Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Taki sobie piecyk ceramiczny...


eniu

Recommended Posts

Przepraszam, ale nie było to moim zamiarem, abyś wynosił się z forum.

Byłaby to strata ogromna.

Zawsze uważam, że zgoda buduje i razem można góry przenosić. A co dopiero piecyki.

 

Nie mam cierpliwości przykładowo do wertowania cenników, a interesuje mnie ile Aqabox kosztuje.

Tak do odbioru konkretnie. Chodzi o ten wymiennik z sąsiedniego tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Wnioski z wpisów mam następujące: SPAM , TROLOWANIE , WPISY NIE NA TEMAT.

 

Podziwiać tylko ,jak "Kominki" na psy zeszły i to dzięki czynnemu udziałowi

"czołowych działaczy" . Wstyd i żenada...

 

 

Serdeczna prośba do administratora , by wpłynął w jakiś sposób na poprawę

obyczajów w dziale kominki , bo nie bardzo wiadomo czy oprócz spamerów ,

ktoś ma ochotę tu wchodzić!

Edytowane przez eniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tutaj Eniu ma zupełną rację, oczywiście według mnie.

Też to obserwuję gdzieś od początku tego roku szczególnie.

Nie miałem odwagi jednak o tym napisać, na wskutek skromności. Bo przecież moje opinie nie muszą być takie same jak opinie większości.

No ale skoro Eniu się odważył, to i ja też.

Edytowane przez bohusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnioski z wpisów mam następujące: SPAM , TROLOWANIE , WPISY NIE NA TEMAT.

 

Podziwiać tylko ,jak "Kominki" na psy zeszły i to dzięki czynnemu udziałowi

"czołowych działaczy" . Wstyd i żenada...

 

 

Serdeczna prośba do administratora , by wpłynął w jakiś sposób na poprawę

obyczajów w dziale kominki , bo nie bardzo wiadomo czy oprócz spamerów ,

ktoś ma ochotę tu wchodzić!

 

Wchodzą, wchodzą ale czytam z coraz większym obrzydzeniem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku daj sobie spokój , admin tego forum nie reaguje nawet na opluwanie i poniżanie innych uczestników dyskusji . To co w realnym świecie jest karalne jako naruszenie dóbr osobistych i pomówienia:mad: , tu na FM niektórzy stosują nagminnie w przekonaniu o swojej bezkarności . Zapominają niestety że pisanie na FM jest nie tylko życiem w wirtualnej przestrzeni ale rodzi także skutki prawne w realnej rzeczywistości .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Ja tylko krótko i z obowiązku.

Piecyk nr 2 został ukończony. Powiem więcej: premierowe odpalenie miało miejsce w ostatni czwartek. Niestety nie mogłem być przy tym obecny - czego bardzo żałuję. Efekty obejrzałem dopiero dzień później, po którymś tam paleniu i w fazie żaru.

Z informacji jakie uzyskałem wiem, że to akurat palenisko, spośród wszystkich odpalanych na sesji szkolenia, zachowało się najlepiej.

Pełniejsze sprawozdanie pewnie będzie.

Fajnie byłoby też, gdyby odezwał się w temacie ktoś niezależny, obecny na szkoleniu. Wiadomo - ja mogę być nieobiektywny :).

 

Można rozpocząć pracę nad piecykiem nr 3 i 4.

Mam nadzieję, że kolega SamurajJack nadal jest z nami (piecyk nr. 3). Czwóreczka, to mogłoby być coś troszkę innego - pomysł tkwi mi w głowie od dawna, jednak jeszcze go z nikim nie konsultowałem. Oczywiście nie musi być po mojemu.

 

Pozdrawiam

 

P.S.

No byłbym zapomniał.

Dziękuję oczywiście serdecznie Piotrowi za umożliwienie mi uczestnictwa w szkoleniu. Dowiedziałem się wielu ciekawych rzeczy.

Byłem może krócej, niż bym chciał, ale to akurat z mojej winy.

 

Dzięki.

Edytowane przez Wojtek_796
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uprzedzę tradycyjne komentarze , rozwlekłe i nie na temat. Palenisko

zrobiło spore wrażenie , wydaje mi się , że nie tylko na mnie.

Dziś zapowiedział się Robert ,więc pewnie tematy ruszą z kopyta.

Twoje przewidywania Wojtek, sprawdziły się . Jeden z uczestników

szkolenia (zdun działający w Niemczech i w Polsce) ,żartował na temat

czystości szamotów po paleniu , sugerując , że wymieniamy je po

każdym paleniu na nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie super jak wyszło zgodnie z planami i założeniami.

