Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Taki sobie piecyk ceramiczny...


eniu

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

No pięknie Ci to Eniu poszło, ten temat (obudowy) jest mi bliski. Troszkę inaczej działamy (kleimy) no ale mają prawo być różne szkoły.

O klej bym spytał, ale wątpie czy odpowiesz..

 

Płyty pokleiłem wcześniej, wiec nie pięknie, a do dupy mi poszło .

Nawet opisywać mi się tych zdjęć nie chce , bo po godzinie

musiałem się zwijać i jechać z pilną sprawą . Miałem dzisiaj

zamknąć całość i zacząć testy , ale sila wyższa....

 

kleiłem na Profix ,bo Wojtek sie obija:lol2::lol2::lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Bohusz - miałem sygnały że obecnie Ortner potrafi pożądnego "figla spłatać"...

Sygnalista używał go od wielu lat i stwierdził że chyba już czas skończyć bo go to za wiele pieniążków ostatnio kosztuje ...

Pozdrawiam.

 

To mnie zaskoczyłeś, nie będę spał spokojnie... Pewna wiadomość?

To jaki klej do obudowy możesz polecić z przekonaniem. Tak żeby posklejać za jeden dzień i nie tańcowała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Bohusz - miałem sygnały że obecnie Ortner potrafi pożądnego "figla spłatać"...

Sygnalista używał go od wielu lat i stwierdził że chyba już czas skończyć bo go to za wiele pieniążków ostatnio kosztuje ...

Pozdrawiam.

 

Tak to jest jak Ortner przestaje być Ortner...( bo mu się już nie chce :D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie Forest

 

Do dyspozycji oprócz Ortnera masz masz :BRULA ,RATH , GANZ ,z bardziej znanych , możesz też użyć "szybkiego" CERESITU.

 

Osobiście mam miłe wspomnienia o Bruli - mało znana w Polsce ,ale już nie długo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Na "haftmertlu" nie pracowałem - nigdy szczerze mówiąc nie podobała mi się jego konsystencja i ziarnistość. Może to zabrzmi obrazoburczo, ale z górkala, szamotu, gliny i piachu robiłem podobne kleje i nie narzekałem. Poza tym bardzo podobna do niego była/jest brązowa zaprawa Hagosu, która wręcz sama "lepiłą się" do materiału a była dużo tańsza (dawno jej nie używałem). Generalnie z wielu relacji potwierdza się to że jak Ortner właścicieli zmienił, to i klej zaczął być inny, poza tym - Eniu wymienił trzy firmy, które mają chyba lepsze w tej chwili "szybkie" kleje. Nie słyszałem żeby kogokolwiek zawiodły (mnie też) . Z tego co zauważyłem klej ortnerowski w tej chwili plasuje się na poziomie rath'owskiego Universala jest bardzo dobry ale stracił na szybkości wiązania i stąd problemy - potrafi puścić w panelizowanych elementach po długim nawet czasie.

Pozdrawiam.

Edytowane przez Forest-Natura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nieodparte wrażenie że eniu to Piotr . Kilaka innych postronnych osób czytających to forum ma taką samą obserwacje .

 

Wyjazd na weekend ( przedłużony :D ) powoduje ,że są chętni by się pode mnie podszywać.

Eniu to całkiem sympatyczny klon - nie podoba Ci się Darek ?

