Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do "Po 40-stce do parteru.."


Recommended Posts

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 647
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dziękuję bardzo :)

 

U weterynarza: kocie podrzutki okazały się braciszkiem i dziewczynką. Będzie Łatka ( wybór Małej) a imię dla kocurka jeszcze nie wybrane. Ja obstawiam - Benek ;) Koty mają wilczy apetyt - trzeba często karmić małymi porcjami i chore uszka, musimy wyleczyć...

 

U architekta: dach wychodzi nam przeogromny:o - domena rozłożystych parterówek. Bye, bye dachówko,trzeba będzie przeprosić się z blachą:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam parterowy dom, który ma pow. użyt. 120m plus garaż dwustanowiskowy, nie jest więc jakiś ogromny:)

a jeśli chodzi o blachę to też rozważaliśmy taką ewentualność, jednak wybraliśmy dachówkę ponieważ różnica nie była porażająca, a tak naprawdę mało różniła się od ceny w miarę porządnej blachy!

warto jeszcze raz przemyśleć wybór;)

pozdrawiam, Monika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też przed budową przerabialiśmy ten temat

Monikarat ma rację trzeba szukać promocji i można w cenie naprawdę zbliżonej dostać nawet ceramikę (tak mieliśmy)

Ponadto w zależności od kształtu dachu możesz mieć spore straty blachy :( nie mówiąc o komforcie użytkowania:p

Edytowane przez Gosiek33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Matilde1 - dom w początkowych (styczniowych) założeniach miał być parterowy i nieduży. Obecnie mamy 146 m na parterze + 40m garaż na dwa samochody. W związku ze spadkiem terenu garaż znajduje się ok 80 cm niżej niż zasadnicza bryła. Dodaliśmy kilku stopniowe schodki i powstało półpięterko nad nim, gdzie mamy ok 40 m użytkowej przestrzeni. Docelowo będzie to syna "kawalerka" z jego bałaganem,muzyką, kolegami i zbliżającą się maturą :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te skosy nad wejściem i w elewacji ogrodowej ładnie grają z dużymi skosami skraju dachu

 

nie bardzo podoba mi się natomiast pomysł na trapezowe małe okno w elewacji ogrodowej

lepsze byłyby wysokie płaszczyzny bez podziałów

 

ale: nietypowe okno=nietypowa cena ;), dach ze skosami tez będzie droższy od prostego

 

wnioski: poproś o drugą wersję wizualizacji z wyprostowanym dachem i porównajcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...