Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Taki sobie piecyk ceramiczny...


eniu

Recommended Posts

U mnie płaszcz jest przede wszystkim na górze. Nie sądzę, żeby był z boku (chociaż w sumie na 100% tego nie wiem) bo gdy chcę grzać jedynie ceramikę, to woda przy okazji dość wolno się nagrzewa. Gdyby woda opatulała cały wkład to sądzę, że przy grzaniu ceramiki woda by się również szybko nagrzała. Poza tym nie mam problemu z temperaturami. W szczytowym momencie w komorze dopalania mam 700-900 stopni w zależności od tego jak drobne drewno wrzucę do paleniska.
Woda grzana nad paleniskiem zawsze "łapie" trochę temperatury. Odciąć można w wymienniku wodnym opadowym lub innym dostawianym z boku. Odcinanym kierownicą dymu lub klapą Moritza i odizolowanym od paleniska.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Woda grzana nad paleniskiem zawsze "łapie" trochę temperatury. Odciąć można w wymienniku wodnym opadowym lub innym dostawianym z boku. Odcinanym kierownicą dymu lub klapą Moritza i odizolowanym od paleniska.

 

Tak, to jest jasne :) Ma to swoje wady i zalety. Wada jest taka, że jak nie ma prądu to można napalić ale jednak w ograniczonym zakresie bo prędzej czy później (gdy spaliny nie idą przez wymiennik wodny tylko przez ceramikę) woda i tak się nagrzeje. Plus jest taki, że puszczając spaliny przez ceramikę (a nie przez wymiennik wodny) mogę grzać jednocześnie CWU :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to jest jasne :) Ma to swoje wady i zalety. Wada jest taka, że jak nie ma prądu to można napalić ale jednak w ograniczonym zakresie bo prędzej czy później (gdy spaliny nie idą przez wymiennik wodny tylko przez ceramikę) woda i tak się nagrzeje. Plus jest taki, że puszczając spaliny przez ceramikę (a nie przez wymiennik wodny) mogę grzać jednocześnie CWU :)
Skupiając się na CWU...Masz na myśli grzanie CWU w momencie palenia? A może grzanie CWU ciepłem zakumulowanym w masie ceramicznej?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem miernikiem na dwóch różnych rurkach zanurzonych częściowo w wodzie w naczyniu szklanym(izolator).

po między MIEDZIĄ a rurką OCYNKOWANĄ - 0.65 V

po między MIEDZIĄ a rurką NIERDZEWNĄ - 0.01 V

po między MIEDZIĄ a rurką STALOWĄ CZARNĄ - 0.10 V

Zadaniem inhibitora jest spowolnienie reakcji ponieważ prądu nie zmniejsza.

Mieszanie metali, to tykająca awaria !

Co jeszcze ? Temperatura zagrzewanej wody ma wpływ na żywotność instalacji c.o czy wody użytkowej nawet z zastosowaniem inhibitora.

Najlepiej więc "wysoko"grzać zbiornik w izolacji, a z niego pobierać do podłogówki za pomocą mieszacza no i w górze tego zbiornika weżownica przepływowa do wody użytkowej.

Duża temperatura nie tylko spowalnia zżeranie instalacji ale też nie pozwala na rozwój żab w rurce z wodą użytkową (Bakteria Legionella).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skupiając się na CWU...Masz na myśli grzanie CWU w momencie palenia? A może grzanie CWU ciepłem zakumulowanym w masie ceramicznej?

 

CWU grzane jest również ciepłem z masy akumulacyjnej, jak również może być grzane podczas palenia. czyli grzeje CWU zarowno podczas palenia jak i po jego zakonczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zaciekawiło i pewnie dlatego przestał razić fatalny przekaz. Tak to już jest. Kit wciskany nam przez krasomówców łykamy jak kaczka kluski.....

 

Do tej pory mało wiedziałem o magnetyzmie Ziemi. Ciekawe czy facet ma trochę racji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...