Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Taki sobie piecyk ceramiczny...


eniu

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ironioa goni ironię w Twoich postach i niezwykła wszystkowiedza, a może to zarozumialstwo.

A IMPETY same się wyliczają i super działają

 

Ironia to jedyny sposób ,żeby z Tobą wytrzymać na tym forum.

Wszyscy wiemy ,że piszesz byle co , ważne ,żeby łącza pozycjonujące

Twoja korporację działały :D

 

Samo wyliczające się IMPETY ,to właśnie typowe zarozumialstwo

polskiego rzemiechy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny ten program .. jeśli się tak łatwo myli jak pisze Forest to nic dziwnego że można z niego korzystać za darmo :stirthepot: Czy to aby oryginał czy ..chińska podróba ;)?? Swego czasu pewna firma w branży korzystała z programu do projektowania , wersja demo , bez kupowania licencji za to nie wyłączając komputera przez lata.. Ot taki prosty patent jak ominąć opłaty i używać bez ponoszenia kosztów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

To, że napisałem iż można korzystać bezpłatnie z "Kachelofenberechnung" nie znaczy że rozdawany jest za darmo, ani że jest to podróba, tudzież piracka wersja lub że jest niewiele wart.

Kto ma trochę zapału i chęci zdobywania wiedzy nie tylko w jedynym słusznym kraju i "Mekce" zduństwa, czyli Republice Czeskiej, może skorzystać z możliwości obliczenia pieca czy samych kanałów akumulacyjnych za pośrednictwem firm - producentów materiałów zduńskich, które są w posiadaniu tej aplikacji. Tudzież - żadnym problemem jest e-mail lub telefon i otrzymanie gotowego projektu w ciągu 2-3 dni. Wystarczy chcieć. Co prawda tych co chcą to jest może w naszym kraju ze 2-3 osoby ... no ale to już sprawa reszty.

Jakbyś Mistrzu szanowny nie miał klapek na oczach zrobionych z czeskiej kliszy filmowej to byś o tym wiedział i znowu pierdół nie pociskał - tak jak to robisz na innym wątku opowiadając o rzeczach o których wiesz tylko z opowiadań, bo Cię tam wcale nie było ... no chyba że to nie Ty piszesz i posądzając innych o "rozdwojenie" jaźni, sam uprawiasz taki proceder ...

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eniu ja nie o tym. Pisałem o stracie kominowej w trakcie palenia. Nagrzewanie cegieł do 600 stopni oznacza niewiele mniej w kominie. Chyba, że był na to jakiś patent a ja znowu nie doczytałem:-(

 

ja14, zakładam, iż wymiennik ciepła ma zasilanie gorącymi gazami w górne części, na samym dole jest wylot gazów. Chciałem u góry zrobić komorę, ale trochę brakuje mi miejsca. Robię te rysunki 3d, ale wolno mi to idzie, w każdym razie są trzy kanały opadowe spalin - równoległe oraz dwa kanały z gorącym powietrzem.

ja14 taki projekt wymiennika pozwala mu działać jak przeciwprądowemu i właśnie o to mi chodzi. Zauważ, iż średnia temperatura w wymienniku przeciwprądowym jest wyższa od temperatury na wylocie czynnika grzewczego. Tutaj ta sama zasada ma zastosowanie. Popatrz, jeżeli gazy na wejściu mają 650'C, na wyjściu 200'C to średnio jest to, 425'C. Jeżeli projekt i konstrukcja wymiennika pozwala na szybkie przejmowanie tego ciepła to spokojnie możesz w nim osiągnąć temperaturę średnią rzędu 300'C. Średnią to znaczy górne cegły będą miały np. 500'C, w połowie wysokości 300'C, a na dole 100'C. Średnia dalej wychodzi taka, a nie inna. Jednak chyba nie każdy rozumie ten temat i nie chodzi mi o Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

To, że napisałem iż można korzystać bezpłatnie z "Kachelofenberechnung" nie znaczy że rozdawany jest za darmo, ani że jest to podróba, tudzież piracka wersja lub że jest niewiele wart.

Kto ma trochę zapału i chęci zdobywania wiedzy nie tylko w jedynym słusznym kraju i "Mekce" zduństwa, czyli Republice Czeskiej, może skorzystać z możliwości obliczenia pieca czy samych kanałów akumulacyjnych za pośrednictwem firm - producentów materiałów zduńskich, które są w posiadaniu tej aplikacji. Tudzież - żadnym problemem jest e-mail lub telefon i otrzymanie gotowego projektu w ciągu 2-3 dni. Wystarczy chcieć. Co prawda tych co chcą to jest może w naszym kraju ze 2-3 osoby ... no ale to już sprawa reszty.

Jakbyś Mistrzu szanowny nie miał klapek na oczach zrobionych z czeskiej kliszy filmowej to byś o tym wiedział i znowu pierdół nie pociskał - tak jak to robisz na innym wątku opowiadając o rzeczach o których wiesz tylko z opowiadań, bo Cię tam wcale nie było ... no chyba że to nie Ty piszesz i posądzając innych o "rozdwojenie" jaźni, sam uprawiasz taki proceder ...

Pozdrawiam.

