Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

 

Co do ceny , to podczas podpisywania aktu notarialnego pani notariusz powiedziała żeby udać sie do US , bo na 99% przyczepią się do ceny ...

I taka byla prawda , bo Pani w swoim zeszycie miała że powiniśmy zapłacić 90tys a nie 50tys i że te ceny to ceny minimlane ..

Ale po wielu "bojach" "obniżyli" nam wartośc działki i zapłaciliśmy mniejszy podatek , choć i tak większy niż powinnośmy , ale no coż tak to już jest ze skarbówka

 

Czyli kupiliście działkę teoretycznie wartą 90, za 50 i uważacie, że to była okazja? I że taka jest prawda, bo tak pani notariusz stwierdziła?

A ja ci powiem, że ta starsza pani sprzedająca tę działkę, jest tak samo szczęśliwa, że pozbyła się tego kawałka gruntu, jak i wy jesteście szczęśliwi, że go nabyliście. Żadna tam okazja. Zwykły deal.

Dla baby deal, a dla was kawałek ziemi, na którym postawicie swój wymarzony dom - a działka jest tyle warta, ile wasze szczęście na tym skrawku ziemi.

Powodzenia życzę i mnóstwo dzieci ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czyli kupiliście działkę teoretycznie wartą 90, za 50 i uważacie, że to była okazja? I że taka jest prawda, bo tak pani notariusz stwierdziła?

Powodzenia życzę i mnóstwo dzieci ;-)

 

Dzieci już mamy dwójkę i starczy ;-)

 

Co do zakupu ..

 

Dla nas cena była bardzo atrakcyjna , bo znamy ceny działek w tej miejscowości i zakup działki za cenę prawie o połowę niższą był dla nas bardzo atrakcyjną ofertą.

 

I tyle ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ceny działki, to już się nie wypowiadam, bo nie znam szczegółów transakcji, natomiast co do ilości dzieci, to nie ma tak, że zaplanujecie dwójkę i tyle :no:

Jeżeli chcesz rozśmieszyć Boga, powiedz mu o swoich planach :rolleyes:

Wiem coś o tym. Gdyby nam się nieplanowane dziecko nie przydarzyło, to nawet bym nie pomyślał o budowie domu!

Także nie ma tego złego itd... :wiggle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam Panowie i Panie

Mamy z żoną na budowe przeznaczone 350 tyś - w tej kwocie chcemy wybudować mały domek i w nim zamieszkać z narazie wykonczoną jedną łazienką i nie zagospodarowaną działką.

Planujemy budować parterówke 110-120 + garaż. Salon + 3 pokoje.

Dom ma powstać na płycie bądz ławach - zależy jaka bedzie różnica cenowa. Strop lekki, dach pełne deskowania + dachówka - sredniej półki.

Z prac które wykonam samemu to ocieplenie stropu, rozłożenie wm, zabudowa GK, ocieplenie zew, malowanie + płytki w garazu i kotłowni (jak sie uda).

Jeśli starczy nakładów finansowych zamontowalibyśmy PC PW panasonic 9kw, jeśli nie - piec z podajnikiem.

Z wszystkich projektów jakie do tej pory oglądalismy wyłoniliśmy dwa:

1. Z144 https://www.extradom.pl/projekt-domu-z144-WAE1184

oraz

2. https://www.extradom.pl/projekt-domu-z182-WAE1210?gclid=CJ25yvHftNACFYbUcgodMO4AdQ

I teraz pytanie do osób które budowały niedawno z takim założonym budżetem - czy warto z tymi pieniędzmi brać sie za z144 czy odpuścić go odrazu ze względu na wielki wielospadowy dach?

Dziekuje za sugestie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie i Panie

Mamy z żoną na budowe przeznaczone 350 tyś - w tej kwocie chcemy wybudować mały domek i w nim zamieszkać z narazie wykonczoną jedną łazienką i nie zagospodarowaną działką.

Planujemy budować parterówke 110-120 + garaż. Salon + 3 pokoje.

Dom ma powstać na płycie bądz ławach - zależy jaka bedzie różnica cenowa. Strop lekki, dach pełne deskowania + dachówka - sredniej półki.

Z prac które wykonam samemu to ocieplenie stropu, rozłożenie wm, zabudowa GK, ocieplenie zew, malowanie + płytki w garazu i kotłowni (jak sie uda).

Jeśli starczy nakładów finansowych zamontowalibyśmy PC PW panasonic 9kw, jeśli nie - piec z podajnikiem.

Z wszystkich projektów jakie do tej pory oglądalismy wyłoniliśmy dwa:

1. Z144 https://www.extradom.pl/projekt-domu-z144-WAE1184

oraz

2. https://www.extradom.pl/projekt-domu-z182-WAE1210?gclid=CJ25yvHftNACFYbUcgodMO4AdQ

I teraz pytanie do osób które budowały niedawno z takim założonym budżetem - czy warto z tymi pieniędzmi brać sie za z144 czy odpuścić go odrazu ze względu na wielki wielospadowy dach?

