Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Taki sobie piecyk ceramiczny...


eniu

Recommended Posts

kup suszone śliwki, kilogram zalej 2 litrami spirytusu,albo czymś lepszym :) i po miesiącu masz śliwowice,

potem ,te same śliwki zalej litrem wódki odzyskasz procenty zabrane spirytusowi lub czemuś lepszemu :) :)

ps.

żeby nie było, ze post nie dotyczy kominków...,,śliwki maceruj oczywiście na kominku

 

To nie może być spirytus rektyfikowany...Wyjdzie namiastka. Tylko bimber! Parę rodzynek i dwie morele suszone bym dorzucił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

I tak wyjdzie namiastka, na suszonych śliwkach to raczej nalewka śliwkowa a nie śliwowica. Ciekawy temat się zrobił jak na kominki.:wiggle:

 

 

A co?! Zawsze tylko merytorycznie, bo tak naród oczekuje?...Nudno i smutno...

 

To prawda co mówisz...Śliwowica marna... Bimber, dużo bakalii, na koniec przypalić cukier dla koloru. Koniak jad diabli! Paru mądrali nabrałem, lejąc z butelki po Napoleonie...:p

 

Bimber musi być z Podlasia, albo Białoruski...wtedy jedna gwiazdka więcej wychodzi...

Edytowane przez Kominki Piotr Batura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co?! Zawsze tylko merytorycznie, bo tak naród oczekuje?...Nudno i smutno...

 

To prawda co mówisz...Śliwowica marna... Bimber, dużo bakalii, na koniec przypalić cukier dla koloru. Koniak jad diabli! Paru mądrali nabrałem, lejąc z butelki po Napoleonie...:p

 

Bimber musi być z Podlasia, albo Białoruski...wtedy jedna gwiazdka więcej wychodzi...

A wlej do beczki dębowej wypalanej potrafi czynić cuda:lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam świątecznie.

Skoro zamiast piecyka ceramicznego debatujecie o bimbrze :p,pozwolę się wtrącić.Można zamiast bolsa podać bimber i nikt nic nie wyczuje.Do tego potrzebny:dobry zacier,min.20%+dobra aparatura(kocioł z łabędzią szyją+ min. 2 deflegmatory),podwójnie przedestylować=zawartość alk.90%,przefiltrować węglem aktywnym i roztworzyć z przegotowaną odchlorowaną wodą.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu się nie zgodzę, za pozwoleniem...! Za sterylnie i zbyt perfekcyjnie w żadnym wypadku! Bimber musi jechać bimbrem! Inaczej g.... wyjdzie a nie koniak!;) Duch musi być Panie....Jako Sterowiec powiada. Edytowane przez Kominki Piotr Batura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no - ja pracuje ,a tu widzę super imprezka się rozkręciła,- oczywiście przy kominku, żeby nie bo że nie na temat

-Remiks- oczywiście że nalewka ,prawdziwa śliwowica , to destylat, a destylacja alkoholu sposobem domowym jest w naszym kraju zabroniona,a przeca nie nakłaniałbym Cię do przestępstwa,,,, no chyba że u nas nastawisz i pojedziesz destylować np. do Czech

 

-Sterowiec - uwierz mi że nie tylko z Podlasia. o białoruskim, nie mam wiedzy

 

-Piotr Batura - przeca pisałem w swoim przepisie ...albo coś lepszego. i na prawdę nie miałem na myśli spirytusu

 

-sterylność jest konieczna bez względu czy chce się uzyskać absolut czy dobry bimber,to dwa kierunki- albo szamot albo karton gips, i oba mają swoich zwolenników,

 

-starzenie alkoholu w dębie lub dębem daje super efekty - tak słyszałem bo osobiście jestem od 10 lat całkowitym abstynentem :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutna racja Piotrze :rolleyes:,ale odniosłem się do tego że nabrałeś kogoś,dałem sprawdzony przepis jakbyś chciał nabrać na czystą wódkę przemysłową,bo ta jest czyszczona tylko że tanio-chemicznie,m.i.n. z tego powodu nie spożywam.Osobiście nie czyszczę i zamiast cukru dodaję miodu.Smak koniaku=poprawna nazwa winiak to nic innego jak alkohol z destylacji wina,Koniak to najsłynniejsza prowincja we Francji produkująca ów alkohol,jednak smakowo za bardzo mi nie podchodzi,garbniki dębu dodają dodatkowego smaku,ale kto by chciał latami czekać :p.Na kominku,piecu na drewno nie da się osiągnąć tak czystego alkoholu,ponieważ po zagrzaniu do 78 st. potrzeba znikomą część energii na podtrzymanie destylacji=z reguły mały palnik kuchenki gazowej na min. obroty,podwyższenie temp. spowoduje wytrącanie się ogromnej ilości fuzli i innych nie pożądanych substancji. Co do tego czy jest to zabronione u nas nie ma konkretnie sprecyzowanej ustawy(jak zawsze) i można się różnie do niej ustosunkować,zabroniona jest sprzedaż bez pozwolenia,zresztą nie tylko u nas.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Co do tego czy jest to zabronione u nas nie ma konkretnie sprecyzowanej ustawy(jak zawsze) i można się różnie do niej ustosunkować,zabroniona jest sprzedaż bez pozwolenia,zresztą nie tylko u nas.

