Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Którędy prowadzicie kanały WM na parterze?


Recommended Posts

Witam:)

na wiosnę zaczynam budowę i postanowiłem pod wpływem tego forum zrobić wentylacje mechaniczna z odzyskiem ciepła. Jestem na etapie projektowania rozprowadzenia kanałów. Na poddaszu użytkowym nie będzie problemu bo pójdą nad nim, czyli "stryszkiem" ale nie mogę się zdecydować jak to zrobić z parterem. Napiszcie może jak to macie rozwiązane u siebie. Którędy wchodzicie od GWC do reku, którędy od reku na poziom parteru i którędy prowadzicie je do pomieszczę. Może ktoś ma jakieś fotki?:)

pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zajmuje się tym, moja branża to elektryka, ale opisze co widuje na budowach.

Najczęściej kanały płaskie poprowadzone po podłodze na piętrze, przekucie przez strop i już masz wylot na parter.

Kanały później są obłożone styropianem i zalane wylewką.

Wejście od GWC przez fundament i chudziak do kotłowni i dalej na strych.

Centrale najczęściej montowane są na strychach, ale widziałem też 2 szt zamontowane w kotłownie na parterze i 1 przypadek w garderobie na piętrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie kanaly beda pod posadzka. Podobno lepiej kiedy powietrze jest nawiewane z doly a nie z pod sufitu.

 

Tyczy się to DGP z kominka, wtedy ciepłe powietrze lepiej miesza się z tym w pomieszczeniu zamiast zostawać pod sufitem.

W wentylacji dokładnie odwrotnie, nawiewy powinny być w suficie, bo powietrze jest chłodniejsze niż wewnętrzne, wtedy opada i miesza się z wewnętrznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...