Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Taki sobie piecyk ceramiczny...


eniu

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Do dzisiaj zastanawiam się jak mogłem uwierzyć w ciemno Autorom piecyka nie "macając", nie sprawdzając. Uwierzyłem i nie pomyliłem się, są jeszcze fachowcy, którzy nie kiwają klientów, tylko szkoda, że ich tak mało. Większość jest mocna w gębie.

Jestem bardzo zadowolony z piecyka a naczelny inż tym bardziej bo nie ma takiego bałaganu jak bywał w czasie eksploatowania poprzedniego marketowego wynalazku, nigdy więcej, na dodatek szyba czysta i może się podobać. Całkiem niebrzydki mebel.

Piecyk zdaje egzamin, ogrzewa chałupę ok 140m2, spokojnie daje radę przy temperaturach rzędu -5stC do -10stC.

Przy niższych nie sprawdzałem ale sądzę, że powinien dać radę.

Przy temperaturach ok 0 st C do -2 st C wystarczy palić co drugi dzień. Po 24h kafle i akumulator są jeszcze wyczuwalnie ciepłe. Nie załączam innego ogrzewania, nie ma potrzeby. Nie należę do ciepłolubnych stąd temp pomieszczeń rzędu +20 st C jest w zupełności wystarczająca. Gdybym palił codziennie to chyba bym się wściekł.

Ciepło wędruje na piętro poprzez otwartą klatkę schodową, nie mam żadnych kanałów do jego rozprowadzenia, są moim zdaniem niepotrzebne. Tym bardziej, że na etapie budowy po prostu o tym zapomniałem o nich. Na piętrze pomieszczenia ogrzewają się z pewnym poślizgiem i temp rzędu 20 st jest na drugi dzień, mówię o sytuacji gdy rozpalam po raz pierwszy po jakiejś przerwie. Chociaż może dzięki rozprowadzeniu ciepło na piętro wędrowałoby szybciej.

Sprawdziło się wszystko o czym eniu, Piotr i Wojtek pisali.

Wioskowe na początku drapali się po głowie i nie mogli pojąć jak można się było zdecydować na coś takiego, teraz jak zobaczyli jakie są efekty chyba zmienili zdanie, a jeżeli nie to nie moje zmartwienie.

Edytowane przez janusz_21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piecyk zdaje egzamin, ogrzewa chałupę ok 140m2, spokojnie daje radę przy temperaturach rzędu -5stC do -10stC.

Przy niższych nie sprawdzałem ale sądzę, że powinien dać radę.

Przy temperaturach ok 0 st C do -2 st C wystarczy palić co drugi dzień. Po 24h kafle i akumulator są jeszcze wyczuwalnie ciepłe. Nie załączam innego ogrzewania, nie ma potrzeby. Nie należę do ciepłolubnych stąd temp pomieszczeń rzędu +20 st C jest w zupełności wystarczająca. Gdybym palił codziennie to chyba bym się wściekł.

Ciepło wędruje na piętro poprzez otwartą klatkę schodową, nie mam żadnych kanałów do jego rozprowadzenia, są moim zdaniem niepotrzebne. Tym bardziej, że na etapie budowy po prostu o tym zapomniałem o nich. Na piętrze pomieszczenia ogrzewają się z pewnym poślizgiem i temp rzędu 20 st jest na drugi dzień, mówię o sytuacji gdy rozpalam po raz pierwszy po jakiejś przerwie. Chociaż może dzięki rozprowadzeniu ciepło na piętro wędrowałoby szybciej.

e.

 

A jest u Was, panoczku jakowaś wentylacja z rekupacyjom?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"A jest u Was, panoczku jakowaś wentylacja z rekupacyjom?"

a no ni ma i nie "bydzie".

 

"No i najważniejsze! Janusz lubi pichcić."

czy lubi? a co ma chodzić głodny kiedy "naczelny" jest w mieście a ja na wsi, chociaż nie powiem dba o wsiowego robotnika całkiem "aligancko", łącznie z ulubionymi pierogami, które wcale nie są ruskie i nie wiem dlaczego ktoś je tak nazwał. Pichcić potrafię Julia mnie nauczyła, na moją zgubę, niestety. Ale niech Jej będzie.

Piec chlebowy sprawdza się ok, jak na razie rzadko z niego korzystamy a jak już to na wyczucie m.in dlatego, że jak dotąd nie dorobiłem się odpowiedniego termometru.

Tu zadam pytanie - co sprawdzonego kupić do pomiaru temp, coś widziałem ale nie chciałbym kupować dwa razy. Nie muszę dodawać, że niekoniecznie musi to być bardzo drogi sprzęt, ma być porządny. Spotkałem taki http://allegro.pl/termometr-z-sonda-0c-500c-vitcas-i4849452473.html cena 85zł ?

