Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kuchnia Agi75


Agi75

Recommended Posts

znalazłam przykład podobnego do mojego półwyspu....czarny granit + fornir

http://img839.imageshack.us/img839/9598/vgjz.jpg

Kurcze no nie wiem , którą wersja lepsza...a może żadna???? Boję się, ze jeśli zdecyduję się na fornir czy nawet laminat to stolarz nie poradzi sobie z ciągłością słojów....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 664
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

hehe zawsze możesz na mnie liczyć w tej materii.

 

a tak serio, za białymi kuchniami nie przepadam, choć niektóre mi się podobają. zawsze są to jednak kuchnie romantyczne, lekko staromodne, trochę retro. nowoczesne, bardzo rzadko (w tej chwili mój brat się urządza i robi całe mieszkanie na ultra-biało-nowoczesno z czarnymi i szarymi dodatkami i może dlatego jestem na nie tej całej bieli)

na twoim projekcie jestem bieli na nie, bo to już dla mnie 5 czy 6 kolor i robi mi się pstro. czerń, stal, fornir plus coś na podłogę i ścianę. podłoga oczywiście neutralna, ściana pewnie w offwhite lub lekkiej szarości i 3 główne kolory kuchenne. potem dojdą ci dylematy z czymś na okno, jakimiś miskami na owoce, solniczkami, ziółkami itd... (ja też lubię brak gratów na blacie, ale nie czarujmy się - są rzeczy, których nie po prostu nie chowam) i robi ci się kolorowo. nie mówię, że to źle, ale to, co piękne a przynajmniej to, co uważam za atut twojej (i mojej) kuchni gdzieś zaczyna znikać.

tego forniru na wysokości się nie bój - efekt, jaki uzyskasz zależy od jego odcienia. z czernią pięknie wyglądają jasne, ciepłe forniry - jeśli coś takiego wybierzesz, kuchnia będzie przytulna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duś zgadzam się z Tobą, że przy fornirze będzie przytulniej ale wydaje mi się, że właśnie w tej wersji może zrobić się natłok faktur, odcieni itp.Bo zobacz...jesli wybiorę fornir to na 100% nie dopasuję go idealnie do okien czy do drzwi.Poza tym boję się łączeńia forniru na meblach...Dodatkowo podłoga nie może być w tym zestawieniu drewniana bo by było już za dużo.Pojawi się więc gres szary lub ecru, albo jakiś beż wpadający w szarość....Obecnie szukam jakiegoś lappato. Poza tym obok kuchni jest biała ściana w holu z drzwiami do piwnicy, które chcę zrobić w bieli, żeby się nie wyróżniały.Dodatkowo lampy tzn .ich wybór .Przy białej kuchni poszłabym poprostu w biel....a przy czarnej nad stołem jadalnianym dałabym czarne kulla z ikei i co wtedy nad barkiem???? Znowu czarne zwisy? jednym słowem _jak bardzo kocham fornir tak bardzo się go boję! Kurcze biały jest chyba łatwiejszy aranżacyjnie....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łączenie forniru na meblach to nie problem, o ile stolarz jest osobą godną zaufania i porządną albo o ile 300x podkreślisz to w studiu kuchennym w którym zamówisz meble. najlepiej wpisać to w jakieś "uwagi" czy "zastrzeżenia" przy podpisywaniu umowy. o ile nie wybierasz forniru z bardzo wyraźnym rysunkiem, to w ogóle nie mamy o czym gadać, problemu nie bedzie (u mnie jest fornir teak - ma delikatny ale widoczny rysunek).

