni z Rokitna ,Parczewa i Augustowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...
To już szósty sezon jak piecyk Piotra ogrzewa chałupę, zero problemów. W dalszym ciągu uśmiecha mi się pysk przy rozpalaniu. B. dobrze wspominam ekipę Piotra bo wcześniej rzadko, później też nie spotkałem na budowie i po niej takiej jak jego firmy. Zastanawiam się dlaczego tyle szmatławych firm egzystuje i ma się całkiem dobrze. Żerują na niewiedzy klientów a oni są niestety leniwi w przyswajaniu wiedzy mimo, że leży to w ich interesie. Nowego sąsiada myślę, że przekonałem do tego typu inwestycji. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...