Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Taki sobie piecyk ceramiczny...


eniu

Recommended Posts

Można tez za miast płacić za siłownię wpadać do lasu na takie pozyskanie opału. To też nie wpływa na sprawność spalania w piecu ale na oszczędności w budżecie rodzinnym :)

I wpływa pozytywnie na zdrowie :)

 

Pellet miał być uzyskiwany z odpadów produkcyjnych a nie ze ścinania drzewa dla przerobu na pellet.

Nie wiem jak jest w rzeczywistości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

I wpływa pozytywnie na zdrowie :)

Oczywiście, że tak. Już Ci pisałem że nadarłem dużo drewienka z sadów.

Pellet miał być uzyskiwany z odpadów produkcyjnych a nie ze ścinania drzewa dla przerobu na pellet.

Nie wiem jak jest w rzeczywistości.

No tak jest. Nie wiesz to się nie wypowiadaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pellet miał być uzyskiwany z odpadów produkcyjnych a nie ze ścinania drzewa dla przerobu na pellet.

Nie wiem jak jest w rzeczywistości.

Decyduje rynek, czyli kalkulują w jakiej cenie ma leśniczy a w jakiej jest w fabryce mebli itp.

Do produkcji pelletu jest dotacja, więc mogą mieć w głębokim poważaniu wiele ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak jest. Nie wiesz to się nie wypowiadaj.

 

Ty wiesz?

To napisz jak jest . Z podziałem na województwa, powiaty, gminy, leśnictwa i nadleśnictwa... :)

Dodaj jeszcze tych co skupują stare meble i sprzedają je producentom pelletu (ze starych mebli)

 

PS To jest Forum i każdy możne się wypowiadać! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty wiesz?

To napisz jak jest . Z podziałem na województwa, powiaty, gminy, leśnictwa i nadleśnictwa... :)

Dodaj jeszcze tych co skupują stare meble i sprzedają je producentom pelletu (ze starych mebli)

 

PS To jest Forum i każdy możne się wypowiadać! :)

 

No wiesz te meble to takie oszczerstwo. Masz dowody? Jest tutaj takich dwóch co oskarżają niektóre grupy zawodowe.

 

No zgadzam sie ze to forum. Każdy moze pisać co chce w ramach wolności słowa. Nawet bzdury.

Trzymaj sie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto sprawdza jak jest sprawność tych pieców z obrazka ? To że maja 80 - 95% ?

Zdun który jest postawił?

Czy ktoś sprawdza jaka jest emisja z spalania suchego drewna w tych piecach?

A może podlegają certyfikacji?

Kompletnie nikt obecnie nie sprawdza tej sprawności poza zapaleńcami chcącymi legalizować zawód ZDUNA.

U nas najbardziej kompetentny jest PIOTR BATURA (szef wszystkich szefów), ponieważ ma sporo informacji co i gdzie kto badał oraz jaka to cyfra.

Okazuje się, że konstrukcje sprzed 100 lat mają 81%. Zrobione piece na ich wzór mają sprawność podobną.

W latach trzydziestych dorzucono dysze lub "mieszacze" do konstrukcji piecowych i sprawność podskoczyła nawet do 95%.

Jeśli zdun zrobi podobnie, uzyska to samo. Jak wprowadzi zmiany zbyt duże do pierwowzoru, który jest sprawdzony, to uzyskać może trzy możliwości : sprawność taka sama, sprawność lepsza, sprawność mniejsza.

Co się tyczy emisji spalin , to obecnie są analizatory spalin:

https://forum.muratordom.pl/showthread.php?172514-Taki-sobie-piecyk-ceramiczny/page141

 

Obecnie łatwo wyłapać cwaniaków palących w nocy gumofilcem. Dron wyposażony w taki urządzenie może szybko to zweryfikować. Jeśli oczywiście samorząd na danym terenie taką decyzję podejmie. Obawiam sie jednak że kotłownie zakładowe czy miejskie mogą nie przejść takiej kontroli dlatego "dron nie lata" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ale to jest analizator CO i CO2.

Mam na myśli pozostałe szkodliwe emisje.

Te których nikt nie bada i ich nie widać lub prawie nie widać.

Dlatego niektórzy uznają, że spalanie drewna jest czyste i jest eko lub nawet jest "proekologiczne" (sic!).

 

Możemy tematu nie rozwijać bo pewnie nikt nikogo nie przekona :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O2, CO, CO2, NOx

No i chyba wystarczy jak na prywatny komin, gdzie wiadomo jaki stoi piec i paliwo ?????

Są też dokładniejsze przeznaczone do dużych przemysłowych kominów oraz do wychwytywania związków trujących.

Drewno jako paliwo jest przebadane, Najczyściej się wypala jak urządzenie dopala gazy nie przekraczając 800*C.

Jak jest powyżej zanieczyszczenia "groźne" wzrastają choć sprawność spalania najczęściej wzrasta.

To taka SZTUCZKA, której nie wszyscy potrafią zrozumieć.

