Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Taki sobie piecyk ceramiczny...


eniu

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dobra jedno pytanie jak ostatecznie wygląda ten piecyk... w ostatnich wpisach same docinki. Gdzie konkrety : jak wygląda , co może i za ile ??

 

 

 

 

Po co Ci byle jakie ,gówniane polskie zduństwo Mistrzuniu ?

Ja bym tam dalej wspierał najlepszą, bo czeską robotę , na Twoim

miejscu. Na takie badziewie taki fachura jak Ty , nie powinien

nawet spoglądać !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu chciałbym zobaczyć efekt końcowy . Opisy na 34 stronach forum są z lekka rozmydlone przez komentarze . Tak na marginesie czy gdzieś napisałem że to badziewie ?? Do tej pory bardzo podobał mi się TERMOKAUST z Kafel-kar może ten piec z wielkopolski też jest ciekawy ?

 

Powiedzmy ,ze uwierzyłem w Twoją zmianę "frontu".

Zwróć uwagę ,ze ja na forum jestem dopiero 2 miesiące.

Tyle ile chcę i mogę ,robię , a że "lanie wody" przeniosło się teraz

na mój wątek ,to i obraz rozmydlony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co obstawiamy ?Co kto lubi .

 

Co mamy ? Kolejną stronę nic nie wartych "bździn".

 

Dlaczego ? Bo "wszystkowiedzący" mają znów gorszy dzień.

Ja mam inna hipoteze.

Gdyby Eniu wkleil zdjecie kanalow spalinowych po kilku dniach palenia to moglibysmy pisac o czystosci spalania.

Gdyby Eniu pomierzyl temperatury w roznych miejscach obudowy moglibysmy pisac o rownomiernosci rozgrzewania sie wymiennika.

Gdyby Eniu wkleil zdjecie obudowy to mozna by pisac o tym ile miejsca zajmuje w salonie i jak wyglada.

Gdyby Eniu ..... (tu kazdy moze wkleic co mu sie podoba byle sensownie)

 

Niestety Eniu pitoli i to sie innym udziela.

A moze to pitolenie innych udziela sie Eniowi?

Nie wiem. Ale skutki widac.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam inna hipoteze.

Gdyby Eniu wkleil zdjecie kanalow spalinowych po kilku dniach palenia to moglibysmy pisac o czystosci spalania.

Gdyby Eniu pomierzyl temperatury w roznych miejscach obudowy moglibysmy pisac o rownomiernosci rozgrzewania sie wymiennika.

Gdyby Eniu wkleil zdjecie obudowy to mozna by pisac o tym ile miejsca zajmuje w salonie i jak wyglada.

Gdyby Eniu ..... (tu kazdy moze wkleic co mu sie podoba byle sensownie)

 

Niestety Eniu pitoli i to sie innym udziela.

A moze to pitolenie innych udziela sie Eniowi?

Nie wiem. Ale skutki widac.

Pozdrawiam.

 

Dzisiaj taki dzień na pitolenie , czyli już bardziej spieprzyć

tego wątku ,żadnym wpisem się nie da.

 

Załóżmy więc taka hipotezę : Eniu wycofuje z wątku

całe swoje pitolenie . Zastanawiam się jaką wartość

miałoby wówczas Twoje pitolenie na tym wątku, Ja 14 ?

Edytowane przez eniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj taki dzień na pitolenie , czyli już bardziej spieprzyć

tego wątku ,żadnym wpisem się nie da.

 

Załóżmy więc taka hipotezę : Eniu wycofuje z wątku

całe swoje pitolenie . Zastanawiam się jaką wartość

miałoby wówczas Twoje pitolenie na tym wątku, Ja 14 ?

Stracilo by charakter dobrych rad i staloby sie zwyklym pitoleniem o zerowej wartosci:-(

Chyba tez musialbym je wtedy wycofac.

Jedyna pociecha w tym, ze Ty mialbys z tym duuuuzo wiecej roboty. lol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eniu prawdopodobnie Termo klej TK1100/60

w tym tygodniu zgodnie z moim zabowiązaniem dotrze do miejsca realizacji z miejsca wysłania.

