Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Taki sobie piecyk ceramiczny...


eniu

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dziękuję.

To jest konkretna odpowiedź

Dysponujesz telefonem i możesz się dowiedzieć sam dokładnie jaki jest ciężar cegieł z Ropczyc.

Nie oznacza to jednak, że będą ważyć tyle samo co ta użyta kiedyś do testów, ponieważ mogła mieć inne wymiary i skład niż obecne.

Mam cegłę z Ropczyc - przysłali mi kiedyś na moją prośbę do testów. Oględziny zostały zrobione pod różnym kątem, cegła leży razem z innymi a z głowy wyparowała dokładna cyfra ile waży :)

Co innego techniczny, magazynier czy nawet operator wózka widłowego z Ropczyc. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego musisz dojść po wymiarach na własnym gruncie.

Ta od elektrycznych ma wypusty, więc trzeba je pościnać.

Dopiero wtedy wyjdzie ile jej pójdzie na warstwę i mnoży się przez ilość warstw.

Jak cegły nie u "sąsiada", to prosić o wysyłkę jednej sztuki za zaliczeniem lub przelać na konto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężar był, teraz to jest masa lub właściwie gęstość a dokładnie gęstość pozorna g/ cm3 i dla prostki magnezytowej, jak u mnie ma wartość 3 g/cm3, czyli 1m3 ma masę 3,0 ton.

Radzę poczytać blog Wojtka, w części dot. ceramicznych materiałów akumulacyjnych / http://www.reframat.pl/ lub kontaktuj się /Yaponia/ z daniel sagar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załóżmy więc że piec jest nieduży ale bardzo dużo waży i jak to powiedzieć ?

1 mały gabaryt ale ma dużą masę :)

2 mały gabaryt ale wysoka gęstość pozorna, co daje mu dużą masę :)

No i wnieś ten piec do domu z palety i spocony co powiesz ?

ALE BYŁ CIĘŻKI :)

Jaka szkoda że ci co wiedzą co to jest gęstość pozorna nie zbudowali w życiu żadnego PIECA a jeśli już, to nadaje się on tylko do rozbiórki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załóżmy więc że piec jest nieduży ale bardzo dużo waży i jak to powiedzieć ?

1 mały gabaryt ale ma dużą masę :)

2 mały gabaryt ale wysoka gęstość pozorna, co daje mu dużą masę :)

No i wnieś ten piec do domu z palety i spocony co powiesz ?

ALE BYŁ CIĘŻKI :)

Jaka szkoda że ci co wiedzą co to jest gęstość pozorna nie zbudowali w życiu żadnego PIECA a jeśli już, to nadaje się on tylko do rozbiórki :)

 

:popcorn:;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężar był, teraz to jest masa lub właściwie gęstość a dokładnie gęstość pozorna g/ cm3 i dla prostki magnezytowej, jak u mnie ma wartość 3 g/cm3, czyli 1m3 ma masę 3,0 ton.

Radzę poczytać blog Wojtka, w części dot. ceramicznych materiałów akumulacyjnych / http://www.reframat.pl/ lub kontaktuj się /Yaponia/ z daniel sagar.

 

Heh, tyle razy czytałem tą stronkę i nie miałem pojęcia, że to dzieło Wojtka :) Faktycznie mnóstwo cennych informacji dla kogoś, kto chce sam poeksperymentować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężar był, teraz to jest masa lub właściwie gęstość a dokładnie gęstość pozorna g/ cm3 i dla prostki magnezytowej, jak u mnie ma wartość 3 g/cm3, czyli 1m3 ma masę 3,0 ton.

Ciężar był i jest, podobnie masa była i też jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...