Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ogromna prosba o ocene wizualizacji mieszkania..


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Madeleinee , ja po lekturze tego watku tez zdecydowałam sie na architekta i własnie czekam na wizualizacje, wiec jestesmy mniej wiecej w tym samym punkcie. Co do Twoich wizualizacji, to to co mnie w nich razi bardzo mocno-to sufity...nie wiem, czy takie własnie Ci sie podobaja...jesli tak-z góry przepraszam, ale prosiłas o szczere opinie. Ten w kuchni wyglada, jakby zaraz miał odleciec:-) I jeszcze ta przytłaczajaca ilosc podswietlanych połeczek na tzw wystawki...tak, jak gdyby architekt nie miał koncepcji na te sciany i półka była najlepszym-bo najprostszym rozwiazaniem. Sciana telewizyjna, tez jest moim zdaniem przedobrzona...te półki, bynajmniej nie dodaja jej uroku...Ja wyznaje zasade, ze im mniej, tym wiecej, wiec moze stad tak radykalne stanowisko co do tych zbędnych udziwnień "ozdobników"...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za opinie. co do sufitow to mi az tak bardzo nie przeszkadzaja, napewno podobaja mi sie bardziej niz pusty sufit bez niczego.... poleczki w jadalni hm... ale co innego mozna by tam dac zeby nie zabierac za duzo powierchni?wbudowana witrynka na wina to moj pomysl gdyz uwielbiam wina, a nie podobaja mi sie takie tradycyjne stojaki na butelki.

Co myslicie o lazience?nie jest zbyt ciemna? nie wiem czy ktos kojarzy te plytki, ale na zywo wygldaja bosko, nie widzialam jednak calej lazienki, jedynie kawalek sciany i sie w nich zakochalam.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, mam wielka prosbe o ocene wizualizacji naszego malego mieszkanka, konstruktywna krytyka mile widziana.

Mieszkanie ma 65m2, pokoj dziecka, sypialnia, kuchnia otwarta na salon i jadalnie, lazienka.

Bede wdzieczna za wszelakie opinie:yes:

 

 

nic bym nie zmienił prócz , wprowadzenia innego rozwiązania frontów z innymi uchwytami - powiem ze bajka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to ktoś poszalał z oświetleniem:D Poza tym wspomniane tu sufity, łuki na podłodze, półeczki. Ogólnie za dużo tego wszystkiego. Podobnie jak ANSE72 zamieniłabym miejscami zlewozmywak z kuchenką, tylko chyba trzeba będzie na nowo rozplanować szafki. :rolleyes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Architektowi chyba wykonawca sufitów płaci od metra za wciśnięcie do projektu... Wygląda to nieładnie :( Poza tym przy tym półkolistym suficie podwieszanym nad tv i za chwilę zaczynającym się podciągu kuchennym nie masz szansy na zrobienie oświetlenia nad kanapami. Tam będzie ciemno, a światło będzie świeciło niemal na linii wzroku osób siedzących na tychże kanapach i chcących obejrzeć telewizję.

 

Półki obok tv - po co one? Nie są funkcjonalne, zajmują przestrzeń, odciągają uwagę od tv, a nie dają żadnych pozytywnych wrażeń estetycznych.

Półki na wino - butelki będą się nagrzewać od żarówek, a miejsce przechowywania wina nie ma żadnego poza wystawienniczym uzasadnienia.

Półki obok kącika jadalnianego - po co? Nie lepiej tam zrobić ew. miejsce na wino?

 

Całe wnętrza w stylu na bogato nowoczesnym - skąd więcej drzwi raczej tradycyjne, zwłaszcza łazienkowe?

 

Kolorystyka udana :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szafka która spełnia rolę wystwki , jest ok poniewaz oświetlenie jest ledowe i nie nagrzewa wina , druga sprawa nie jst to chłodziarka do wina , więc czy bedzie to w takiej witrynie to nie ma różnicy aby osiagnąc zamierzony cel podania schłodzonego wina , A można by było pomyślec nad rozwiązaniem zastosowania agregatu chłodzącego Temperatury serwowania win

1.Wina białe wytrawne typu brut serwujemy w temperaturze od 3 do 6°C.

2.Wina wytrawne typu extra dry serwujemy w temp. Od 4 do 6°C.

3.Wina wytrawne typu dry od 5 do 6°C.

4.Białe półwytrawne od 6 do 7°C.

5.Białe półsłodkie od 7 do 8°C.

6.Białe słodkie od 8 do 9°C.

7.Różowe od 6 do 10°C.

8.Czerwone od 8 do 10°C.

9.Wina białe dojrzałe wytrawne od 6 do 10°C.

10.Wina południowe wytrawne i półwytrawne od 10 do 12°C.

11.Wina południowe słodkie od 12 do 14°C.

12.Wina likierowe od 10 do 12°C.

13.Wina czerwone lekkie wytrawne od 14 do 16°C.

14.Wina czerwone ciężkie wytrawne od 16 do 18°C.

15Wina południowe słodkie od 14 do 16°C.

16.Wina różowe młode od 6 do 10°C.

17.Wina różowe dojrzałe od 10 do 12°C.

 

 

Jeżeli półeczki przeskadzaja to mozna wykonac duże obramowanie w kształcie prostokata z K G tak jak jedna półeczka lecz płytsze i podświetlone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem kolorystyka mieszkania jest fajna, natomiast sufit i ogromna ilość punktów świetlnych trochę razi.

 

Generalnie półokrągły sufit nad aneksem kuchennym nie specjalnie mi się podoba, podobnie jak półki g-k przy TV. Można to uprościć z korzyścią dla wnętrza - półki zlikwidować (użyteczność ich jest wg mnie żadna, a będzie się tam tylko gromadził kurz). Nie podoba mi się też ten łuk na suficie nad TV - jeśli chcecie tam oświetlenie punktowe można dać po prostu prosty próg g-k albo jeszcze lepiej lampki Massive Nero.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO za dużo w tym mieszkaniu wzorów i kształtów. Półki, zabudowy z karton-gipsu, witrynki, ten podeścik pod telewizorem, podświetlone na kolorowo półki, światła i światełka, lampeczki...

 

Bidet i sedes IMO zbyt blisko siebie, będzie problem z korzystaniem z bidetu.

 

Podoba mi się ogólna kolorystyka, prosto i elegancko. Gdyby nadać temu bardziej jednolitą formę, będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, bardzo dziekuje za obiektywne opinie. Sa nieziemnsko przydatne bo zobaczyliscie wiele rzeczy na ktore ja nie zwrocilam uwagi.

Kurcze z tymi poleczkami chyba racja...tylko zastanawiam sie co mozna wstawic zamiast nich za stolem w jadalni, aby nie tracic za wiele miejsca, przegladam milion zdjec i nie mam pojecia...

 

Nikt nic nie napisal o lazience, jeszcze prosilabym zeby spojrzec na nia...

 

pozdrawiam

ps. naroznik dal architek nie wiem czy nawet taki istnieje, zapytam przy nast spotkaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...