Dziekuje za sugestie :)

 

mi się wydaje, że raczej bez szans. My planujemy dom 130m całkowite, parter, dach 2 spadowy, bez garażu i obawiam się czy 300-320tys styknie, a ty chcesz 60m więcej wybudować za porównywalną kwotę i to z PC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agao, pokaz na swoim przykladzie na jakie koszty szacujesz na kazdy etap budowy. Bo wiele tutaj obecnych, ze mna wlacznie, opiera sie na utartej teorii tj. ok 2500pln za stan developerski metra calkowitego, ale bez poparcia realnymi przykladami wycen z juz ukonczonej budowy. Jak jest u Ciebie? Edytowane przez wally666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy warto z tymi pieniędzmi brać sie za z144 czy odpuścić go odrazu ze względu na wielki wielospadowy dach?

Dziekuje za sugestie :)

 

Dach będzie kosztował, niestety. Oprócz dachu sporo pójdzie na ławy albo płytę fundamentową, bo obrys jest nieregularny a to też jest 200 m2. Wyjdzie za samą płytę z 70 tys., a dachu też się tanio nie zrobi przy takim kształcie, nawet pomijając dachówkę.

 

Oszczędne są zazwyczaj "stodoły" budynki o dachach dwuspadowych z ograniczą ilością okien.

Ja dopiero zbieram pieniądze na swój domek, działkę już mam. Mam też jakąś wizję. Stodoła, żadnych okien od północy, zwarta bryła, mało, ale duże okna od południa. Dużo sam planuję zrobić.

Ja bym odpuścił te dwa projekty i wybrał coś tańszego, żeby przez następne 10 lat nie mieszkać w niewykończonym budynku. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie i Panie

Mamy z żoną na budowe przeznaczone 350 tyś - w tej kwocie chcemy wybudować mały domek i w nim zamieszkać z narazie wykonczoną jedną łazienką i nie zagospodarowaną działką.

Planujemy budować parterówke 110-120 + garaż. Salon + 3 pokoje.

Dom ma powstać na płycie bądz ławach - zależy jaka bedzie różnica cenowa. Strop lekki, dach pełne deskowania + dachówka - sredniej półki.

Z prac które wykonam samemu to ocieplenie stropu, rozłożenie wm, zabudowa GK, ocieplenie zew, malowanie + płytki w garazu i kotłowni (jak sie uda).

Jeśli starczy nakładów finansowych zamontowalibyśmy PC PW panasonic 9kw, jeśli nie - piec z podajnikiem.

Z wszystkich projektów jakie do tej pory oglądalismy wyłoniliśmy dwa:

1. Z144 https://www.extradom.pl/projekt-domu-z144-WAE1184

oraz

2. https://www.extradom.pl/projekt-domu-z182-WAE1210?gclid=CJ25yvHftNACFYbUcgodMO4AdQ

I teraz pytanie do osób które budowały niedawno z takim założonym budżetem - czy warto z tymi pieniędzmi brać sie za z144 czy odpuścić go odrazu ze względu na wielki wielospadowy dach?

Dziekuje za sugestie :)

 

a moim zdaniem jest to wykonalne, jesli przemyslicie projekt i sami zrobicie to co napisane wyzej.

Mam troche wiekszy dom (obecnie ssz) i chce sie zmiescic w 400tys do zamieszkania! (i na razie nic nie wskazuje na to zebym sie mial nie zmiescic)

dach wielospadowy u mnie to rowne 60tys (320m2, dachowka ceramiczna, wiezba - material+robocizna)

 

Plyta faktycznie moze podniesc troche ksozt ale bardzo duzo zalezy od warunkow glebowych. Moze byc porownywalnie do ław, a moze byc sporo dorzej.

Pompa pc-pw jest niewiele drozsza niz ogrzewanie gazowe.

Edytowane przez Busters
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inaczej

Robiłem rozeznanie w sprawie wykończeniówki tzn elektryka, tynki, wod-kan z pc pw, reku, podłogi wiec wiem mniej wiecej czego sie spodziewać.

Pytanie bardziej miało być o SSZ

Czy z projektem z144 - stropem drewnianym, deskowaniem, średniej jakości dachówką jestem w stanie smiescić sie w 200 tyś zł - dom budowany przez 1 ekipe.

To jest dla mnie najwieksza zagwozdka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też wydaje mi się że to jest do zrobienia (nawet ten projekt z wielospadowym dachem).

 

U mnie mam SSO, dach wielospadowy i łącznie coś koło 155 m2 i na tą chwilę wyniosło mnie to 185 tys. (w tym 25 tys. koszty specyficzne dla mojej działki, więc od całości można odjąć.). Mam pełne deskowanie i dachówkę ceramiczną, ściany porotherm ale fundamenty na ławach (płyta faktycznie może być droższa ale to zależy od warunków lokalnych - trzeba przeliczyć).

