Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Taki sobie piecyk ceramiczny...


eniu

Recommended Posts

Raczej nic nie będzie badane, poza rynkiem zbytu i robieniem poularności.Wnioskuje to po tym, że urządzenie podane w zarysach nie jest do zrobienia na "głowę"normalnego Kowalskiego ,tylko obeznanego zduna i nie oznacza że będzie udane.

Pozdrawiam.

 

I tutaj mam podobne obawy. Zresztą te obawy wyraziłem w wcześniejszych postach, zostały jednak zignorowane, przemilczane. Nikt ich nie rozwiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

- Wiarygodność jakichkolwiek pomiarów - co będzie mierzone? Jeżeli temperatura spalin (wyjście z paleniska, wejście do komina) i temperatura samego materiału akumulacyjnego w różnych jego częściach to co to da i o czym będzie świadczyć?

- Co to powie o jakości spalania w samym palenisku?

 

 

Cześć Ziomal!

 

Przyczepiłeś się jak rzep psiego ogona do jakości spalania. Eniu tłumaczył Ci kilka razy że nie o to chodzi, a Ty dalej swoje. Pewnie że można zbudować palenisko i cały układ z perfekcyjną dokładnością i o perfekcyjnych parametrach spalania. Natomiast, z tego co ja zrozumiałem, chodzi o to żeby zastąpić paleniska żeliwne tracące to, co najlepsze w komin, ceramicznym paleniskiem z odzyskiem energii. Doskonale wiesz, że takie palenisko i takie kanały, choćby je zrobić z najgorszej cegły i w najmniej udatny sposób, będą zawsze przynajmniej dwukrotnie lepsze niż technologia np. Gabo.

Edytowane przez Kominki Piotr Batura
przypadkowe urwanie wypowiedzi po powitaniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Lepsze niż Gabo (ciekawe czy ktoś jeszcze pamięta takie coś w naszym kraju) i owszem. Natomiast może się okazać o wiele gorsze od jakiegokolwiek seryjnego paleniska z wyłożeniem ceramicznym, które "powąchało" chociaż przed wejściem do produkcji stanowisko badawcze w Zabrzu, Krakowie czy Łodzi.

Mnie nie chodzi o perfekcję, ale o czekającą nas wkrótce falę tym razem ceramicznych knotów przeróżnych dotychczasowych producentów "blaszanych pudełek".

Już to można zaobserwować, bo temat staje się modny i coraz bardziej popularny wśród gawiedzi.

Chcesz być jednym z nich? Czy raczej synonimem jakości i innowacyjności, jak do tej pory?

Ciągnąc temat dalej - do badania odbiorników lepsze będzie palenisko seryjne, "rozłożone" już na części pierwsze pod kątem osiągów i emisji.

Podpięcie takiego paleniska do testowanych odbiorników da miarodajne wyniki wyjściowe do dalszego badania samego paleniska ceramicznego, które w kolejności następnej można podpiąć do tychże samych urządzeń.

Brakuje mi tu Rafała i Krzyśka. Trochę sprowadzili by "na ziemię" gorące głowy. Po "przygodzie" z ITC są mądrzejsi i bardziej kompetentni niż my wszyscy.

Pozdrawiam.

P.S. MK - oj zdziwił byś się ile już jest i funkcjonuje :yes:

 

Forest

czy ty przypadkiem nie jesteś naiwny? Ty myślisz ,że jak nas

powstrzymasz to "potopu "nie będzie ? Jeśli cię to uspokoi,

to powiem, że jako następne czekają paleniska seryjne.

 

Natomiast cegły idą w ruch w przyszłym tygodniu .Mnie jest

w zasadzie już wszystko jedno - z Tobą czy bez Ciebie.

Piotr jeszcze się łudzi ,a mnie już jest "rybka"

 

A propos przygody twórców Thermocaustu.

Tylko oni są spragnieni przygód? Głowę mam zimną jak

nigdy ,wiec daj spokój ,bo psujesz swój wizerunek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boże o co tu chodzi

Jakby każdy produkujący, planujący produkcję, czy mający pomysł na produkcję, lub sprzedawca konsultował to z drugim, wykonawcą, czy ewentualnym producentem, czy sprzedawcą doszłoby do paranoi. Co najwyżej mogą zjednoczyć siły, ale to tylko na zdrowych zasadach, bez jakichkolwiek niedomówień czy niejasności.

 

Jest pomysł inowacyjny...

Z reguły takie pomysły jednak mają i są zdolne mieć osoby z zewnątrz, nie obarczone (ograniczone) wiadomościami branżowymi. Czyli coś w stylu nie tak dawnych ogłoszeń:

"przyjmę murarza do pracy nie obarczonego nawykami i technikami z lat 60 - 70"

 

Mam takie pytanie: co inszego będzie w piecyku, czym będzie się wyróżniał wśród innych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boże o co tu chodzi

Jakby każdy produkujący, planujący produkcję, czy mający pomysł na produkcję, lub sprzedawca konsultował to z drugim, wykonawcą, czy ewentualnym producentem, czy sprzedawcą doszłoby do paranoi. Co najwyżej mogą zjednoczyć siły, ale to tylko na zdrowych zasadach, bez jakichkolwiek niedomówień czy niejasności.

 

Jest pomysł inowacyjny...

Z reguły takie pomysły jednak mają i są zdolne mieć osoby z zewnątrz, nie obarczone (ograniczone) wiadomościami branżowymi. Czyli coś w stylu nie tak dawnych ogłoszeń:

"przyjmę murarza do pracy nie obarczonego nawykami i technikami z lat 60 - 70"

 

Mam takie pytanie: co inszego będzie w piecyku, czym będzie się wyróżniał wśród innych?

 

 

niczym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nie za bardzo rozumię z czym mam sobie dać spokój i w co mam nie brnąć dalej ... i kogo chcę niby powstrzymać?

No bo nikogo powstrzymywać od niczego nie mam zamiaru.

Tylko szkoda robić wielkie "halo" z czegoś co tak naprawdę nie wiadomo czemu ma służyć służyć i do czego prowadzić ... :D

Eniu, jak się chcesz dowiedzieć czy inni producenci robią takie badania to się ich sam spytaj. Jest różnica pomiędzy badaniami potwierdzającymi osiągi paleniska i badaniami mającymi na celu zmianę i polepszenie ich parametrów.

To ja wkleję moje. Sorki że zabudowane, ale nie czułem wtedy potrzeby ... teraz już będę czuł ... nie prycham i nie pluję:

[ATTACH=CONFIG]41632[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]41633[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]41634[/ATTACH]

Pozdrawiam.

 

Forest

widze ,ze znów trafił ci sie gorszy dzień

 

A załącznikami do nikąd drugi raz nas nie podpuszczaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest moim zamiarem siać polemiki i zamieszania w tym temacie. Jestem zainteresowany jedynie aby temat się rozwijał merytorycznie.

Poprostu zadaje pytania w sprawach dla mnie niejasnych. Wiem, że ten temat jest marketingowy i prawdopodobnie szczegółowych odpowiedzi nie uzyskam ja, ani nikt inny.

 

Bo tego typu dysputy toczą się zwykle w małym gronie z oknami zasłonietymi zasłonami, lub na forach dyskusyjnych gdzie dostęp do niektórych kategori wymaga uprawnień.

 

Tak w nawiasie planowałem postawienie forum typowo kominkowo - piecykowego, bo to nie problem. Jednak pózniejsze administrowanie - moderowanie wymaga wiele czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...