Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Podlogowka i rotametry-ustawienia


mike01

Recommended Posts

Ląduje zamontowany w kotle i przestawiasz go w tryb BRAK bo tak naprawdę nie steruje on już niczym oprócz możliwości ustawienia krzywej grzewczej. Programator czasowy także w takim wypadku nie działa.

Po prostu niemożliwe jest sterowanie kotła dwoma systemami które nie mają ze sobą nic wspólnego.

Poza tym kotłem steruje wtedy centralka L5 TECH poprzez kablowe połączenie typu ZAŁĄCZ/ WYŁĄCZ

Edytowane przez Mareks77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 505
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Panowie, wracając do mojego problemu z niskim przepływem. Chciałem odpowietrzyć pętle na piętrze. Jest 8. Na wszystkich jest mniej wiecej ten sam przepływ - 0.8l przy zaworkach na dolnej belce otwartych na max. Teraz zamykając 7 z 8 pętli na tej jednej przepływ skacze max do 1.5l czyli dalej licho. Wydaje sie jakby przepływ tłumiła pompa obiegowa w hydroboxie. Czyzby przechodzila na nizszy bieg automatycznie po odcieciu pozostałych pętli ?

Nie moge rozpędzić wody w tej pętli żeby ją opowietrzyć tak małym przepływem...

Nie zamykałem zaworow w rodzielaczu na parterze bo troche sie obawiam sytuacji że obiegówka pracuje tylko na jednej pętli w calym domu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to na dole zamykaj kolejno po jednej pętli i patrz na rotametry aż pójdą do max.

 

Poza tym to co Ty chcesz tam odpowietrzać.

 

 

Posiadasz według tego co wspomniałeś 14 pętli. Przepływ 1,5l/min na każdej z nich daje globalnie 1260 l/h

Poszukaj charakterystyki wydajności swojej pompy i będziesz wiedział wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednej pętli przy wszystkich zamkniętych? Dopiero co wspomniałeś że parter jest cały otwarty.

 

Fakt faktem że to tylko 6 pętli ale zobacz czy zamykając całą górę na parterze przepływ nie skacze ponad skalę.

 

Poza tym ze strony Samsunga ściągnij informacje techniczne o swoim typie

 

http://samsungehs.pl/wp-content/uploads/2018/10/Modu%C5%82y-Hydro-HT-Technical-Data-Book.pdf

 

tu akurat strona 183

Edytowane przez Mareks77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak parter jest otwarty, nie sprawdzałem jak bardzo skoczyły tam rotametry po zamknieciu 7 obiegow na gorze. Ale dzis sprawdze.

Tutaj chyba wykresy dla mojego hydroboxa. Tylko wytłumacz mi co te spadki cisnienia dla mnie oznaczają.

Mam 14 pętli i okolo 700m rurek.

split.jpg

Edytowane przez dwiecegly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parter po zamknieciu całej góry skacze z 1.5l może na 2.5l, nie wiecej. Pisze o 6 otwartych obiegach na rozdzielaczu na parterze. Czyli pompa tłumi autmoatycznie prędkość jak ma mniejsze opory, inaczej tego nie umiem wytłumaczyć.

Próbowałem testowo puscić obieg tylko przez jedną petle zamykając wszystkie inne, ale wywala błąd przepływu na sterowniku pompy i wyłącza ją. Minimum dwie pętle muszą być otwarte żeby błąd nie wyskakiwał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam podejrzenie że zapchany może być filtr w hydroboxie? Zaraz po montazu miałęm taki problem z błedem przepływu i serwisanci przyjechali i czyscili filtr z jakis opiłków plastikowych ktorre dostały sie do srodka przy skrecaniu podłogówki. Może teraz po roku problem wrocił ale w mniejszym stopniu tzn nie zatyka całkiem przepływu tylko go tłumi i przepływ na rotametrach jest niski. Jak to sprawdzić domowym sposobem ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parter po zamknieciu całej góry skacze z 1.5l może na 2.5l, nie wiecej. Pisze o 6 otwartych obiegach na rozdzielaczu na parterze. Czyli pompa tłumi autmoatycznie prędkość jak ma mniejsze opory, inaczej tego nie umiem wytłumaczyć.

Próbowałem testowo puscić obieg tylko przez jedną petle zamykając wszystkie inne, ale wywala błąd przepływu na sterowniku pompy i wyłącza ją. Minimum dwie pętle muszą być otwarte żeby błąd nie wyskakiwał.

 

Jeśli maksymalne przepływy na dwóch pętlach masz tylko 2,5 to szukaj problemów gdzie indziej.

Pompa tu raczej nic nie tłumi bo jej zakres wydajności jest duży zatem jeśli by tłumiła przepływ na dwóch pętlach to na trzech lub czterech otwartych obiegach pompa powinna przyspieszać a przepływy by nie ulegały zmianie i utrzymywały się dalej na 2,5 l/min.

