Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Może przy wypełnieniu super materiałem czy chociaż neoporem ta skrzynka będzie miała przyzwoitą lambdę ale jesli wypełnienie skrzynki z plastiku o ściankach komorowych 1 cm stanowi kawałek styropianu elewacyjnego (lambda 0,035) w kształcie litery L, gdzie dluższy bok ma 45 mm grubości a krótszy od 15 do 40 mm to jaki współczynnik ma cała skrzynka wstawiona nad okno wobec 18 cm styropianu? Ciekawe rozwiązanie uzupełnienia izolacji od spodu skrzynki było prezentowane w tym wątku, jest to jednak prowizoryczne poprawianie firmy.

Dziękuję za podpowiedź. Jutro dzwonię do firmy w sprawie innej wersji ocieplenia skrzynki.

 

(Nie mam pojęcia jak wstawić symbol grecki, bo zmiana czcionki nie pomogła) l

Edytowane przez wopik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bwojtku, ależ oczywiście że się da, czasem się takie skrzynki spotyka, czasem nawet neopren jest, czasem przy zawiasie rewizji jest więcej niż 5mm ocieplenia - czasem....

Jak już kiedyś pisałem, po pierwotnym zachwycie wyrobem, życie zweryfikowało wiele z pierwotnego zachwytu samym pomysłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma zdjecia z blizszej odległości? na górze też są rolety?bo tam nie widze styropianu pod roletami tylko prowadnice dokrecone do okien,tak?

wstawili okna,dali styropian na nadproze i wyszła luka miedzy ramą okna na prowadnicami która uzupełnili styropianem?czy rolety sa takiej samej szerokosci jak okna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na górze jest dobrze, bo nadproza były cofnięte pod rolety, a na dole w wykuszu nie ma nadproża, jest tylko wieniec . Jeszcze jedno zdjęcie które mam:

http://images39.fotosik.pl/79/0bf36b7a2b0c4e39gen.jpg

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaa:)

No ok teraz to juz wiem ze po ptakach ale nie lepiej było wysunąć o te 3 cm w warstwe ocieplenia na konsolach te 3 okienka ,roleta do okna ocieplone nadproze a puszka i tak by sie schowała bo masz dac 5 styropianu to dałbys 2 styroduru a i tak by było "ciepło"

teraz weź te schody ładnie obrób , no i parapety szersze by nie było efektu ze prowadnice w powietrzu choc o gustach się nie dyskutuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przegladalem ostatnio oferte rolet fakro, i jedna z nich (ARF) ma taki wpis :

"ograniczenie strat ciepła w okresach grzewczych"

Na poczarku pomyslaem, ze to bzdura, ale potem sie zastanowilem, ze cos w tym jest. To jest roleta gumowana, szczelna, montowana kilka cm od szyby. Dzieki temu, miedzy oknem a roleta, tworzy sie taka poduszka powietrzna w sumie. Mozna wiec powiedziec, ze ta roleta robi za kolejna szybe. Oczywsicie, o duzo gorszych parametrach itp, ale ...

No i pytanie : co o tym sadzicie ? Cos w tym jest ? Czy taka roleta moze zmniejszyc ucieczke ciepla o 1% czy o 0,00001%?

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...