Czyli lepiszcze będzie. Będa mnie interesowały spostrzeżenia w łatwości aplikacji i wyniki testów.

Przyznam, że zakładam same pochlebne opinie i rewelacyjne notki z testów.

Pozdrawiam z słonecznych Krzeszowic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do Wojtka: jaki byl koszt materialow do budowy wymiennika w "Piecyku" - potrafisz przyblizyc?

 

Witam!

 

To rzeczywiście było już opisywane. Przypomnę, że materiały ogniotrwałe to koszt rzędu 3 tys. zł. Całość, zdaje się, Piotr Batura (sfinansował całość) określił na około 6 tys. Trudno to dokładnie wyliczyć, bo część materiałów było wytworzone w jego warsztacie (stojaki, drzwi). Myślę, że taki szacunek wystarczy, bo i tak koszt całego pieca mieści się gdzieś w cenie średniej klasy i wielkości wkładu kominkowego i to na półce w sklepie.

 

Projekt drugiego paleniska właściwie skończony. Dziś prześlę go do enia. Muszę jeszcze wszystko sprawdzić, policzyć ilości materiałów i jego masę. Jest trochę większy niż jego pierwsza wersja, ale to dlatego, że będzie przez to bardziej uniwersalny - będzie można włożyć dłuższe polana. I tak jego bezwładność cieplna będzie niska, więc wchodzi też w grę palenie małych ilości drewna, z których ciepło nie zostanie zjedzone przez masę w samym palenisku.

Oczywiście jest (będzie) to palenisko przeznaczone tylko i wyłącznie do "występów" z odbiornikiem/wymiennikiem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzę, że szykuje się mała rewolucja na rynku :), poza tym mamy dwie pieczenie na jednym ogniu, ba nawet trzy,

po pierwsze ogrzewamy dom a nie komin i niebo, po drugie do komina nie pchamy 800 -900 C, a po trzecie klimat się ochładza i dodatkowe analogowe grzanie bardzo się przyda. Dodając do tego możliwe blockouty i 80% wzrost cen energii elektrycznej w najbliższych 4 latach, mamy same plusy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

To rzeczywiście było już opisywane. Przypomnę, że materiały ogniotrwałe to koszt rzędu 3 tys. zł. Całość, zdaje się, Piotr Batura (sfinansował całość) określił na około 6 tys. Trudno to dokładnie wyliczyć, bo część materiałów było wytworzone w jego warsztacie (stojaki, drzwi). Myślę, że taki szacunek wystarczy, bo i tak koszt całego pieca mieści się gdzieś w cenie średniej klasy i wielkości wkładu kominkowego i to na półce w sklepie.

 

Projekt drugiego paleniska właściwie skończony. Dziś prześlę go do enia. Muszę jeszcze wszystko sprawdzić, policzyć ilości materiałów i jego masę. Jest trochę większy niż jego pierwsza wersja, ale to dlatego, że będzie przez to bardziej uniwersalny - będzie można włożyć dłuższe polana. I tak jego bezwładność cieplna będzie niska, więc wchodzi też w grę palenie małych ilości drewna, z których ciepło nie zostanie zjedzone przez masę w samym palenisku.

Oczywiście jest (będzie) to palenisko przeznaczone tylko i wyłącznie do "występów" z odbiornikiem/wymiennikiem.

 

Pozdrawiam

 

Dodam tylko ,że jeśli koszt stojaków to było np 800-1200 zł ,

jest to kwota , którą majsterkowicz może odjąć od swoich

wydatków , gdyż w warunkach budowania na miejscu ,stojaki są

zbędne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co??????

To strasznie fajne uczucie uczestniczyć w takiej "burzy mózgów" i obserwować jej efekty. Wielkie brawa dla aktywnych uczestników. Szacun wielki dla Waszej wiedzy teoretycznej i praktycznej.

Na początku wywołaliście w mojej głowie chaos, ale teraz zaczyna się to układac w logiczną całość (koncepcję ogrzewania). I za to Wam dziękuję :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...