Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Taki sobie piecyk ceramiczny...


eniu

Recommended Posts

Widząc zaistniały problem pragnę poinformować, że wszelkie kwestie związane ze sprzedażą i świadczeniem np 5 - letniej gwarancji mogę wziąć na siebie.

 

Pozdrawiam serdecznie

Piotr Batura

Cieszę się, że wreszcie ktoś postanowił zmierzyć się z problemem a nie z osobą ten problem zgłaszającą.

 

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jesli chodzi o koszty kominek/piecyk od strony technicznej to nie wszystko, jest jeszcze estetyka, która też kosztuje - jak każde dzieło artystyczne.

Co mi po szafie, która świetnie grzeje a szpeci salon.

 

Ty niewdzięczny , bezczelny wyrodku . Plujesz do studni z której pijesz !?

 

 

 

:D:D:D

 

A jak Ci się podoba estetyka Twojej Varii ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie fakt, że mój dom jeszcze nie istnieje, to chętnie zgłosiłbym się do percypowania w projekcie Piecyk#2. Chyba, że będziecie go badali przez pół roku lub nawet dłużej. :-)

 

Pierwotnie marząc o domu myślałem sobie "fajnie byłoby mieć kominek, wieczorem usiąść przed i patrzeć jak płomienie tańczą". Gdy na FM pojawił się Eniu i utworzył wątek o kominach i wkładach kominowych pojawiło się zwątpienie. Czy to mi jest potrzebne? Straty ciepła przez komin, zagrożenie pożarowe, pilnowanie przeglądów kominiarskich, itp. Dom w planach ma być niskoenergetyczny, więc pojawiły się również obawy, ze kominek by przegrzewał. Remedium na tą dolegliwość wydała mi się ciepła obudowa i masa akumulacyjna, a ostatnio coraz bardziej skłaniam się ku palenisku ceramicznemu.

 

Zanim będę miał miejsce gdzie będzie można postawić "piecyk" jeszcze trochę czasu upłynie, a koncepcja pewnie się jeszcze kilka razy zmieni, ale będąc mądrzejszym o waszą wiedzę, mam nadzieję, że na lepsze dla mnie. Może załapię się na Piecyk#3 lub nawet Piecyk#10. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majster tak galopujesz ze nie rozumiesz o co biega :).

Chciałem zauważyć ze atrakcyjna cena piecyka nie wyczerpuje tematu wyceny całego kominka,

kumejszyn?

 

Kumejszyn , kumejszyn . A Ty se na kominek nawet fortepian powieś:lol2:

 

Ja o ramkę drzwi pytałem czy Ci się podoba w Varii ,bo "Piecyki"

taką sama mają....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja wroce do prozy zycia. Ile czasu, eniu, zajmie wyprodukowanie tego paleniska? Szacunkowo oczywiscie.

 

Tydzień,dwa wydaje się być bezpieczny ,jeśli z materiałów

"podkradzionych" z magazynu Wojtka ,czy Batury (dostępne

rozmiary drzwiczek i cegły bez zamawiania).

 

Zamawiając drzwi na wymiar - 4-6 tygodni . Moje zdrowie

też nie będzie tu problemem ,bo Batura jak poczuje ,że nie

za darmochę robimy , to swoich zdunów pożyczy:lol2:

 

Tydzień roboty i tydzień testów - bo testy są tu warunkiem,

ale to jest dla kupującego dodatkowy komfort , nie kupuje

bubla z taśmy produkcyjnej , który dopiero po zamontowaniu

pokazuje czego Józek albo Herr Brunner zapomniał dokręcic :D

Edytowane przez eniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porozmawiajmy o piecyku...

Z tego co się doczytałem wnioskuję, że w piecyku II konstrukcja paleniska zastaje niezmieniona, chodzi o zasadę i przebieg procesu spalania.

 

Zostają zmienione materiały materiały użyte do budowy, zostaje on również odchudzony. Zastosowanie go samodzielnie również jest raczej bezzasadne. Powinien bowiem współpracować z drugim urządzeniem, wymiennikiem akumulacyjnym, który z założeń ma gdzieś tam stać z boku. Rozumiem, że takie rozwiązanie jest zalecane, gdyż korzystne jest jak źródło ciepła jest jak najniżej w pomieszczeniu.

Czy planując piecyk II brana była pod uwagę opcja przewidująca możliwość "dołożenia" wymiennika na piecyk i w efekcie pozwalajaca uzyskać już spaliny o zadawalającej temperaturze ok 200 stopni C ? Odpada wdety problem łączenia wymiennika stojącego gdzieś obok z piecem i umożliwia drastycznie zmniejszenie rozmiarów zabudowy.

Wiem, że raczej taki wymiennik też należałoby odchudzić i tym samym z zasady zmniejszyły by się jego możliwości akumulacji, ale tym samym zmniejszyłaby się jego bezwładność cieplana, co byłoby korzystne przykładowo w okresach przejściowych. Problem dużej bezwładności był tu zresztą poruszany. Takie rozwiązanie możliwe że wymuszałoby zwiększenie doraźnej roli wykorzystania powietrza jako szybkiego medium do przenoszenia ciepła i zabudowy (bryły kominka) umożliwiającą akumulację ciepła gdy taka jest konieczność.

 

Można również pokusić się i opcjonalnie przeanalizować nakładkę II która umożliwiałaby sterowaniem spalinami i w sytuacjach wymaganych puszczałaby spaliny na wymiennik akumulacyjny "tradycyjny" stojący obok.

 

 

Porozmiawiajmy o różniastych rozwiązaniach.

Edytowane przez bohusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bohusz ,

o czym tu gadać ? Opowiedziałeś wszystko na 5+ :D.

 

Takie możliwości o jakich piszesz zawsze były , są i będą.

Np. nad piecyk lekki wymiennik stalowy a obok "czołg" z

maagnezytu czy steatytu.

 

Albo, nad piecyk woda a z boku wymiennik stalowy lub

magnezytowy (albo jeden z lewej ,drugi z prawej ).

 

Są gotowe wkłady piecowe , mające fabryczne możliwości

instalacji króćca wylotu spalin z lewej z prawej strony , z

tyłu i do góry. Oczywiście w "Piecyku" mogę jeszcze jeden od spodu dorobić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli, spokojnie

Ja nie pisze o gotowcach, czy produktach dostępnych.

Tutaj rozmawiamy o produkcjach rzemieślniczych, nie klepanych według szablonów.

 

Piszac wcześniej o nakładce, myślałem o nakładce ceramicznej. Zrobionej konkretnie pod piecyk II, BEZOBSŁUGOWEJ, czyli bez rewizji.

Całkowita waga zespołu do użytku końcowego 350 - 500 kg. Składającego się z dwóch - trzech elementów

1) piecyk II

2) nakładka z jednego elementu, lub z dwóch elementów

 

Pisząc o nakładce II miałem nakładkę na myśli dostosowaną i wykonaną pod piecyk II z możliwością puszczenia spalin na wymiennik obok w razie potrzeby.

Edytowane przez bohusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...