 

Jestem jednoznacznego zdania, że produkt polski i myśl polska to potegę.

Teraz pisałem całkiem poważnie.

Pozdrawiam i brawo.

 

Dodam jeszcze, że z tego co się orientuję całość piecyków to wyrób oparty tylko i wyłącznie na polskich materiałach i polskich elementach.

Edytowane przez bohusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtku, melduję że jestem obecny :) i gotowy na podjęcie działań nad piecykiem nr 3.

Nie piszę, bo na razie nie mam o czym, a nie chcę dokładać spamu.

Zgodnie z ustaleniami czekam na info, kiedy wybierasz się w stronę Piotra i Enia.

Myślę, że po spotkanie, będzie można już coś sensownego napisać.

 

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo Eniu

 

Hes nic te fotki nie mają udowodnić. Ja chciałem zobaczyć jak to jest w tym konkretnym przypadku rozwiazane konstrukcyjnie. Czy są zastosowane jakieś ciekawe rozwiązania technologiczne

Ot wszystko

 

Uparliście się tu na palenie bezrusztowe, może to i zaleta, ale czy na tym ma się kończyć innowacyjność spalania?

 

Myślę, że paleniska bezrusztowe między innymi pozwalają uprościć budowę i utrzymywać dłużej fazę żaru.

Edytowane przez bohusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bohusz, co mają takie zdjęcia udowodnić?

Jeżeli w tamtej części jest czysto, to... ?

A jeżeli sadza, to... ?

Sorry, to żaden dowód zalety lub wady piecyka. To tylko wskazówka, jaka temperaturę maksymalną osiągnął tam szamot.

Chyba, że o to Ci chodziło.

Ale nie ma to np. nic wspólnego z czystością spalania (czystością spalin) czy ogólnie pojętą sprawnością piecyka.

 

Zdjęcia ognia w piecyku takie sobie. Jeszcze jedno proste palenisko, nie wykraczające poza nudną tradycję.

Uparliście się tu na palenie bezrusztowe, może to i zaleta, ale czy na tym ma się kończyć innowacyjność spalania?

Co do reszty, tzn. sprytnej obudowy- nie mam zastrzeżeń. Ale tak w ogóle to jestem zwolennikiem rozpoczynania

konstrukcji od "środka", potem obudowanego. Czyli od tego najważniejszego- paleniska rozumianego jako miejsca

dobrego spalania. Potem oczywiście istotne są takie szczegóły jak wygoda obsługi, bezpieczeństwo, ekonomika

niewrażliwość na rodzaj czy stopień zawilgotnienia paliwa i wspomniana sprawność- cokolwiek to znaczy.

 

Właśnie pada u nas teraz śnieg. Jest cudnie.

Pozdrawiam. HS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia ognia w piecyku takie sobie. Jeszcze jedno proste palenisko, nie wykraczające poza nudną tradycję.

 

 

Śledząc ten wątek ja zrozumiałem, że głównie chodzi o materiały jakie są użyte do budowy piecyków. Ich wytrzymałości i zasadności zastosowań.

Jak na razie o samej nowej konstrukcji, mam na myśli konstrukcji układu paleniska, zmieniającej, optymalizującej proces spalania ani słowa.

Z początku też myślałem, że projekt pójdzie w tym kierunku, no ale poczekajmy.

 

 

Właśnie u nas pada deszcze, jest nieszczególnie ciekawie.

Edytowane przez bohusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie nie mam uwag, zmyliła mnie Twoja prośba do enia:

 

Eniu jak będziesz miał czas i oczywiście jak w piecyku 2 wygaśnie zrób fotki górnej części paleniska.

(...)

Zrozumiałem, że interesuje Cię stan górnej części paleniska po wygaśnięciu... sorry. HS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc "jak zgaśnie" miałem na uwadze aby Eniu czasami nie robił zdjęć góry paleniska w czasie palenia. Chcąc spełnić moją prośbę mógłby się poparzyć i uszkodzić aparat fotograficzny. Nie wiedziałem, że ma fotki z czasu budowy.

 

U nas dalej pada, no i jest zimno...

Ogólnie nieszczególnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

tak jak nie pisnąłem słowa na temat tego Hipokausta z Białegostoku

Jakiego "hypokausta"?:rolleyes:

Można w ogóle "coś pisnąć" jeżeli nie widziało się tego na własne oczy, nie miało w rękach, nie budowało i nie użytkowało?

Pozdrawiam śnieżnie tak jak Hes.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...