Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Taki sobie piecyk ceramiczny...


eniu

Recommended Posts

Jak chcesz żeby było zrobione dobrze, to "sy" zrób sam. Obawiam się jakiegoś niefrasobliwego agenta, który mi jakieś klocki poprzestawia w akumulatorze.

Następne pytanie kiedyś była mowa o termometrze do chlebowego. Powiedzcie co lepiej się sprawdza, który kupić - ten na nóżkach czy z sondą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 weeks później...

Wracam do tematu obudowy dla mojego piecokominka, może Forest będzie mógł się popastwić;-)))

53.jpg

Pomysł jest taki obudowa z materiałów przewodzących, kafle płyta szamotowa. Obudowa zamknięta bez kratek. I pytanie czy jest sens zamykać w tej obudowie np dwa kanały (multiplikatory) do dodatkowej wymiany konwekcyjnej. 1 to obudowa, 2 i 3 ewentualne kanały.

51.jpg

Tutaj widać miejsce w którym zastanawiałem się nad wstawieniem płyty krzemianowej 2. Dolna część obudowy z połówkowej cegły klinkierowej 1 a górna z szamotu 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracam do tematu obudowy dla mojego piecokominka, może Forest będzie mógł się popastwić;-)))

[ATTACH=CONFIG]305918[/ATTACH]

Pomysł jest taki obudowa z materiałów przewodzących, kafle płyta szamotowa. Obudowa zamknięta bez kratek. I pytanie czy jest sens zamykać w tej obudowie np dwa kanały (multiplikatory) do dodatkowej wymiany konwekcyjnej. 1 to obudowa, 2 i 3 ewentualne kanały.

[ATTACH=CONFIG]305919[/ATTACH]

Tutaj widać miejsce w którym zastanawiałem się nad wstawieniem płyty krzemianowej 2. Dolna część obudowy z połówkowej cegły klinkierowej 1 a górna z szamotu 3.

 

Multiplikatory nie zaszkodzą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

A na jaką cholerę multiplikatory przy takiej dużej szybie w palenisku ?

Ze 4-5 kW od razu przez nią będzie lecieć na salon ...

Przy takim palenisku, temperatura na pojedynczej szybie będzie miała jakieś 150 - 400 stopni w zależności od stopnia jego nagrzania i aktualnej fazy spalania załadunku drewna.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...