Pozdrawiam.

 

Miedzianik, można różnie - ale Sądy - wszystkie w Polsce - ustosunkowują się w sposób jednoznaczny - czyli skazują i za produkcję i tym bardziej. za sprzedaż. można produkować, po uzyskaniu zezwolenia, dla osób prywatnych -droga prawie nie do przejścia.

Nie stabilna / konieczna to ułamki stopnia / temperatura z kominka prócz fuzli spowodowałaby natychmiastowe niekontrolowane odparowanie całego alkoholu. który w konsekwencji byłby b, małej mocy,a na dodatek nie można by bo było oddzielić poszczególnych frakcji - ale do wypicia, tylko straszny syf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z twojego ostatniego zdania wnioskuję że nie prowadzisz nielegalnej produkcji bimbru ;) i tak ma być,nie wchodź w konflikt z prawem :o.Co prawda produkcja dla własnych potrzeb jest niby nielegalna,ale wiadomo jak jest:

http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/925531,bimber-stanie-sie-legalny-o-tym-zdecyduje-sejm,id,t.html

http://www.infor.pl/prawo/prawo-karne/ciekawostki/269670,Jaka-kara-grozi-za-wytwarzanie-alkoholu.html

Osobiście nigdy nie spożywam z niewiadomego źródła,znaleźć coś dobrej klasy=destylacji, wbrew pozorom nie jest takie łatwe,robią to tylko prawdziwi zapaleńcy,masówka to nie kilka krotna destylacja,zresztą każdy porządny produkt w każdej branży zawsze kosztuje wiadomo dlaczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam świątecznie.

Skoro zamiast piecyka ceramicznego debatujecie o bimbrze :p,pozwolę się wtrącić.Można zamiast bolsa podać bimber i nikt nic nie wyczuje.Do tego potrzebny:dobry zacier,min.20%+dobra aparatura(kocioł z łabędzią szyją+ min. 2 deflegmatory),podwójnie przedestylować=zawartość alk.90%,przefiltrować węglem aktywnym i roztworzyć z przegotowaną odchlorowaną wodą.

Pozdrawiam.

 

Smacznego.

Nie wolno przepuszczać 90% produktu przez węgiel aktywowany . Produkt nie powinien przekraczać 50%.

W butelce 1/2L cuda czynią drobne drzazgi drewna dębowego ,trochę rodzynek i 1-2 śliwki pokrojone. Na cuda należy czekać 2-3 tygodnie.

Na zdrowie.

Ciekawe że po takim cudzie z umiarem wypitym ,1/2L / łeb, kac jest słowem nieznanym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E, tam zaraz nie wolno :),wolno tylko czym więcej % tym gorzej oddzielić zanieczyszczenia,a destylat najlepiej przed tym zamrozić, poza tym trzeba najpierw węgiel zalać wrzątkiem,bo szkoda %,a i tak nie ma potrzeby bo jak porządny produkt,prawie nie czuć ;).Pamiętajcie dobra wódka grzeje od żołądka w górę,a nie tylko pali w gębie,chyba czas kończyć te głupoty :).

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smacznego.

Nie wolno przepuszczać 90% produktu przez węgiel aktywowany . Produkt nie powinien przekraczać 50%.

W butelce 1/2L cuda czynią drobne drzazgi drewna dębowego ,trochę rodzynek i 1-2 śliwki pokrojone. Na cuda należy czekać 2-3 tygodnie.

Na zdrowie.

Ciekawe że po takim cudzie z umiarem wypitym ,1/2L / łeb, kac jest słowem nieznanym.

 

Jakiej używasz aparatury ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E, tam zaraz nie wolno :),wolno tylko czym więcej % tym gorzej oddzielić zanieczyszczenia,a destylat najlepiej przed tym zamrozić, poza tym trzeba najpierw węgiel zalać wrzątkiem,bo szkoda %,a i tak nie ma potrzeby bo jak porządny produkt,prawie nie czuć ;).Pamiętajcie dobra wódka grzeje od żołądka w górę,a nie tylko pali w gębie,chyba czas kończyć te głupoty :).

Pozdrawiam.

 

dla ścisłości ( by ktoś nie próbował żywcem zastosować) miedziannik zastosował b,duży skrot myślowy :) - drewno musi być sezonowane, wysuszone na świeżym powietrzu - w zadnym razie nie może być to surowy świeży dąb. ma zbyt wiele garbników,przed starzeniem - jest on uprzednio opiekany (w różnym stopniu,w zależności od potrzeby i gustu ), ale - jak słyszałem - trwają eksperymenty z innymi gatunkami drewna w tym egzotycznego które przynoszą nadspodziewane efekty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...