Jeszcze małe sprostowanie wioska nie leży na Podhalu tylko w Beskidach, to niedaleko i temp podobne.

Powiem tyle, że brygada była pierwsza klasa, tak jak zabezpieczyli chałupę przed ewentualnymi szkodami, wcześniej się nie spotkałem z taką zapobiegliwością! Nie mówiąc o tym, że wykryli poważny, groźny błąd budowlańców, który udało się z ich pomocą poprawić!

@Wojtek_796 to też Twoja zasługa, że zdecydowałem się na ten wynalazek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"A jest u Was, panoczku jakowaś wentylacja z rekupacyjom?"

a no ni ma i nie "bydzie".

 

"No i najważniejsze! Janusz lubi pichcić."

czy lubi? a co ma chodzić głodny kiedy "naczelny" jest w mieście a ja na wsi, chociaż nie powiem dba o wsiowego robotnika całkiem "aligancko", łącznie z ulubionymi pierogami, które wcale nie są ruskie i nie wiem dlaczego ktoś je tak nazwał. Pichcić potrafię Julia mnie nauczyła, na moją zgubę, niestety. Ale niech Jej będzie.

Piec chlebowy sprawdza się ok, jak na razie rzadko z niego korzystamy a jak już to na wyczucie m.in dlatego, że jak dotąd nie dorobiłem się odpowiedniego termometru.

Tu zadam pytanie - co sprawdzonego kupić do pomiaru temp, coś widziałem ale nie chciałbym kupować dwa razy. Nie muszę dodawać, że niekoniecznie musi to być bardzo drogi sprzęt, ma być porządny. Spotkałem taki http://allegro.pl/termometr-z-sonda-0c-500c-vitcas-i4849452473.html cena 85zł ?

Jeszcze małe sprostowanie wioska nie leży na Podhalu tylko w Beskidach, to niedaleko i temp podobne.

Powiem tyle, że brygada była pierwsza klasa, tak jak zabezpieczyli chałupę przed ewentualnymi szkodami, wcześniej się nie spotkałem z taką zapobiegliwością! Nie mówiąc o tym, że wykryli poważny, groźny błąd budowlańców, który udało się z ich pomocą poprawić!

@Wojtek_796 to też Twoja zasługa, że zdecydowałem się na ten wynalazek.

 

Tak kadzisz, że zasłużyłeś na termometr. Już go masz....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieźle!

 

Zapytam o kształt dna paleniska. Jaki cel Ci przyświecał, by je tak ukształtować?

 

Chyba posądzasz mnie o jakaś wiedze w tym zakresie ;-) A na poważnie to widziałem gdzieś na rosyjskojęzycznych str. a może na stronie MHA i wydało mi się to dość rozsądne, dobrze wybiera się popiół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przechylać szufelkę:rolleyes:

Ja tam wole przechylać co innego zagłębienie pośrodku jest szerokości cegły a od ścian jest skos do zagłębienia fotka nr 3 to tylko ułożone cegły przed cieciem. Popiół nie zalega przy ścianach paleniska a raczej w trakcie palenia zapada się do środka i tam utrzymuje największy żar. Popiół wybieram raz na tydzień czasami 10 dni i ukształtowanie pomaga utrzymać go w palenisku a nie na podłodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zagłębienie jest ważniejsze z punktu widzenia zaokrąglania kształtu komory spalania. Najlepsze warunki panują w konstrukcji o kształcie kuli...

 

W tych ruskich wzorcach paleniska maja ruszt, wiec popiół sam spada do dolnej komory. Płaskie dno bez rusztowe łatwiej naprawiać po czasie. Tym bardziej że płytki (w Piecyku) leżą luzem.

 

Ale co tam...Nie myśl sobie, że na szukanie wad mnie naszło. Dla mnie jesteś mistrz! Pokaz więcej fotek, będę się mógł dalej pastwić:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz bardziej misiempodoba:). Wygięta półka, cegły "książeczki" z PCO. W Piecyku założenia było takie, że ma być w miarę prosto i łatwo. Podejrzewam, że oprócz Twojej, powstały lub powstają inne "interpretacje". Natomiast Ty masz talent. Roboty nie szukasz?!

 

 

Mam ochotę zbudować kulę z cegły i pokombinować. Może kiedyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz bardziej misiempodoba:). Wygięta półka, cegły "książeczki" z PCO. W Piecyku założenia było takie, że ma być w miarę prosto i łatwo. Podejrzewam, że oprócz Twojej, powstały lub powstają inne "interpretacje". Natomiast Ty masz talent. Roboty nie szukasz?!

 

 

Mam ochotę zbudować kulę z cegły i pokombinować. Może kiedyś.

Ta wygięta półka wygina się jeszcze bardziej i tworzy wąska dyszę-wlot do piekarnika o zredukowanym przekroju.

A z kulą ciekawy pomysł wyjdą dwa piece do pizzy ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...