Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Nie jest za free ale nie jest też to o dużo więcej. Pow.dachu to 230m2,pow.zabudowy z garażem 180m2.

Koszt 1m2 dachu to 165zl,koszt 1m2 płyty to 250zl.

Nie jest bardziej energooszczędne poddasze.

 

To sobie policz straty ciepła przy pomieszczeniu 1m wysokości, 1m szerokości i 180 długości, a później 180m2 jednak bloku o wysokości 6m i 9m szerokości. Taki skrajny przypadek przytoczyłem, żebyś zauważył różnicę.

Dom z poddaszem wyjdzie zawsze taniej. Przecież teraz twój strych nie jest użytkowy a wybudować go musiałeś. Parterówka może wyjść taniej jedynie z płaskim dachem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

nie zawsze. Przy małych domach wyjdzie taniej. Nie ma sensu budować domu z poddaszem 2*50 m2, bo komunikacja zajmie 1/3 całej powierzchni domu, w przeciwieństwie do parterówki 100m2. Różnice będą też w powierzchni użytkowej. Innymi słowy odpowiednikiem parterówki 100m2 nie jest dom z poddaszem 100 m2 tylko min. 120 m2. A więc już większy i tym samym zużywający więcej materiałów budowlanych.

Oczywiście im bardziej strony dach narzucany jest w MPZP tym większa korzyść na rzecz domu z poddaszem.

 

W przypadku budowy własnymi rękoma mały parterowy ma jeszcze więcej zalet od małego z poddaszem.

 

Strychu nie trzeba budować.

http://www.sztuka-architektury.pl/files/Czarny_Dom_na_Wielopolu09.jpg

 

http://bi.gazeta.pl/im/e2/da/e6/z15129314Q,Sciany-dzialowe-kuchni-o-wysokosci-2-5-m-odslaniaj.jpg

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zawsze. Przy małych domach wyjdzie taniej. Nie ma sensu budować domu z poddaszem 2*50 m2, bo komunikacja zajmie 1/3 całej powierzchni domu, w przeciwieństwie do parterówki 100m2. Różnice będą też w powierzchni użytkowej. Innymi słowy odpowiednikiem parterówki 100m2 nie jest dom z poddaszem 100 m2 tylko min. 120 m2. A więc już większy i tym samym zużywający więcej materiałów budowlanych.

Oczywiście im bardziej strony dach narzucany jest w MPZP tym większa korzyść na rzecz domu z poddaszem.

 

W przypadku budowy własnymi rękoma mały parterowy ma jeszcze więcej zalet od małego z poddaszem.

 

Strychu nie trzeba budować.

http://www.sztuka-architektury.pl/files/Czarny_Dom_na_Wielopolu09.jpg

 

http://bi.gazeta.pl/im/e2/da/e6/z15129314Q,Sciany-dzialowe-kuchni-o-wysokosci-2-5-m-odslaniaj.jpg

 

To twoje mieszkanie .........bo pikne, i jestem pod wrażeniem.Szok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sobie policz straty ciepła przy pomieszczeniu 1m wysokości, 1m szerokości i 180 długości, a później 180m2 jednak bloku o wysokości 6m i 9m szerokości. Taki skrajny przypadek przytoczyłem, żebyś zauważył różnicę.

Dom z poddaszem wyjdzie zawsze taniej. Przecież teraz twój strych nie jest użytkowy a wybudować go musiałeś. Parterówka może wyjść taniej jedynie z płaskim dachem.

 

Ale co to znaczy "wybudowac strych" ?

Strychu się nie buduje.

 

A ponieważ w większości przypadków dach skośny jest tańszy od płaskiego, to parterówka ze skośnym jest tańsza od parterówki z płaskim.

I od domu z poddaszem jeśli mówmy o domach 100-120m2

 

Poza tym parterówka o tej powierzchni sprawia wrażenie przestronniejszej,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A ponieważ w większości przypadków dach skośny jest tańszy od płaskiego, to parterówka ze skośnym jest tańsza od parterówki z płaskim.

,

 

Nie wiem skąd ten pogląd, że papa i styro na mniejszej powierzchni sa droższe od wełny i dachówki (lub papy na pełnym deskowaniu) na większej?

Bo więźba pewnie kosztuje tyle co betonowy strop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piękne wiązary ale przy takim rozwiązaniu całe ciepło będzie się zbierać u góry. Znowu przykład mało energooszczędny. Wykończenie takiego sufitu do tanich chyba nie należy. jak tam się z płyta obrócić? Poza tym to metry które tracisz bezpowrotnie a stracone przy poddaszu wyliczacie w co drugim poście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dawna podkreślam, że samodzielne prace wykonywane przy parterówce, tak wewnątrz jak i na zewnątrz, są nieporównywalnie łatwiejsze, bezpieczniejsze i szybsze w wykonaniu w parterówce niż w domu z uż. poddaszem. A już o obrobieniu poddasza płytami to na prawdę nientrzeba pisać. Przy parterówce wciągasz na górę wełnę, styropian i folię. Fakt że wcześniej naszarpiemy się więcej przy fundamencie, ale już dach, pomimo że większy, robi się w porównywalnym czasie. To wskazówka przede wszystkim dla planujących włożyć w dom trochę więcej pracy niż wybór płytek w sklepie inyernetowym ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd ten pogląd, że papa i styro na mniejszej powierzchni sa droższe od wełny i dachówki (lub papy na pełnym deskowaniu) na większej?