 

Ja szacuję że całość w 350 się zamknie, ale za tą kasę nie liczyłbym na Wentylacje mechaniczną (chociaż to jeszcze mogłoby dać radę) a już na pewno nie na PC.

 

Ale jak już wiele razy było pisane - to trzeba przeliczyć na podstawie warunków lokalnych, cen materiałów, robocizny itd. W jednym miejscu taki dom postawisz za 300 tys. a w innym i 400 może być mało.

 

SSZ za 200 tys. moim zdaniem spokojnie da radę. Tym bardziej że strop drewniany ( u mnie był monolityczny).

Edytowane przez LukasDoUrden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla nowo budujących SSZ to kamień milowy.

 

Ci, którzy już wybudowali i zamieszkali wiedzą, że to dopiero wierzchołek góry lodowej :bye:

 

Zgadzam się że to dopiero początek drogi, i wykończenie wykańcza portfel, ale autor wątku pytał o SSZ właśnie, bo ponoć wykończenie ma wyliczone :)

 

Człowiekowi się wydaje że jak już dom stoi i daszek jest to reszta pójdzie.... A czytanie tego forum utwierdza tylko w przekonaniu ze to naprawdę jakaś połowa kosztów. Akurat siostra jest na etapie wykańczania mieszkania i wiem ile czasu i kasy takie wykończenie pochłania (a gdzie instalację, ocieplenie, tynkowanie itd.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy domach do 110-120m2 SSZ wychodzi prawie zawsze w okolicach 200tyś +/- 30tyś w zalezosci od bryly i lokalizacji. Do dewoperskiego potrzeba kolejne 100tyś a stąd jeszcze daleka droga do wykończenia i zamieszkania...

 

Powiedz mi z jakiego materiału trzeba budować żeby za SSZ domu 110 m2 wydać 200 tys +- 30 tys?.

Normalne materiały to koszt ok 60-80 tys do tego robocizna i tu może być już 20-40 tys.Jak ktoś ma kasę to nie buduje domu 110 m2 tylko min 150 m2 I wtedy szaleje z ekstrawaganckimi dodatkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi z jakiego materiału trzeba budować żeby za SSZ domu 110 m2 wydać 200 tys +- 30 tys?.

Normalne materiały to koszt ok 60-80 tys do tego robocizna i tu może być już 20-40 tys.Jak ktoś ma kasę to nie buduje domu 110 m2 tylko min 150 m2 I wtedy szaleje z ekstrawaganckimi dodatkami.

 

 

Ło matko...projekt, geodeta, pozwolenia i inne papiery, ogrodzenie to juz dobre 10tys, do tego jakies utwardzenie drogi albo chociaż częsci dzialki dla ciezkich aut. Stan zerowy, srednio 40tys, czasem troche mniej, czasem nawet więcej. Za 10tys to se mozesz kupić stal oraz deski na szalunek fundamentu. Przyłącza - kolejne kilkadzisiąt tysięcy - może w 20tu sie zmiescisz jak masz bardzo blisko media. Jak masz pecha to 40tys ci braknie. Wieć juz masz 60-70tyś a jeszcze nie wyszedłeś z ziemi a ty piszesz na co mozna wydać 200tyś przy SSZ... no chyba że wszystko robisz sam, masz swoja koparkę, drzewo, tartak, i auto cieżarowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zalezy jaką mamy działkę u mnie projekt adaptacja + geodeta 4000 zł

Droga asfaltowa przy dzialce prąd 1100 zł gaz jesli będę potrzebował to 2000 zł

Działka wymaga nasypania ziemi koszt ok 2000-3000 zł

Fundament materiały góra 15 tys

Ściany 10 tys nadproża powiedzmy 3 tys

Zbrojenie 5 tys

Deski szalunkowe zapłaciłem wraz z stemplami 2,3 tys

Strop ok 15 m3 betonu 3 tys

Ściany działowe 3 tys

Więźba+ dachówka ( tania) + okna dachowe 20 tys

Jakby ktos robił komin to dodatkowo 5 tys

Do tego robocizna 20-30 tys i mamy SSO

Do tego okna 10 tys

Drzwi 5 tys

Oczywiście można na każdym elemencie wydać 100% więcej ale budując mały dom budujemy raczej oszczędnie.

Fakt jak ktoś ma trudną działkę, skomplikowany dach duże przeszklenia i buduje w dużym mieście to i 200 tys może być mało.

Akurat SSZ jest bardzo przewidywalny gorzej później koszt wykończenia określa fantazja.Kto bogatemu zabroni.

Zmam wiele rodzin co domy 120 m2 wybudowały za 200--300 tys i juz mieszkają.

I mają ładne nowoczesne łazienki i rozsądne wykończenie.

Mam też koleżankę i wsadziła z mężem milion i jakiejś kolosalnej różnicy nie widzę oprócz ładnego ogrodzenia i zagospodarowania ogrodu.Ale tylko patrzyli jak się buduje i wyszukiwali dziwactw w Internecie żeby nikt w okolicy takiego nie miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...