 

Ciekawa teoria , zważywszy jeszcze , kto jest autorem , wcale mnie nie dziwi. Parcie Czechów

by sprzedawać w Polsce ,za wszelka cenę ,spowodować może jeszcze niejedną niespodziankę,

Demagogia ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze z tego co pamiętam to do kwietnia 2010 byłeś przedstawicielem firmy Romotop na 1/3 Polski , województwa "wielkopolskie" , jak ci podziękowali za współpracę to teraz masz ogromny uwagi co do ich obecności na naszym rynku. Jak wiesz sieć handlowa budowana jest w w pierwszej kolejności oparciu o firmy stosujące techniki zduńskie i ciepłe budowy kominków . Aby prawidłowo wykorzystać możliwości tych wkładów przeprowadzone są szkolenia w oparciu o materiały dla firm z cechów czeskich i słowackich . W brew temu co piszesz nie jest to budowanie sieci "za wszelką cenę" . Adresy firm na stronie http://www.wklady-kominkowe.com.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze z tego co pamiętam to do kwietnia 2010 byłeś przedstawicielem firmy Romotop na 1/3 Polski , województwa "wielkopolskie" , jak ci podziękowali za współpracę to teraz masz ogromny uwagi co do ich obecności na naszym rynku. Jak wiesz sieć handlowa budowana jest w w pierwszej kolejności oparciu o firmy stosujące techniki zduńskie i ciepłe budowy kominków . Aby prawidłowo wykorzystać możliwości tych wkładów przeprowadzone są szkolenia w oparciu o materiały dla firm z cechów czeskich i słowackich . W brew temu co piszesz nie jest to budowanie sieci "za wszelką cenę" . Adresy firm na stronie http://www.wklady-kominkowe.com.pl

 

Zastanawiam się Darku , skąd w Tobie tyle negatywnych emocji . Stwierdziłem tylko obiektywnie ,że czeskie firmy "prą na Polskę" .Wszystkie i nie jest to tajemnicą . Twoje osobiste uwagi na tematy będące właściwie tajemnicą firmy Romotop ,nie świadczą najlepiej o poziomie prowadzenia przez Ciebie dyskusji w internecie . Co do działania "za wszelką cenę" ,ta uwaga skierowana była do Ciebie , po przeczytaniu tego co wyczyniasz na tym forum.

 

Staraj się podawać prawdziwe informacje ,lub nie zabieraj głosu w sprawach o których nie masz pojęcia . Czechów prosiłem trzykrotnie o to by zwolnili

mnie z obowiązku importera ,sugerując im ,że to Ty powinieneś objąć przedstawicielstwo. Przedtem zrobiłem porządek w cennikach ,uporządkowałem

warunki ,byś Ty mógł sprzedawać jak człowiek , a nie bawić się w partyzantkę (którą trzy lata uprawiałeś zanim ja się nie pojawiłem w firmie Romotop)

 

Pomyśl czy warto na forum publicznym zajmować się tym co wyżej ,i czy będzie to dla Ciebie i Romotopa korzystne. Puszka pandory ,jak ją się otworzy

może wymknąć się spod kontroli....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzę, że handel z Czechami to trudny kawałek chleba. Sytuacja przypomina perypetie z Blanzekiem, najpierw sprzedawali go jedni, potem kto inny, za jakiś czas otrzymałem pismo, że tamten to już ich nie reprezentuje a teraz to sami będą w Polsce handlować. Wszystkie te zdarzenia wyostrzyły moją czujność i generalnie staram się nie polecać klientom towaru z którym za kilka, kilkanaście lat mogę mieć trudności z serwisowaniem. Jest już kilka przypadków, że firmy zniknęły z naszego rynku i jest kłopot z zakupem najmniejszej pierdoły (ruszu, deflektora, itp.)

Tak więc wypada Panom podziękować za te "poufne informacje" :) Już nie musicie otwierać tej przysłowiowej "puszki pandory" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry

 

Zrobiło się gorąco na forum i tym samym nieprzyjemnie. Może to doprowadzić do sytuacji, w której walczący Tytani zadepczą mrówki, które na ich polu walki pracują, żeby przeżyć ZIMĘ

 

coraz więcej pojawia konkretów i niebezpiecznych deklaracji z których wynika, że temat PROSTYCH i przez to (. . . . . . ) kominków ceramicznych, może w Polsce nabrać przyśpieszenia. Dryfujemy po bardzo niebezpiecznych obszarach.

