Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Taki sobie piecyk ceramiczny...


eniu

Recommended Posts

Estetyczno-psychiczna widze roznice, jesli zakladasz, ze nadproze z cegly rowniez peknie - na fudze bedzie to niewidoczne

 

Ja estetyczno-psychicznych różnic nie widzę, gdybyś się przypatrzył to zauważył byś że powyżej na fugach cegieł też puściło. Zdaję sobie sprawę że taki piec musi popękać w kilku miejscach a fotki zamieściłem nie dlatego że mnie to martwi;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 1 month później...
Pytanie do sympatycznego Piotra - dotyczy sterownika Tatarek. Po zaniku napięcia automatycznie otwiera się przepustnica na 100%, czy da się ją na powrót zamknąć czy mieć to w nosie niech wietrzy komin? Po za tym Twój piecyk dalej mi się podoba. Pozdrowienia dla ekipy z szefem na czele!

 

Można "mieć w nosie", jeśli to sporadyczne zjawisko (raz na miesiąc). Przy częstszych zanikach napięcia na dłużej, można dorobić wajchę zamykania ręcznego. Przy krótkich wyłączeniach, gdy wróci napięcie, można przejść na opcję MANUAL, i zapobiec wychładzaniu obsługując sterownik ręcznie.

 

Pozdrawiam górala niskopiennego:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Proszę o poradę w sprawie skutecznego separatora(odkurzacza) do wybierania sadzy.

Nie chodzi o popiół, ale o sadzę. Na pewno macie spore doświadczenie więc liczę tu, że coś się dowiem. Jakoś miotełka już mi się znudziła :)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o poradę w sprawie skutecznego separatora(odkurzacza) do wybierania sadzy.

Nie chodzi o popiół, ale o sadzę. Na pewno macie spore doświadczenie więc liczę tu, że coś się dowiem. Jakoś miotełka już mi się znudziła :)

Pozdrawiam.

 

Jakoś nikt nie chce się pochwalić czym czyści np odbiornik z sadzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie miotełka idzie w ruch.

Podzwoniłem już trochę po handlowcach i nie mieli nic do powiedzenia w temacie. Z filtrem hepa zaraz się zapcha, a z sitkowym przeleci sadza do odkurzacza.

Stanęło na tym, że zamawiam dwa tanie separatory, połączę je szeregowo i wepnę do odkurzacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie miotełka idzie w ruch.

Podzwoniłem już trochę po handlowcach i nie mieli nic do powiedzenia w temacie. Z filtrem hepa zaraz się zapcha, a z sitkowym przeleci sadza do odkurzacza.

Stanęło na tym, że zamawiam dwa tanie separatory, połączę je szeregowo i wepnę do odkurzacza.

 

No to będzie taniej stanie na miotełce;-) Ciekawe czy taki separator z cyklonem by sobie z sadzą poradził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaminer wprowadził teraz 2 nowe odkurzacze po 1200W z podwójnymi filtrami - płócienny stożkowy i hepa.

Stoją już u mnie od ponad tygodnia ale w ciągu dnia nie ma czasu by strzelić im fotki i w ofertę wrzucić. Może jutro się uda i podeślę tu na forum.

 

A próbowałeś używać go do sadzy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciagalem juz kilka razy sadze poprzez odkurzacz kominkowy, jest tam filtr podobny do filtra samochodowego tylko w ksztalcie rury. Zgadza sie, ze sie zapycha, ale wystarczy go postukac i wiekszosc sadzy odpada, tak jak popiol. Po ostukaniu filtra nadal jest szary (kiedys byl bialy) co oznacza, ze nie jest zapchany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie miotełka idzie w ruch.

Podzwoniłem już trochę po handlowcach i nie mieli nic do powiedzenia w temacie. Z filtrem hepa zaraz się zapcha, a z sitkowym przeleci sadza do odkurzacza.

Stanęło na tym, że zamawiam dwa tanie separatory, połączę je szeregowo i wepnę do odkurzacza.

Nie odzywałem się, bo ostatni raz czyściłem... 4 lata temu ;). Kupię i przećwiczę. W końcu trochę sadzy mi się nazbierało, więc ja usunę. Prawdę powiedziawszy nadal nie muszę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak kiedyś miałem Piotr

Jednak jeśli przez sezon przepuści się ponad 10 mp przez piec, to warto go odświeżyć. Dobry sprzęt do tego zachęca a miotełka to tylko jak się już musi, wiec przesuwa się czyszczenie na następny sezon. Dobrze byłoby dotrzeć do niezawodnego "pogromcy sadzy" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że nie mam sadzy, nie oznacza że nie palę...Rocznie ok 50 mp. Dom, warsztaty, ekspozycje, laboratorium...Tyle, że mam systemy nie wymagające tak częstej obsługi, dobre drewno, sezonowane co najmniej 3 lata i dosuszane przed włożeniem do pieca. Kominy zaś samoczyszczące. Kominiarz robi tylko raz w roku inspekcję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu przepuściłem 60 mp przez jedno urządzenie przez 4 sezony. Po czyszczeniu okazało się, ze nie warto tak długo przeciągać. W poprzednim sezonie paliłem w przeważającej ilości cienkim i świeżo ściętym świerkiem sezonowanym 5 miesięcy. Odłożyła się więc w odbiorniku taka miękka jak puch sadza. Mogę oczywiście udrożnić tylko oba przejścia do odbiornika i jechać przez następny sezon. Na świerku z posuszu taka historia nie występowała :). Jednak jeśli ma się w domu piece, to i warto jakby co dysponować pogromcą sadzy, bo i tak dzień czyszczenie prędzej czy później nadejdzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam dobrej wiadomości.

Nabyłem 2 separatory "kaminer", połączyłem je szeregowo, a filtr w każdym okręciłem dodatkowo dość przepuszczalnym materiałem. Podpiąłem domowy odkurzacz i zabrałem się za tę sadzę. Sadza przeleciała do odkurzacza i zapchała jego filtry. Robota w połowie została przerwana z braku ciągu.

Jeden mit obalony.

Następnym razem użyję silniejszego odkurzacza, który przystosowany jest do sprzątania pyłów budowlanych. Być może taki zestaw dodatkowo podrasowany, będzie miał szansę.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam dobrej wiadomości.

Nabyłem 2 separatory "kaminer", połączyłem je szeregowo, a filtr w każdym okręciłem dodatkowo dość przepuszczalnym materiałem. Podpiąłem domowy odkurzacz i zabrałem się za tę sadzę. Sadza przeleciała do odkurzacza i zapchała jego filtry. Robota w połowie została przerwana z braku ciągu.

Jeden mit obalony.

Następnym razem użyję silniejszego odkurzacza, który przystosowany jest do sprzątania pyłów budowlanych. Być może taki zestaw dodatkowo podrasowany, będzie miał szansę.

Pozdrawiam.

 

tak wygląda sitko w tym co kupiłeś

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=333681&stc=1

 

a tak wyglądają oryginalne filtry w nowych odkurzaczach,

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=333682&stc=1

 

na filtr hepa można nałożyć worek płócienny

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=333683&stc=1

 

myślę że zakup jednego porządnego odkurzacza dałby lepszy efekt od spięcia 2 najprostszych separatorów.

Dodatkowo odpada prawdopodobieństwo skatowania domowego odkurzacza.

31877439.jpg

86625da3bf834a26e871d5cd15129bd2.jpg

36779354.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...