Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Taki sobie piecyk ceramiczny...


eniu

Recommended Posts

Witam.

A na jaką cholerę multiplikatory przy takiej dużej szybie w palenisku ?

Ze 4-5 kW od razu przez nią będzie lecieć na salon ...

Przy takim palenisku, temperatura na pojedynczej szybie będzie miała jakieś 150 - 400 stopni w zależności od stopnia jego nagrzania i aktualnej fazy spalania załadunku drewna.

Pozdrawiam.

Ocena całkiem trafna, faktem jest temperatura na szybie pojedyńczej jw. ale po nagrzaniu dodatkowy kanał oddawania ciepła no chyba że się mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ocena całkiem trafna, faktem jest temperatura na szybie pojedyńczej jw. ale po nagrzaniu dodatkowy kanał oddawania ciepła no chyba że się mylę.

 

"Trafność" dotyczy czasu palenia...W zasadzie okresu kiedy multiplikatory jeszcze się na dobre nie rozkręcą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam.

Masz jeszce drzwiczki piekarnika, które też będą "dawać" nieźle ...

Na Twoim miejscu postawił bym drugi komin i podpiął bym do niego kozę ...

Pozdrawiam.

 

To doskonały pomysł przy piecach o dużej bezwładności. Brakuje mi w domu takiego szybkiego ciepła , które garścią chrustu można osiągnąć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Budowałeś ... teraz żałuj ;)

Z drugiej strony nic jeszcze straconego ... masz jakieś "gnomony" na składzie ...

Pozdrawiam.

 

Faktycznie mam coś w garażu pordzewiałego, co Ty na półki sklepowe wstawiasz...

 

Twój brak humoru w połączeniu z forum, daje efekt rozkapryszonej panienki w czasie okresu...Lepiej sobie golnij na drugi raz, popij piwem i zwymiotuj, zamiast kąsać po watkach...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przez brak słońca i halny wiejący od gór , niesie on z soba zjawisko fenowe czyli jony dodatnie które nas rozdrażniają .....

Dobra rada :

- piec kaflowy jest niezawodnym źródłem ładunków / jonów ( - ) ujemnych które powodują wyciszenie...

ZDROWE CIEPŁO

Z EKOLOGICZNEGO DREWNA

 

Zdrowo i ekologicznie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam.

Masz jeszce drzwiczki piekarnika, które też będą "dawać" nieźle ...

Na Twoim miejscu postawił bym drugi komin i podpiął bym do niego kozę ...

Pozdrawiam.

To czy daje i jak to wiem, piec używany od jesieni jako jedyne źródło ogrzewania w domu. Drugiego komina nie ma potrzeby stawiać a kozę już miałem poprzedniej zimy. Drugą szybę można zamontować ale ta pojedyńcza to właśnie źródło szybkiego ciepła. Już kiedyś pisałem żona lubi wieczorem 26 stopni i świadomie zostawiłem pojedyńczą.

Co do opcji szybkiego grzania garścią chrustu to też da się zrobić, można rozpalić w piekarniku a z tyłu za wymiennikiem ceramicznym jest jeden kanał opadowy metalowy dł ok 1,2m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Życzę wszystkim najlepszego z okazji Świąt Wielkanocnych, szczególnie tym, którzy lubią piecyki i wszelkie ceramiczne wynalazki, bo ja bardzo. Chałupę (140m2)rozgrzałem tylko piecykiem od temperatury +8 stopni C(wewnątrz) by po trzech dniach osiągnąć 22 stopnie.

Parafrazując wypowiedź B. Smolenia z TEY a..."tak sobie nieraz siedzę i myślę..." mam pytanie do Autora mojego piecyka - czy mogę zwiększyć masę kumulacyjną doklejając trochę cegieł szamotowych nad piecykiem i nad chlebowym, oczywiście bez przesadyzmu? Proszę o podpowiedź, tylko bez bicia. P.

Edytowane przez janusz_21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz, jeśli twoje przemyślenia mają związek z pierwszą częścią posta, to powiem też Bogusiem...Eeeeee tammmm....

