Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Podlogowka i rotametry-ustawienia


mike01

Recommended Posts

Wracając do tego korytarza, ktos kiedys pisał tu na forum ze ma przegrzany korytarz, niestety zastosował Twoje alternatywne rozwiazanie puscił dobiegi przez korytarz bez izolacji. Niestety nie dało sie z tym nic zrobic.

 

Bo to się liczy, a nie puszcza "na oko" Część dobiegów, które u mnie idą przez korytarz (np do łazienki) są w izolacji.

Inaczej miałbym tam 8 rur co 15cm i ma bank przegrzany korytarz.

 

ale jak czynnik kosztowy ma zadecydowany priorytet to cóz ja mogę.

 

Po prostu mając dwie instalację działające tak samo wybieram tę, która kosztuje mniej, to chyba normalne.

Tak samo wybieram TV, aparat fotograficzny, czy telefon

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 505
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czy jak są robione obliczenia zapotrzebowania domu na ciepło przy tych -22oC to ustawia się jakąś konkretną temperaturę nawiewanego powietrza przy zastosowaniu rekuperacji? To jest gdzieś w projekcie ozc? No bo jak mi chłodne powietrze wlatuje to chyba muszę bardziej "podkręcić "ogrzewanie na podłodze albo zmniejszyć wymianę powietrza?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jak są robione obliczenia zapotrzebowania domu na ciepło przy tych -22oC to ustawia się jakąś konkretną temperaturę nawiewanego powietrza przy zastosowaniu rekuperacji? To jest gdzieś w projekcie ozc? No bo jak mi chłodne powietrze wlatuje to chyba muszę bardziej "podkręcić "ogrzewanie na podłodze albo zmniejszyć wymianę powietrza?

 

W programach do OZC podajesz sprawność wentylacji i m3/h. Natomiast wątpię, by którykolwiek autor obliczeń uwzględniał licząc obciążenia poszczególnych pomieszczeń, że do łazienki w której chcemy 23* wpada powietrze już ogrzane o temperaturze nawet w największe mrozy 21*, a do sypialni to w największe mrozy z 15*. Asolt na to pytanie nie odpowiedział

Do tego audytorzy maniakalnie trzymają się norm, a sprawność z normy jest poniżej poziomu najtańszych obecnie rekuperatorów a w porównaniu z dobrym to przepaść. Podobnie z przepływami - jak ktoś ma rekuperację bez odzysku wilgoci to podobnie jak przy WG zmniejsza przepływy w mrozy, żeby mniej przesuszać powietrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg ozc mam taki parametr jak średnia temp dopływającego powietrza i wynosi 14,6 oC.

Więc aby zbilansować chłodniejsze powietrze które przy dużych mrozach zapewne wpada trzeba bardziej podgrzać podłogę. To już automatyka musiałaby być aby trzymać CO2, wilgotność, temperaturę na odpowiednim poziomie w domu. Nie mówię o poszczególnych pomieszczeniach bo to jeszcze trudniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Cytat Napisał Reku1 Zobacz post

Rura PP 25 dla 9 obiegów jest za mała.Sprobuj zakręcić kilka pętli czy wtedy pojawi się przepływ na odkreconych

Po co kombinowac?, rura za mała. Pozostają 2 mozliwosci: albo wymiana rur o ile to mozliwe, albo sprzegło i mocna pompa. Tak sie konczą oszczednosci na instalacji, po prawdzie jezeli by było PP32 to róznica w kosztach bardzo mała.

 

Witam, odnośnie tego tematu, może komuś się przyda - przyczyną słabego grzania i nieosiągania temperatury na zasilaniu był wyciek czynnika R32 z pompy ciepła. Przyjechał serwis, uzupełnił czynnik i śmiga aż miło. :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...