 

Szkoda że nie skorzystałeś z możliwości zrobienia projektu w 2-3 dni ,pewien niedoszły klient byłby zadowolony, a na forum nie byłoby całego wątku o FN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie darmowe;) korzystanie z oprogramowania wiąże się z zakupem całego gotowego rozwiązania . Nie jest to więc DARMOWY dostęp do wiedzy czy też programu a jedynie element transakcji handlowej . Czy obrażanie i poniżanie innych stają się w TWOJEJ działalności normą ?? Czemu tak nie lubisz Czechów ?? Czy coś Tobie zrobili złego ?? Ciekawe jak jako członek zarządu OSKP będziesz rozmawiał z Czechami i Słowakami w trakcie załatwiania stowarzyszenia z cechami EU ?? Jak wiesz obecnie szefem stowarzyszenia jest Słowak..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kudlatyy

Jak teraz siedzisz nad rysunkami może pomocne (inspirujące) będą dla Ciebie gotowe takowe rysunki:

Zaglądnij tutaj:

http://www.firewallsys.com/fwsys3/index.php/planungsbeispiele.html

 

Bohusz poszukaj raczej coś z wnętrzami konstrukcji, skoro jesteś w tym dobry.

Bo wklejone szkice, to "sukienki" dla projektantów szaty zewnętrznej. Ważne

raczej dla klienta ,który sie nie zna na technice wnętrza pieca ,czy konstrukcji

grzewczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie darmowe;) korzystanie z oprogramowania wiąże się z zakupem całego gotowego rozwiązania . Nie jest to więc DARMOWY dostęp do wiedzy czy też programu a jedynie element transakcji handlowej . Czy obrażanie i poniżanie innych stają się w TWOJEJ działalności normą ?? Czemu tak nie lubisz Czechów ?? Czy coś Tobie zrobili złego ?? Ciekawe jak jako członek zarządu OSKP będziesz rozmawiał z Czechami i Słowakami w trakcie załatwiania stowarzyszenia z cechami EU ?? Jak wiesz obecnie szefem stowarzyszenia jest Słowak..

 

Jest coś na rzeczy , w tym co napisałeś . Fakt ,że sam

prowokujesz tego typu komentarze (Ty czy Twój brat:)) , ale fajnie by było

z tym skończyć . Zapraszam na "próbę" do nowego wątku:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rysunki tego co w środku są dla klientów którzy zapłacili za projekt , takie obrazki to jedynie inspiracja .... No chyba że darmowe;) razem z całością zamówienia za np 10.000 euro + vat :lol2: Podają szczegóły rozwiązań tego co w środku "i ogień po tym chodzi" bierzecie na siebie także odpowiedzialność że czytający zrozumie lub zrobi "coś nie tak" , konsekwencje mogą być opłakane dla obydwu ze stron .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zamieszonym linku pod każdym szkicem jest dostępny link Download .pdf

 

Większość tych plików pdf przedstawia konstrukcję wewnętrzą urządzeń, czyli przebieg kanałów.

Można również powoli pooglądać całą tą stronę, są opisane systemy, itp.

 

Zupełnie sobię zdaję sprawę, że na podstawie tych rysunków, czy nawet zdjęć z tego tematu "taki sobie piecyk ceramiczny" nie można wykonać samodzielnie urządzenia grzewczego. Mam na myśli osób nie zajmujących się tym zawodowo.

 

Ale uważam, że mogą być pewną sugestią i informacją dla zapaleńców.

Edytowane przez bohusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rysunki tego co w środku są dla klientów którzy zapłacili za projekt , takie obrazki to jedynie inspiracja .... No chyba że darmowe;) razem z całością zamówienia za np 10.000 euro + vat :lol2: Podają szczegóły rozwiązań tego co w środku "i ogień po tym chodzi" bierzecie na siebie także odpowiedzialność że czytający zrozumie lub zrobi "coś nie tak" , konsekwencje mogą być opłakane dla obydwu ze stron .

 

W internecie są dostępne plany budowy samolotu, ba , nawet

odrzutowca. Czy słyszałeś o odpowiedzialności zamieszczającego

ten materiał za fakt rozbicia sobie nosa przez Józka z Kurzej Wólki,

który na ich podstawie zbudował samolot ? Przy takim podejściu do

sprawy ,należało by ocenzurować 90 % materiałów naukowych

umieszczonych na serwerach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przy takim podejściu do

sprawy ,należało by ocenzurować 90 % materiałów

naukowych

umieszczonych na serwerach.

 

i wycofać z ogólno dostępnych księgarni i biblotek wszelkie książki, publikacje na te tematy.

Ksiązki o zduństwie i strony o zduństwie powinny być dostępne tylko po okazaniu papieru "Mistrz Zduński"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i wycofać z ogólno dostępnych księgarni i biblotek wszelkie książki, publikacje na te tematy.

Ksiązki o zduństwie i strony o zduństwie powinny być dostępne tylko po okazaniu papieru "Mistrz Zduński"

 

Cholera, nie doceniałem Cię :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i wycofać z ogólno dostępnych księgarni i biblotek wszelkie książki, publikacje na te tematy.

Ksiązki o zduństwie i strony o zduństwie powinny być dostępne tylko po okazaniu papieru "Mistrz Zduński"

 

Pamiętam jak w szkole do chemii do szkoły średniej był opis nitrowania toluenu. Bardzo dokładny, dla każdego średnio inteligentnego ucznia. Co powstawało z reakcji => TNT czyli trotyl. Tego uczyli w szkole...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak w szkole do chemii do szkoły średniej był opis nitrowania toluenu. Bardzo dokładny, dla każdego średnio inteligentnego ucznia. Co powstawało z reakcji => TNT czyli trotyl. Tego uczyli w szkole...

 

Hmm, średnio inteligentny powiadasz ? Pamiętam jak trzeba było

w gabinecie chemicznym wymienić połowę szklanego wyposażenia.

 

Na kółku chemicznym coś tam zmieszaliśmy z kolegą i pierdolnęło...

Pani od chemii właśnie tak jakoś to określiła , że dwóch ćwierć

inteligentów to dopiero półinteligent :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...