 

Masa jest wystarczająca. Możesz też cegieł dołożyć, ale będziesz wtedy cztery dni rozgrzewał. Takie piece wymagają regularnego palenia. Utrzymanie nimi stałej temperatury to fraszka. Do rozgrzewania wyziębionego letniaka, potrzebujesz kozy, albo wymiennika stalowego. Nie pamiętam, ale chyba by wlazł taki nad chlebowym...To byłaby lepsza inwestycja, zamiast cegłów;)

 

Zauważ, że ludzie mieszkający na stałe w takich domach jak Twój, rozgrzewają je jesienią. Domy nie są wtedy tak wyziębione. Palą najpierw raz na dwa trzy dni, potem częściej, w miarę oziębiania się "na polu" wraz z postępem zimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fajnie... gaz się mi popsuł , piec polskiej marki na T. a serwisant jakąś cząstkę będzie miał po świętach , dobrze że mam wkład podłączony do masy akumulacyjnej zabudowanej w szamot i kafle.

 

Jak radzicie napalić dzisiaj czy testować jak długo jeszcze pogrzeje z wczorajszego palenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fajnie... gaz się mi popsuł , piec polskiej marki na T. a serwisant jakąś cząstkę będzie miał po świętach , dobrze że mam wkład podłączony do masy akumulacyjnej zabudowanej w szamot i kafle.

 

Jak radzicie napalić dzisiaj czy testować jak długo jeszcze pogrzeje z wczorajszego palenia ?

 

To zależy, czy masz i czy otworzysz flaszkę. Jak dobra, możesz przetrwać do zjawienia się serwisanta bez palenia....O Becherowce gadam...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja tam wolę nazwijmy to, nalewkę własnej roboty,w największe mrozy rozgrzewa ;).

Czytam tu wszystkie fora kominkowe i czasem mnie zadziwia,zawsze myślałem że zdunowie palą w piecach i kominkach,na to że są uzależnieni od elektroniki i gazu nigdy bym nie pomyślał ;).

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja tam wolę nazwijmy to, nalewkę własnej roboty,w największe mrozy rozgrzewa ;).

Czytam tu wszystkie fora kominkowe i czasem mnie zadziwia,zawsze myślałem że zdunowie palą w piecach i kominkach,na to że są uzależnieni od elektroniki i gazu nigdy bym nie pomyślał ;).

Pozdrawiam.

Bo oni te kominki wciskają innym a sami prund, gaz, podłogówka, nowoczesność w domu i zagrodzie, ot taka ściema pod publikę :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ej koledzy i koleżanki,to czym palą to wyłącznie ich sprawa :p.Ja lubię być niezależny,przeżyję bez prundu,gazu, oleju i wungla,a ciepło w chacie, ciepła woda i ciepły obiadek zawsze będzie.Idą święta wyluzujcie,kto ma nalewkę niechaj z umiarem spożyje(max. liter na głowę) i cieszcie się z życia.

Zdrowych Wesołych Świąt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ej koledzy i koleżanki,to czym palą to wyłącznie ich sprawa :p.Ja lubię być niezależny,przeżyję bez prundu,gazu, oleju i wungla,a ciepło w chacie, ciepła woda i ciepły obiadek zawsze będzie.Idą święta wyluzujcie,kto ma nalewkę niechaj z umiarem spożyje(max. liter na głowę) i cieszcie się z życia.

Zdrowych Wesołych Świąt.

Też lubię być niezależny ale śliwowica mi się już skończyła:mad:

Zdrowych i Wesołych Świąt wszystkim zaglądającym do wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też lubię być niezależny ale śliwowica mi się już skończyła.

 

kup suszone śliwki, kilogram zalej 2 litrami spirytusu,albo czymś lepszym :) i po miesiącu masz śliwowice,

potem ,te same śliwki zalej litrem wódki odzyskasz procenty zabrane spirytusowi lub czemuś lepszemu :) :)

ps.

żeby nie było, ze post nie dotyczy kominków...,,śliwki maceruj oczywiście na kominku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...