 

Jeżeli posty są albo to AGRESYWNE albo NIEJEDNOZNACZNE I MĘTNE to oznacza to, że wiemy o co chodzi, to znaczy, że wiemy, że chodzi o coś takiego co najczęsciej na większości ziemi na Ziemi rozumianej jako planeta, określa sie mianem . ~~~~ ( . . . ) !#^^%#*#^* PIENIĄDZA #^^*^@^%#%^# ( aż mnie ciarki przeszły )

 

 

pomału bo zapomne ten "sensacyjny" przez chwilę wątek

 

albo nie o . . . komisji już nic nie będę pisał w tej . . . sytuacji

 

 

dalej

 

aby czy to wątek czy to jakis tam blog funkcjonował potrzebna jest odpowiednia PRZYJAZNA ATMOSFERA

 

nie moze być tak, że ktoś coś czyta ( na dodatek słabo czyta ) i nagle wynika z tego co przeczytał, że to jest dla niego NIEBEZPIECZNE, że to stanowi dla niego ZAGROŻENIE.

 

a więc należy się zatroszczyć aby NIKT ( KTOŚ ) kto czyta forum NIE CZUŁ SIĘ ZAGROŻONY ( prosze zwrócić uwagę na równoważność słów )

 

aby tak się stało, należy się tylko i wyłącznie DOGADAĆ

 

jednym z mozliwych sposobów jest WIĘC stworzenie DWÓCH GRUP ( na liczbie dwa jest to absolutnie najlepsze, ponieważ jest to super liczba, która sie sama przez siebie zarówno dzieli, odejmuje, dodaje jak i co najważniejsze mnoży )

 

Należałoby się dogadać i ustalić, że do grupy okreslonej słowem ( to się mówi chyba synonimem czy kryptonimem ) BOGATSI należą "ci a ci " a do grupy określonej słowem NIENAJBIEDNIEJSI należą inni "ci a ci "

 

I tutaj rzecz natury moralnej najważniejsza ! ! !

 

Jak ktos zdeklaruje się, że jest w grupie ( należy to uszeregować alfabetycznie ) np. B lub N TO JUZ W TEJ GRUPIE POZOSTAJE; tak aby nie siać bałaganu i zamieszania później.

Jest to jedyny, wystarczający, banalny warunek który zagwarantuje SUKCES

 

Jest to wbrew pozorom naprawdę możliwe; wystarczy tylko odrobina zrozumienia i chęci

Nie można cały czas patrzeć na drugą osobę jako na niosącą zagrożenie i cały czas próbującą KONKUROWAĆ z nami. Przecież konkurują między sobą dzieci i to muszą na dodatek być podjudzone przez dorosłych. Jest wiec to absolutnie możliwe do zrealizowania.

 

Co dzięki temu zyskamy?

 

DUŻO WIĘCEJ RZECZY (koniecznych do zbudowania nie tyle nawet jednego co może nawet kilku wariantów pieców, piecokominków ceramicznych) ZOSTANIE UJAWNIONYCH. A przecież o to tak naprawdę chodzi w tym wątku. Będziemy dzieki temu szczęśliwsi i weselsi.

 

Przynależnosc do B lub N powinna płynąc z autentycznych wewnetrznych odczuć. W świecie jest wiele udanych przedsięwzięć realizowanych w oparciu o taki PLAN. Naprawdę ogromnych przedsięwzięc.

Jeżeli ktos w międzyczasie zacznie się wyłamywać z jednej z tych grup to nie nalezy sie martwić ponieważ zawsze wchłonie go POZYTYWNIE NASTAWIONA WIEKSZOŚĆ.

 

Mogę należeć do N. Na tej liście na przykład, nie muszę być pierwszy.

I prosze nie pisać, że to jest nie na temat bo w dziedzinie spalania paliw stałych w prywatnych domostwach na terenie ( nie tylko ) Polski panuje negatywnie oddziałowujące na CAŁY WSZECHŚWIAT - ZACOFANIE, ktore było głównym motorem ROZWOJU ŚREDNIOWIECZA.

