Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

1. - grilla wynalazł Ber Grylls czy jak mu tam ... ten z discovery od miejskiej dzungli ;) bo jak chciał podpiec hod doga na utylizowanej papie wierzchniego krycia to ... o mało co straciłby wzrok i węch , więc przykrył to klapą z pickapa , no i powstał grill z pokrywą ;) :)

2. - lubię grillować bo ...jest grill , jest IMPREZA !!

i albo stoję przy grillu albo czytam muratora ( przy grillu i przy piwie oczywiście ;) czyli ...beer grills )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 310
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

1.George Stephen wynalazł pierwszy grill w kształcie kuli i wraz z licznymi późniejszymi modelami zrewolucjonizował najpierw amerykańską, następnie światową kulturę grillowania :)

 

2.Uwielbiam jedzenie z grilla i mogłabym jeść je codziennie dlatego lubię grillować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Grilla z pokrywą wynalazł oczywiście George Stephen (przeszukowarka Goole zawsze działa)

Ponadto - Lubię grilować bo... przy grillu zawsze jest super zabawa i najlepsze imprezy w ogrodze kojarzą mi się z zapachem pieczonej na grillu karkówki, kiełbaski, kurczaka... hmmm... to co życiu najlepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Potrzeba Matką wynalazców - dzięki wyszukiwarce odnalazłam, że ten sprytny grill mamy dzięki Georgeowi Stephenowi - dzięki Ci George za ten super wynalazek :)

Lubię grillować bo:

1. smak potraw z grilla jest wyjątkowy i niepowtarzalny. mięsko jest soczyste, kruche i takie ... wyjątkowe :) :) :)

2. warzywa z grilla nabierają innego aromatu mniam, mniam...

3. spędzamy czas w gronie rodziny lub ukochanych przyjaciół

4, dotleniam umysł spędzając czas na powietrzu

5. mam czas dla moich dzieci na zabawy w terenie

6.oczywiście ruszam się więcej a to obrócic mięsko, kiełbaskę, papryczkę, a to podać cos komuś juz upieczone albo w miedzy czasie pyszny chlebek z grilla.

7. czas grillowania to czas wolny od trosk i smutków

8. to czas relaksu, cieszenia się wspaniałą pogodą ( na ogół), wspanialym żarciem i wspaniałymi ludźmi wokół...

9. karczek w ziołach z grilla jest NAJ

10.Grill to magiczne narzędzie, które jest lubiane przez wszystkich i nikt nie narzeka, że trzeba sie koło niego ciągle uwijać- to narzędzie daje mi przyjemność na wielu poziomach ;)

no a teraz gdy patrzę za okno i widzę jak baaardzo sypie śnieg ... myśl o grillowaniu rozmarza mnie. ach ale z Was łobuzy- tak nakręcić człowieka!!!

pozdrawiam cieplutko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie będę oryginalna: Georg Stephen

 

2.Hmmm, dlaczego lubię grillować. Tutaj bardzo trudno będzie mi odpowiedzieć jednym zdaniem, bo.... z innego powodu lubiłam grillować przed erą "własny dom" a inne są powody teraz gdy już ten dom posiadam i mogę powiedzieć "mój jest ten kawałek .... tarasu". Przed erą własnego domu, "zrobienie" grilla to była cała wyprawa. Trzeba było skrupulatnie zaplanować wyjście: grill (oczywiście przenośny i w miarę łatwy do złożenia), węgiel drzewny, jedzonko i stosowne napoje, poupychane w samochodzie i ... jazda w poszukiwaniu odpowiedniego terenu. Trochę to było skomplikowane ale wyprawa rodzinna ... bezcenne :)

Teraz (w zasadzie od minionego roku) jest inaczej. Grill latem to .... przedłużenie kuchni. Nie trzeba planować całej wyprawy, właściwie w każdej chwili mogę rozpalić grill w ogrodzie i zaserwować ciepłą kolację. Jest to też dobry sposób na nakarmienie niezapowiedzianych gości. Trzeba tylko mieć w lodówce jakieś mięsko i warzywa np w ogródku. I za to też kocham dom :)

Pozdrawiam wszystkich forum(grill)owiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.George Stephen

2. Lubię grillować bo ... grillować każdy może, troche lepiej lub troche gorzej.

 

warsztaty

P.S. to tak żeby skoro grillować to już lepiej niż gorzej:)

 

Bo z grillowaniem tak już jest jak ze śpiewaniem -wiadomo że śpiewać każdy może trochę lepiej lub troche gorzej (ale nie każdy może tego słuchać:)

grillować też każdy może (ale itd....:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. George Stephen

2. Lubię grillować bo: ...i tu mam mały problem, bo wszyscy opisują że atmosfera, że uwielbiają, że smaczne jedzonko z grilla i wogóle a ja cóż...nie mam grilla! Może się to wydać komuś śmieszne ale nie posiadamy takiego urządzenia i rzadko uczestniczymy w grillowaniu, nie nie to nie znaczy że nie lubimy zjeść pysznego jedzona z grilla tylko tak jakoś wyszło że się nie złożyło aby takowe nabyć! Poczyniliśmy jednak pewne kroki w tym kierunku i zakupiliśmy... działkę budowlaną, na wiosnę zaczynamy budowę i bez grilla ani rusz! Mam nadzieję że niedługo z równie wielkim entuzjazmem jak pozostali forumowicze będę opowiadała o moich spotkaniach przy grillu, przygotowywanych na nim potrawach...już nie mogę sie doczekać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze pytanie łatwe :) - George Stephen wynalazł kulisty grill z pokrywą.

