Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Taki sobie piecyk ceramiczny...


eniu

Recommended Posts

Co to sie dzisiaj wyrabia na tym forum. Na wątku o zużyciu gazu gadają o dachach, a tu zamiast o piecykach to o jakiś koniach:(

Wesela nie było a mnie się we łbie kolebie.

 

Co Ty ?!

Na temat jak najbardziej . Wiesz ile gazu idzie jak jeszcze dachu nie ma !

 

 

A może mróz się kończy i wszyscy zaczynamy świrować ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

No to Eniu dawaj fotki do tematu zrób to sam. To mi się wydaje również ważny moment, bo chyba nie pokażesz tylko zamkniętej. Takich są setki tysięcy w necie.

 

Ludzie kształceni w tym kierunku (projektanci) mający to coś w sobie od siły wyższej (talent) usilnie pracują nad nowymi wzorami brył. Niech se zarobią, jak uda im się stworzyć cuś nowego.

 

 

Mnie osobiście interesuje wykonawstwo krok po kroku

Edytowane przez bohusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Eniu dawaj fotki do tematu zrób to sam. To mi się wydaje również ważny moment, bo chyba nie pokażesz tylko zamkniętej. Takich są setki tysięcy w necie.

 

Ludzie kształceni w tym kierunku (projektanci) mający to coś w sobie od siły wyższej (talent) usilnie pracują nad nowymi wzorami brył. Niech se zarobią, jak uda im się stworzyć cuś nowego.

 

 

Mnie osobiście interesuje wykonawstwo krok po kroku

 

Pomóc nie chcesz a poganiasz :D . Pomalutku , w swoim czasie ,zapomniałeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

"Wetnę się" w nie swój temat.

Parę fotek wnętrza piecowego Termokaust.

1. Rozłożone klamoty

2. Złożone klamoty

3. Dysza dopalająca na pierwszym planie

4. Fragment komory dopalającej z widocznymi kanałami opadowymi

Kilka luźnych spostrzeżeń.

Zaczynam rozumieć zapędy niektórych państw unijnych mające na celu doprowadzenie do tego by paleniska ceramiczne były również znormalizowane. Z jednej strony niby to ogranicza wolność wykonawczą i inwencję twórczą wykonawcy, z drugiej jednak ma mało wspólnego z tzw. "radosną twórczością", która nie zawsze do dobrego prowadzi. Tutaj w dwa dni zrobiłem gotowy piec, o osiągach którego jestem w stanie powiedzieć bardzo konkretne rzeczy, bo zostały one określone w toku półrocznych badań: sprawność, temperatury gazów wychodzących, rozkład temperatury w poszczególnych częściach pieca, itp. Do tego łatwiej dobrać rodzaj zabudowy. Do tej pory każda konstrukcja komorowo-opadowa jaką robiłem była nieco moją fantazją dotyczącą dostosowania jej do "zewnętrznego garnituru" czyli kształtu zabudowy. O ostatecznych osiągach mogłem tylko mniemać lub próbować li tylko je liczyć, bo nigdy (!) nie zdarzyło mi się by była to "książkowa" realizacja (4x3 kafle).

Tak dla ciekawości - dysza i jej konstrukcja, pozwala uzyskać w komorze dopalającej Termokausta te 200 stopni więcej niż przy paleniskach murowanych czy seryjnych paleniskach piecowych. I to jest właśnie to "clou" spalania całkowitego.

Sprawność tego pieca obliczana podczas badań zawstydziła by niejedną niemieckojęzyczną firmę produkującą paleniska.

Waga "klocków" 1100 kg.

Pozdrawiam.

Termokaust rozłożony.jpg

Termokaust złożony.jpg

Termokaust złożony1.jpg

Termokaust złożony2.jpg

Edytowane przez Forest-Natura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK,

a tak bliżej tematu szyby; skąd wiadomo, że moc pieca przez szybę to np 3 kW a nie 4 kW ?

Liczy się to jakoś czy mierzy ?

 

P.S.

Nadszedł łykend i przypominam się o zmierzeniu temp. powietrza wtórnego.

 

Te obliczenia ( KW/ godz) to tylko Mistrzuniu umie robić . Wszyscy inni którzy się na zduństwie

nie znają, liczą emisje ciepła przez szybę w zależności od jej wielkości , od tego czy to jest

jedna , podwójna ,czy potrójna ,takie tam bzdury :D.

 

Dzięki za przypomnienie , bo jutro zamykam i byłby kłopot ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Zaczynam rozumieć zapędy niektórych państw unijnych mające na celu doprowadzenie do tego by paleniska ceramiczne były również znormalizowane."

 

 

Forest ,

jeszcze słowo o znormalizowaniu krzywizny banana i dostaniesz szlaban na "piecyk" :D

 

Co jak co ale nie sądziłem że się fascynujesz debilnymi wypocinami unijnych naciągaczy !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Od słowa "rozumiem" do słowa "fascynacja" droga długa ... :yes:

Ogórka wyprostować się nie da.

Natomiast gdyby przepisy podobne obowiązywały by w naszym kraju i tyczyły się choćby pieców "wszystkopalnych", to np. mógłbym z żoną wyjść na romantyczny spacer po mojej "wsi" wieczorem. A tak, muszę hamować odruch wymiotny "mykając chyłkiem" do sklepu ...

No ale to insza inszość.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eniu a Ty to nie Unijny...

No ale niechodzi mi o "naciągacz" oczywiście.

 

Nie mówię o nas , społeczeństwie, tylko o tych ,którzy w Brukseli za nasze koszmarnie

duże pieniądze zastanawiają się "ile diabłów mieści się na łebku od szpilki"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Od słowa "rozumiem" do słowa "fascynacja" droga długa ... :yes:

Ogórka wyprostować się nie da.

Natomiast gdyby przepisy podobne obowiązywały by w naszym kraju i tyczyły się choćby pieców "wszystkopalnych", to np. mógłbym z żoną wyjść na romantyczny spacer po mojej "wsi" wieczorem. A tak, muszę hamować odruch wymiotny "mykając chyłkiem" do sklepu ...

No ale to insza inszość.

Pozdrawiam.

 

Zgadzam się w przypadku "kopciuchów", ale dym z ogniska to lubię sobie nawet

czasem wciągnąć do płuc ( niech tam , nawet 5 lat żywota za to oddam , tfu, tfu )

 

A tak poważnie .

Gdzie Ty po takim mrozie żonę chcesz ciągać ?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Termokaust to bardzo dobrze opracowane palenisko nazywane w czeskiej szkole zduńskiej "biopalenko " . Oparty na wiedzy o fizyce spalania gazów drzewnych w bardzo wysokich temperaturach gdzie podawanie podgrzanego powietrza nad płomień to postawa . Jest to dalszy krok w rozwijaniu techniki palenisk bez rusztowych ukierunkowany w stronę ekonomi i ekologi . Pokazywałem Termokaust w wersji z targów wykładowcą z czeskiej szkoły zduńskiej , zwrócili uwagę na brak wyczystek , w wersji produkcyjnej kolega Rafał K dodał wyczystki do konstrukcji . Natomiast całość Termokaustu została prze zdunów czeskich oceniona BARDZO POZYTYWNIE !! Podkreślali że jest to urządzenie bardzo dobrze opracowane jak również wykonane z specjalnie w tym celu opracowanych kształtek ,nie zaś przypadkowych szamotów które akurat były pod ręką .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...