Albo wołaj magika który to konstruował i nie daj się spławić gadką że wszystko jest OK lub też szukaj samemu i czyść wszystko co może tak tłumić przepływ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyną rzeczą która mogła się przytkać jest filtr na wejściu w hydroboxie.

Pompa teoretycznie może mieć za zadanie utrzymać stały zakres przepływu w instalacji więc jeśli jest sie zamknie wiekszosc obiegów to na tych pozostałych mogłaby tłumić prekość w pewnych granicach. Tak to sobie wyobrażam.

Mając otwarte wszystkie 14 pętli mam na nich przepływy od 0.5 do 1l. Przy samej górze otwartej na 8miu petlach jest w okolicach 1l. Zamkniecie calej gory i otwarcie dołu ma maxa daje przepływy w graniach 1.5 do 2.2l na 6 pętlach parterowych. Wydaje mi sie to za malo na pełną moc pompy. Więc albo jest przytkany filtr albo programowo pompa jest tłumiona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualny na pewno.

Maksymalny też się przyda.

Jak już sprawdzę chciałbym wiedzieć jaki powinien być ten "wzorcowy"

Czy masz w układzie jakieś sprzęgło lub bufor i dodatkową pompkę obiegową oprócz tej w hydroboksie?

Sprawdzanie max przepływu.

1. wyłącz pompę.

2. menu / ustawienia instalatora / ustawienia serwisowe / max. pręd. pompy obiegowej - strzałka w prawo i strzałkami góra dół ustawić pozycję i enter

3. jak całość się ustabilizuje gdzieś po 1 - 2 min strzałka w lewo (na środkowy odczyt) i strzałkami góra / dół ustawić tak aby po lewej stronie uzyskać około 25,5 l/min

Sprawdź teraz przepływy na rotametrach

4. strzałka w prawo przyciskami góra / dół znaleźć pozycję WYŁ i enter

5. Wyjść z menu do głównego ekranu

6. Włączyć pompę

UWAGA!

Po wyczyszczeniu filtra ponowić ustawienia

Edytowane przez plusfoto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyną rzeczą która mogła się przytkać jest filtr na wejściu w hydroboxie.

Pompa teoretycznie może mieć za zadanie utrzymać stały zakres przepływu w instalacji więc jeśli jest sie zamknie wiekszosc obiegów to na tych pozostałych mogłaby tłumić prekość w pewnych granicach. Tak to sobie wyobrażam.

Mając otwarte wszystkie 14 pętli mam na nich przepływy od 0.5 do 1l. Przy samej górze otwartej na 8miu petlach jest w okolicach 1l. Zamkniecie calej gory i otwarcie dołu ma maxa daje przepływy w graniach 1.5 do 2.2l na 6 pętlach parterowych. Wydaje mi sie to za malo na pełną moc pompy. Więc albo jest przytkany filtr albo programowo pompa jest tłumiona?

 

Coś nie tak , u mnie przy 14 pętlach mam przepływ 2-2,5 l a w 2 łazienkach 3 l , pompka na 5 biegu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyną rzeczą która mogła się przytkać jest filtr na wejściu w hydroboxie.

Pompa teoretycznie może mieć za zadanie utrzymać stały zakres przepływu w instalacji więc jeśli jest sie zamknie wiekszosc obiegów to na tych pozostałych mogłaby tłumić prekość w pewnych granicach. Tak to sobie wyobrażam.

Mając otwarte wszystkie 14 pętli mam na nich przepływy od 0.5 do 1l. Przy samej górze otwartej na 8miu petlach jest w okolicach 1l. Zamkniecie calej gory i otwarcie dołu ma maxa daje przepływy w graniach 1.5 do 2.2l na 6 pętlach parterowych. Wydaje mi sie to za malo na pełną moc pompy. Więc albo jest przytkany filtr albo programowo pompa jest tłumiona?

 

Jeśli masz przepływy we wszystkich pętlach na poziomie 1 to nie jest tak tragicznie i powinno to jakoś grzać.

Odnośnie pompy to jest możliwe że ma ona swoje zabezpieczenia .

Posprawdzaj w instrukcji obsługi lub instalacji czy w menu jest regulacja dotycząca pompy i przełączanie np. z AUTO na stałą wydajność tak jak radzi Kol. plusfoto

A nie masz może na rozdzielaczu żadnego bypass-a z zaworem ciśnieniowym?

Edytowane przez Mareks77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz przepływy we wszystkich pętlach na poziomie 1 to nie jest tak tragicznie i powinno to jakoś grzać.

Odnośnie pompy to jest możliwe że ma ona swoje zabezpieczenia .

Posprawdzaj w instrukcji obsługi lub instalacji czy w menu jest regulacja dotycząca pompy i przełączanie np. z AUTO na stałą wydajność tak jak radzi Kol. plusfoto

A nie masz może na rozdzielaczu żadnego bypass-a z zaworem ciśnieniowym?

Bypass na rozdzielaczu i jeszcze zawór ciśnienieowy ? A czemu to mogło by służyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...