Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

styropian z frezem czy bez???


Przem79

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 53
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jestes pewien że potrafisz wypełnić całą szczelinę pianką niskoprężną na pełna grubość płyty stryropianowej np. 15-20 cm ( chciałbym to zobaczyc ) a jeśli wypełnisz ją tylko na 5-10 cm to wobec zmniejszenia grubosci izolacji w szczelinie tworzy się niewielki mostek ( a jeśli jest ich sporo - tyle ile polączeń płyt to mają już istotny wpływ na jakość ocieplenia ). Doskonale to potem widać przy termowizji. Powtarzam - jedna warstwa z frezem lub 2 warstwy na przekładkę jest znacznie lepszym rozwiązaniem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bardzo rozumie stosowanie systemu na przekładkę - czy chodzi ci o druga warstwe styropianu? mam nadzieje, że nie

 

Ogólnie styropian frezowany to w latach 90 był stosowany w niemcowni na wielgaśnych blokach i tam sporo tego wracało na przemiał do fabryki (pracował moj przyszly tesc) u nas z racji oszczednosci jedzie sie z koksem na zwyklym. O ile plyty beda równe i wykonanie staranne, o tyle myślę, że przy termowizji zbyt duzych strat niepowinno byc. Swoja droga czy ITB dopuscil już pianę do stosowania w BSO?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nabyłem dwa tygodnie temu (wczoraj przywieźli) 48 m3 styro 20 cm z frezem za 95 zł. za m3. Gdzie tu jest strata kasy przy frezach, bo nie rozumiem?

Styro firmy MAGBUD.

 

Ja też jakoś tego nie mogę zrozumieć, i również kupował będę taki jak kolega styropian, dobra cena ;)

 

Odnośnie odpowiedzi z frezem czy bez jestem jak najbardziej za tym aby styropian posiadał frez - który w przypadku wykonania izolacji termicznej budynku niweluje cześć mostków termicznych powstałych by, w wyniku jego braku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego nie dwie warstwy ? Co się strasznego stanie ?

 

Kłopot z klejeniem konieczność użycia dobrego kleju wiążącego izolację, dodatkowy wydatek na klej , podwójna praca, wydaje się ze to kilka argumentów przemawia za słusznością użycia styropianu frezowanego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko frez frezowi nierówny:/

Bardzo ładnie łączy się styropian z frezem na pióro-wpust. Styropiany frezowane na zasadzie schodka to wg mnie nie najlepsze rozwiązanie.

Z frezem p-w wychodzi bardzo ładna i równa powierzchnia, polecam

 

A jaki producent oferuje tego typu styropian?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy grubości izolacji 20 cm i więcej mogę powierdzieć problem z jedną grubą plytą, konieczność użycia dobrego kleju , droższy styropian frezowany itp.

A mocowanie steropianu w murze trójwarstwowym bez szczeliny dylatacyjnej nawet bez kleju ( tylko na kotwach łączącuych mur nośny z osłonowym ) jest OK>

Edytowane przez surgi22
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem nawet nie wiem przez kogo, bo znalazłem info na allegro, a reszta była na telefon. To był jakis pośrednik. Szczegółów się nie podaje w sieci z wiadomych względów. Siła perswazji (NLP) i umięjętności negocjacyjnych się kłania.

Cztery płyty ułożyłem i nie widziąłem żandych krzywizn. A mając frez 4 cm. to róznica 1 czy 2 cm nie ma znaczenia. Poza tym, można zawsze uzupełnić z boku pianką. Zobaczę jak będę układał.

surgi22 - ja nie miałem droższy, bo zapąłciłem 95 za m3 a reszta rynku krzyczała od 125-135 za m3. Więc zawsze lepeij mieć z frezem niż bez.

Edytowane przez tfor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty tfor nie miałeśdroższego steropianu z frezem, ale czy jesteś w stanie zaoferować każdemu chętnemu użytkownikowi forum takie same warunki ? Czy to że udało ci się dostać coś taniej ma przekonać resztę że tak jest lepiej i mają płacić drożej ? ? uczciewiej jest powiedzieć - jeżeli macie szansę kupić steropian z frezem w dobrej cenie darujcie sobie steropian prosty ( np ułożony w dwie warstwy ), jeżeli nie jesteście dość sprytni ( lub nie jestescie znajomymi królika ) i musicie dopłacic za frez 5-10% to użycie 2 warstw ( na przekładkę ) jest sensownym rozwiązanem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...