 

mimo że mam okno w kuchni (złoty dąb) nie walczyłam o spójność kolorystyczną - to developer wybrał ten kolor, a moim zdaniem jest na tyle neutralny, że nie grzyzie się z nieco odmiennym sąsiedztwem. drzwi mam z kolei w wenge orvietto, z kuchni ich nie widać, (uff) ale ostatnio szaleję za białymi pełnymi gładkimi, więc twój wybór w pełni pochwalam. ponieważ twoja kuchnia jest we wnęce - da wrażenie oddzielnego pomieszczenia, nie martwiłabym się inną kolorystyką "zewnętrza" :)

 

podłogę bym na twoim miejscu wybrała beżową, w takim jasnym beżu. a lampy nad barek... hmm... a może coś przezroczystego? delikatne może kule?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny jesteście the best of the world! I pewnie dzięki Wam mój mąż będzie zadowolony bo od początku był przeciwny bieli. Acha ...zapomniałam dodać, że ścianka telewizyjna będzie obłożona płytami piaskowca 40x60cm i tak samo klatka schodowa.Myślałam o affronach na podłogę ale może faktycznie pójść w beże bo affro jest taki szaroniebieski.Na przedostatniej fotce Elfir widać takie połączenie....ale z piaskowcem chyba się nie zgra... A jeśli chodzi o lampy to sufit nad barkiem będzie miał kontynuację w holu i tam myślałam o tubach ale białych bo czarne zbyt rzucałyby się w oczy....Oj te wybory!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aga - ty już masz okna? Bo IMHO najbezpieczniej jest brać białe okna od wewnątrz. Są uniwersalne.

Minimalistyczne, proste tuby zleją się z białym sufitem, więc w razie czego będziesz mogła dać jakie sobie zapragniesz lampy dodatkowo.

 

Spójrz ile lamp jest w tym otwartym wnętrzu:

szklane bąbelki, metaliczne kule, czarne tuby na suficie, czarne, podłużne zwisy dwóch rodzajów w korytarzu i białe kule na suficie i oczka w suficie podwieszanym:

http://www.artdesign.pl/?t=realizacje_details&id=36&foto=21

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałam się wreszcie na stolarza (tego tańszego) ale nadal nie wiem którą wersję wybrać. Prawdę mówiąc przy fornirze bałabym się takiego efektu jak na ostatnim zdjęciu podesłanym przez Elfir.Ale za to to zdjęcie bardzo mi się podoba

http://homedecorhousedesign.com/wp-content/uploads/2011/03/Modern-scavolini-kitchen-reflex-view.jpg

Edytowane przez Agi75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ nie mogę ( nie potrafię) podjąć decyzji co do kuchni , czy wybrać fornir czy bialy lakier, zaczynam kombinować z połączeniem tych dwóch materiałów.Szukam inspiracji...prosze o pomoc :-)

 

http://cdn7.urzadzamy.smcloud.net/t/photos/thumbnails/22461/kuchnia_z_salonem_600x0_rozmiar-niestandardowy.jpg

 

http://cdn16.urzadzamy.smcloud.net/t/photos/thumbnails/be/e6/cb/bee6cb912acd3a5d_295x0_rozmiar-niestandardowy.jpg

Edytowane przez Agi75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A już myślałam, że się zdecydowałaś na czarną :D.

No to jeszcze raz - decyzja naprawdę nie jest prosta - echh...

Rozmawiałyśmy o wersji z fornirem na ścianie. Nie znalazłam nic podobnego do Twojego układu, ale tu jest inspiracja, która pokazuje fornir na ścianie.

http://cdn26.urzadzamy.smcloud.net/t/user_photos/thumbnails/88/76/8d/88768df7577957f8_600x0_rozmiar-niestandardowy.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Julianna w moim wątku.Fajnie , że wpadłaś.Ciekawa jestem podtekstu w Twoim pierwszym zdaniu :-) "A już myślałam, że się zdecydowałaś na czarną " Jak mam to rozumieć? Dobrze że sie na czarna nie zdecydowałam czy nie? A tak w ogóle to trochę czerni będzie bo to co napewno niezmienne to czarne granitowe blaty i czarne szkło na ścianie.A kombinuję jeszcze czy by nie zmienić koloru lakieru na takie capuccino.poszukam zaraz zdjęcia , które mnie zainspirowało...

 

Elfir fornir na górze na jednym rzędzie szafek zrównoważyłabym podłągą w tym samym odcieniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...