 

 

Każda maksymalnie konkretna informacja na temat konstrukcji tego czy innego pieca, kominka ceramicznego - jest na wagę złota. Każdy, kto tym tematem sie interesuje potencjalnie kreował bedzie pozytywniejszy obraz naszej codzienności. Pstryknięciem palcami nikt niczego nie zmieni.

 

Nie bedę się pchał w udzielanie zbyt wielu praktycznych wskazówek na tym wątku bo są tu znacznie bardziej kompetentni

 

Chcę tylko dodac,że jeżeli ktoś interesuje sie projektowaniem takich i nie tylko takich

rzeczy a nie wie jak sie do tego zabrać to niech zainteresuje sie darmowym programem SketchUp takiej niewielkiej firmy Google ( w tym temacie nie spotkałem sie aby ktoś o tym napisał ). Prosta funkcja Komponent pozwala zbudować własna bazę materiałów budowlanych z których sobie Tworzymy.

 

Wiele informacji warto uzyskać z literatury technicznej. Niektórzy wpatrzeni w internet o tym zapominają. Niestety jest chyba absolutna luka jeżeli chodzi o publikacje nowszej daty ( po polsku ) dotyczące tych tematów.

 

Nie powinno się tez straszyć ewentualnych zainteresowanych przepisami prawnymi, ponieważ nic zlego się w tej materii w Polsce nie dzieje tzn. ciągle niestety nie dzieje sie nic na większą skalę.

 

Zupełnie nie da się zastąpić, informacji praktycznych.

 

 

Pozdrawiam i . . . zyczę otwartosci. Obecnego stanu rzeczy i tak nic nie zmieni przez najbliższe kilkadziesiąt ( bliżej chyba stu lat )

 

P.S Jeżeli ktoś po tym jak postawi sobie piec ceramiczny, bedzie miał rozterki natury moralnej jak pomóc tym, którzy mu dotychczas wozili o 2-3 razy za dużo

drewna i węgla - to wydaje sie, że najlepszym rozwiązaniem byloby zachecić ich do . . . stawiania takich piecy.

 

Iluż to ludzi ocaleje na drogach . . . a górnikow uniknie zasypania

 

 

 

Zmęczyłem się pisząc tego posta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Margod ; Sytuacja z Romotop jest klarowna , od 2005 roku organizowałem sprzedaż tej marki na terenie 4 województw , w roku 2010 obszar ten powiększył się o kolejne w rejonie umownie nazwane wielkopolskim . Tren na którym organizujemy handel podany jest na stronie http://www.wklady-kominkowe.com.pl oraz we wszystkich numerach w Świecie kominków . Na pozostałym terenie organizuje to firma Ekkom . SERWIS : 1. drobne sprawy typu uszczelka ,szamot "załatwia" diler ,. 2.Grubsze typu : wymiana szyby lub ewentualnie coś innego [ nie mam pojęcia co bo nic się nie dzieje od 2005 roku !! ] grupa serwisowa z fabryki . W roku 2010 na "naszym" terenie grupa serwisowa była 2 - słownie DWA - razy wymiana szyby . Pisanie na forum w tonacji " mógłbym wam zaszkodzić ale tego nie zrobię " oraz przemycanie aluzji przez fikcyjne wirtualne postacie " z branży" jest żałosne . Romotop produkuje prawie 40.000. palenisk na drewno rocznie i jest jedna z największych oraz stabilnych firm w tej branży w skali europy .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzygać mi się chce jak widzę te posty na stronie 24. Jak to zobaczyłem

odechciało mi sie cokolwiek robić . Sory , Panowie , czy kogoś lubię czy nie,

w takiej atmosferze to flaki się przekręcają .

 

Założę wam wątek i tam s............cie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...