Ale też jeśli w dopalaczu nie osiąga się więcej jak 650*C.to sprawność nie za duża i jest trochę niepotrzebnej emisji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy płuca człowieka rozróżniają czy dymi z prywatnego czy z państwowego komina?

Fakt, ilości spalin są różne ale też jest różny zasiąg oddziaływania. Prywatny dymi na najbliższą okolicę. Kilkanaście prywatnych też na najbliższą okolicę.

Z tych kilkunastu jest większa lokalna szkodliwość niż z państwowego z filtrami.

To tych co podałeś w pierwszym zdaniu dołącz

Pył całkowity

PM10

PM2,5

OGC

TOC

SO2 / SOx

B(a)P

16 WWA ?

Ile jest pieców zduńskich i kominków fabrycznych które mają przebadaną emisję tych substancji?

Kto bada coś więcej niż to co Ty napisałeś? Jeżeli ktokolwiek bada cokolwiek bada.

Kto bada spaliny posiadając zamontowany już piec zduński lub kominek?? Może serwis kominkowy?

Zakładam, że praktycznie nikt.

Tzw. ""praktyka" w paleniu nie likwiduje szkodliwych emisji.

 

PS Drewno jest przebadane jako paliwo i jego spalanie emituje to co wyżej podałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy płuca człowieka rozróżniają czy dymi z prywatnego czy z państwowego komina?

Fakt, ilości spalin są różne ale też jest różny zasiąg oddziaływania. Prywatny dymi na najbliższą okolicę. Kilkanaście prywatnych też na najbliższą okolicę.

Z tych kilkunastu jest większa lokalna szkodliwość niż z państwowego z filtrami.

To tych co podałeś w pierwszym zdaniu dołącz

Pył całkowity

PM10

PM2,5

OGC

TOC

SO2 / SOx

B(a)P

16 WWA ?

Ile jest pieców zduńskich i kominków fabrycznych które mają przebadaną emisję tych substancji?

Kto bada coś więcej niż to co Ty napisałeś? Jeżeli ktokolwiek bada cokolwiek bada.

Kto bada spaliny posiadając zamontowany już piec zduński lub kominek?? Może serwis kominkowy?

Zakładam, że praktycznie nikt.

Tzw. ""praktyka" w paleniu nie likwiduje szkodliwych emisji.

PS Drewno jest przebadane jako paliwo i jego spalanie emituje to co wyżej podałem.

 

Powtarzasz to jak mantrę w każdym kominkowych temacie zniechęcając wszystkich bez wyjątku którzy chcą mieć kominek w domu.temat zaczynał się cudownie.

 

..W tym wątku ,będę nalegał, dobrze by było pójść prostą drogą.

Zrozumiałą dla chętnych naśladowania . Dążenie (dzisiejszych)

dyskutantów by pytającego namówić do wykonania konstrukcji

najlepszej ,najwydajniejszej ,najbardziej skutecznej - dosłownie

doskonałej jest imponujące. Jednocześnie odsłoniło braki w

teoretycznym jak i praktycznym przygotowaniu.

Nawet Forest ,który ma praktykę największą w tej kwestii,

zapomniał się chyba ,komu doradza.

 

Kanały podwójne ,potrójne ,popiątne ,w prawo czy w lewo,

w górę czy opadowe to zabaweczki nie dla nowicjuszy.

 

Tylko pojedynczy kanał kumulacyjny , można go fantazyjnie wyginać-

uchroni "młodzież" przed błędem.

 

p.s Piszesz o wycieczkach personalnych i sam niemerytorycznie nakręcasz temat. Nie wiem dlaczego jeszcze nikt z branży kominkowej nie napisał ,że się cały czas powtarzasz. Jesteś w każdym temacie, wszędzie i zrozum to ,że także nie na temat. Finał każdy zna. Widać u góry.Tyle zadaje ci pytań jak ty innym. Nie odpowiadasz bo nie znasz odpowiedzi.

Edytowane przez niktspecjalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy płuca człowieka rozróżniają czy dymi z prywatnego czy z państwowego komina?

Fakt, ilości spalin są różne ale też jest różny zasiąg oddziaływania. Prywatny dymi na najbliższą okolicę. Kilkanaście prywatnych też na najbliższą okolicę.

Z tych kilkunastu jest większa lokalna szkodliwość niż z państwowego z filtrami.

To tych co podałeś w pierwszym zdaniu dołącz

Pył całkowity

PM10

PM2,5

OGC

TOC

SO2 / SOx

B(a)P

16 WWA ?

Ile jest pieców zduńskich i kominków fabrycznych które mają przebadaną emisję tych substancji?

Kto bada coś więcej niż to co Ty napisałeś? Jeżeli ktokolwiek bada cokolwiek bada.

Kto bada spaliny posiadając zamontowany już piec zduński lub kominek?? Może serwis kominkowy?

Zakładam, że praktycznie nikt.

Tzw. ""praktyka" w paleniu nie likwiduje szkodliwych emisji.

 

PS Drewno jest przebadane jako paliwo i jego spalanie emituje to co wyżej podałem.

 

Czy możesz mnie oświecić, d7d, jaki rodzaj paliwa nie emituje wymienionych przez ciebie substancji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...