Bo więźba pewnie kosztuje tyle co betonowy strop.

 

Jakiej wełny ? Przecież w parterówce dachu nie ociepla się.

Więźba, membrana dachówka jest tańsza, trzy lata temu to liczyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej wełny ? Przecież w parterówce dachu nie ociepla się.

Więźba, membrana dachówka jest tańsza, trzy lata temu to liczyłem.

 

No to w takim razie musisz wykonać strop (np. kratownicowy) i na nim umieścić ocieplenie - też najczęściej kładzie się wełnę. Do tego zabudowa płytami k-g tego stropu.

Do tego dachówka, podbitka, gąsiory kalenicowe, wykończenie szczytów, dwie rynny i co najmniej dwie rury spustowe, płotki śniegowe.

 

W dachu płaskim papa 2x na styropianie, obróbka blacharska attyk i jedna rynna z jedną rurą spustową. Na stropie gipsowy tynk z maszyny

 

100 m2 dachu płaskiego o nachyleniu 3 stopnie, w przypadku nachylenia 30 stopni ma już powierzchnię 111 m2.

 

Też liczyłam i wyszło co najmniej 30% taniej na rzecz płaskiego dachu.

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piękne wiązary ale przy takim rozwiązaniu całe ciepło będzie się zbierać u góry. Znowu przykład mało energooszczędny. Wykończenie takiego sufitu do tanich chyba nie należy. jak tam się z płyta obrócić? Poza tym to metry które tracisz bezpowrotnie a stracone przy poddaszu wyliczacie w co drugim poście.

 

To był przykład domu bez strychu.

 

W każdym wysokim pomieszczeniu ciepło w końcu zbiera się u góry.

Ale jakoś nie ciągnie mnie do domu ze stropem na 2,2 m. W domu mam na 2,9 m :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To był przykład domu bez strychu.

 

W każdym wysokim pomieszczeniu ciepło w końcu zbiera się u góry.

Ale jakoś nie ciągnie mnie do domu ze stropem na 2,2 m. W domu mam na 2,9 m :)

 

2,9 a 5,5 to jest różnica.

Fakt, że przy parterówce łatwiej pracować samemu. Dużo ludzi boi się wysokości, więc to też plus.

A może dom parterowy z piwnicą/suteryny/ użytkową? Jeśli działka ma jakieś nachylenie to można śmiało zrobić pokoje. Tutaj sporo ludzi tak właśnie mieszka. Może wtedy byłoby taniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to w takim razie musisz wykonać strop (np. kratownicowy) i na nim umieścić ocieplenie - też najczęściej kładzie się wełnę. Do tego zabudowa płytami k-g tego stropu.

Do tego dachówka, podbitka, gąsiory kalenicowe, wykończenie szczytów, dwie rynny i co najmniej dwie rury spustowe, płotki śniegowe.

 

W dachu płaskim papa 2x na styropianie, obróbka blacharska attyk i jedna rynna z jedną rurą spustową. Na stropie gipsowy tynk z maszyny

 

100 m2 dachu płaskiego o nachyleniu 3 stopnie, w przypadku nachylenia 30 stopni ma już powierzchnię 111 m2.

 

Też liczyłam i wyszło co najmniej 30% taniej na rzecz płaskiego dachu.

 

Witam.

 

komu Ty to tłumaczysz.Jak czytam te jego pomysły i doradzanie to krew mnie zalewa.

Jakiej wełny ? Przecież w parterówce dachu nie ociepla się.

 

Za cytuję bo głupoty tu na lekarstwo.Dachu w parterówce nie ociepla się.Skąd on to bierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

komu Ty to tłumaczysz.Jak czytam te jego pomysły i doradzanie to krew mnie zalewa.

 

Za cytuję bo głupoty tu na lekarstwo.Dachu w parterówce nie ociepla się.Skąd on to bierze.

 

 

W domach parterowych z poddaszem nieużytkowym ociepla się strop.

Czym się różni strop od dachu? Odsyłam do słowników.

Za cytuję bo głupoty tu na lekarstwo. ;)

Edytowane przez Greengaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W domach parterowych z poddaszem nieużytkowym ociepla się strop.

Czym się różni strop od dachu? Odsyłam do słowników.

Za cytuję bo głupoty tu na lekarstwo. ;)

Witam .

 

O widzisz o zdrową polemikę na FM tu na lekarstwo , ale pokuszę się z tobą tu o nią właśnie.Nie pytaj mnie czym się różni strop od dachu bo to jest troszkę śmieszne.Przepraszam za śmieszne.Powiem szczerze ,że w parterówce ociepliłbym to co miedzy krokwiami także.Wyśmiejesz mnie to normalne ale przyjmę to na klatę. Powtórzę

W domach parterowych z poddaszem nieużytkowym ociepla się strop
ociepliłbym także wszystko między krokwiami no kalenicy dałbym wyziew.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nabijasz posty? Po co te niepotrzebne komentarze nic nie wnoszące do wątku o domach za 300k?

 

Sam mieszkam na poddaszu domu z końca lat 90tych,strop jesr ocieplony ale po ociepleniu dachu poczułem wyższy kompoft termiczny. Pewnie dlatego że strop nad poddaszem ma raptem 20cm wełny a na dachu kolejne 20cm i robi to już dużo lepsza izolacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...