 

Lubię grillować bo... - nie jestem najlepszą kucharką. W domowej kuchni gubię się, przypalam przysłowiową wodę, a kawę potrafię zalać zimną wodą. Tymczasem podczas grillowania... no cóż :) Najwyraźniej grill został stworzony z myślą o mnie ;) Tutaj nikt nie ma pretensji gdy coś przypalę, dam za dużo, czy za mało przypraw... wszystko jest dozwolone! Grillowanie to okazja do spotkań, śmiechu, wymiany kulinarnych doświadczeń. Bardzo to lubię! Zaczynam poważnie myśleć o wymianie domowego pieca na grill! :)

 

Marzę o nowym grillu, ostatni się rozsypał :( Ale był z nami 5 lat!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grill z pokrywą jest wynalazkiem naszych przodków (w czasach gdy kobiety miały jeszcze ogony), którzy zasmakowawszy pieczonego mięsa poczeli je przyrządzać na ogniu, pokrywę zastosowano z kilku powodów

1. Chronić przed deszczem, aby nie zagasił paleniska wszyscy wiemy jakie wtedy były trudności z zapałkami a konkretnie ich substytutem w postaci dwóch kamieni.

2. Chronić swoje przepisy kulinarne na pieczonego wołu przed wścibskimi oczyma z sąsiedniej jaskini.

3. I po trzecie chronić przed zwierzami, które z powodu grodzenia swoich jaskini na styl amerykański (brak ogrodzenia) podkradały pieczyste.

 

A na pytanie "Lubię grilować bo..." składa się suma doświadczeń naszych przodków i tak jak oni przyrządzam na grilu szpony KUROZAURA i kark ŚWINOZURA. i karmię tym swoje plemię a weekendy, a także odwiedzamy plemie żony aby porównac przepisy.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6c347acc3e812af7.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odp. 1 George Stephen (i chwała mu za to :) )

odp. 2 Lubię grillować bo....jestem mięsożernym i w dodatku lubię to co jest najsmaczniejsze czyli marynowany karczek z grilla oraz pstrągi

u mnie grill musi być i jest obowiązkowo w każdą sobotę a w lecie nawet dziennie i nie ma reguły czy jest zima czy lato my mamy zawsze smak na TO (GRILL) HI HI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Wynalazca :Georg Stephen

2. Lubię grillować bo to niesamowita uczta i wielka przyjemność dla oczu i podniebienia wzmocniona przez smakowite i niesamowicie aromatyczne zapachy-do tego grillowanie to fantastyczny relaks dla ciała i niesamowite odprężenie dla wiecznie zapracowanego umysłu. W lato jest wspaniałą okazją aby jak najwięcej i najdłużej być na świeżym powietrzu a w zimie okazja by przy elektrycznym grilu powspominać wspaniałe lato :) WARSZTATY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grill z pokrywką wynalazł George Stephen,

 

Lubię grillować bo... realizuję w ten sposób z dzieciństwa marzenie,

chcąc być strażakiem, przy grillu łączę elementy "walki z ogniem" i "satysfakcji wywołanej udanym gaszeniem".

Osiągam przy tym często (w dodatku całkiem niezamierzenie),

efekt twarzy mocno ogorzałej płomieniem...

 

Wierszyk sam się zrymował...Bezcenne...

(jarrok)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ fajnych rzeczy można się dowiedzieć!

Dzięki Tosiu za inspirację - podkradam pomysł:-) To się chłopaki na budowie ucieszą!

@ A tobie Jarku - dziękuję za otwarcie umysłu - dotąd nie myślałam tak twórczo o grillu :-DD

 

Grill jest rewelacyjnym lekarstwem na wszystko:

- na bliskość (bo wiadomo, że tylko z najbliższymi smakuje najlepiej:-D),

- na pobudzenie zmysłów (och te zapachy i smaki...),

- na długie rozmowy (coś trzeba robić w tym w słodkim oczekiwaniu:-))

- na zdrowie (świeże powietrze, beztłuszczowe smażenia, masa warzyw)

- na rozgrzanie (zwłaszcza zimą na śniegu - jest bosko!)

- również na to, aby zabłysnąć jako "pierwszorzędny kucharz", bo nic nigdy tak nie smakuje, jak pierwszy posiłek na świeżym powietrzu, można wypaczyć nawet lekkie podpalienie:-)

- i jest doskonałym narzędziem "zapoznawczym", np. zapraszając na ogrodowe party nowych sąsiadów do nowowybudowanego domu:-)

 

PS. w kwestii 1. oczywiście George Stephen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...