Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A co do pilnowania roboty to w sumie od czego jest kierownik budowy?

 

:rotfl: niezły żart :) Jak trafisz dobrze to może facet bedzie się pojawiał przy ważniejszych rzeczach, typu lanie fundamentu, stropów i końcówka dachu. Jak trafisz bardzo dobrego to bedzie kilka razy więcej i skasuje duuuużo więcej. A o wszystkie bardzo ważne szczególy musisz zadbać ty i nikt ci w tym nie pomoże.

Oczywiście ludzie majętni którzy nie mają czasu bywać na budowie a chcą wybudowa dom wnajmują KB z pełną obsługą który jest na budowie prawie codziennie i steruje każdym wykonawcą a czasami nawet dobiera materiały, ale to nie kosztuje 2 czy 3 tyś ale 10 razy więcej.

Edytowane przez Pod
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trza było dobie kupić meble z Ikei ... nie musiałbyś się błaźnić

 

oj widzę, że typowe zachowanie - kończą się argumenty to zaczynają się wycieczki osobiste. ale to nic - nie martw się - nie mam do Ciebie pretensji. przeczytaj rozmowę jeszcze raz, przeczytaj innych osób argumenty, wyciągnij wnioski.

 

moja opinia nadal jest taka sama jak była na początku - jakość bardzo często kosztuje. błazenady w tym nie widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trza było dobie kupić meble z Ikei ... nie musiałbyś się błaźnić

 

Ale meble z IKEA są na Blumach i wcale nie są takie tanie. Gdyby porównywać z taka Castoramą, budżetowymi wersjami BRW czy Bodzio. Ba! Mój stolarz zrobił mi meble taniej od Ikea.

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie mam dać argumenty skoro się nie znam ? posłuchasz takiego kogoś ? Zachwalasz meble które kosztują na zdrowy rozsądek 3 razy za dużo niż jakość jaką reprezentują. Gdyby meble na wymiar kosztowały 2 (może 3) razy tyle co te gotowe to bym sobie darował i może bym zlecił wykonanie bo też bym chciał mieć coś dobrego jakościowo. Ilu ludzi decyduje się na zakup w marketach a ilu na wymiar ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie mam dać argumenty skoro się nie znam ? posłuchasz takiego kogoś ? Zachwalasz meble które kosztują na zdrowy rozsądek 3 razy za dużo niż jakość jaką reprezentują. Gdyby meble na wymiar kosztowały 2 (może 3) razy tyle co te gotowe to bym sobie darował i może bym zlecił wykonanie bo też bym chciał mieć coś dobrego jakościowo. Ilu ludzi decyduje się na zakup w marketach a ilu na wymiar ?

 

Ale jaki to ma związek z jakością produktu ?

 

Salonów kuchennych jest dużo, terminy mają pozajmowane, czyli jednak są tacy, co widzą, że warto...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro te meble z marketów są takie kiepskie to ludzie by ich nie kupowali. A przecież wystarczy zaprojektować kuchnie tak by dało się zmieścić szafki gotowe bez kombinacji z wymiarem. Jakość produktu zależy od ceny. Ciekaw jestem czy taki wykonawca mebli na wymiar byłby w stanie wykonać coś na wzór gotowca z BRW za cenę podobną. Ja teraz mam wszystko z gotowców i uważam że za te pieniądze nie kupiłbym nic lepszego, a jakość wcale nie jest najgorsza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz wszyscy wiedza, ze jestes mistrzem taniego budownictwa.... do tej pory tylko na papierze ale zawsze cos. Nie musisz juz kolejny raz powtarzac o blizniakach, kierownikach budowy itp. Napisales to juz co najmniej 3 razy

 

Odpowiem stan surowy otwarty koszt robocizny okolo 10000zł czas dwa i pół tygodnia i jest wiecha. Mozliwość zarobku inwestora przez dwa wekendy kolo 5000zł. po kolei Fundament płytowy na xps 20 cm żadnych oszczędności na materiale beton min b30 zbrojenie polimerowe rozproszone , po obwodzie zbrojenie tradycyjne szczegóły wg projektu dobrego a nie jak pod wieżowiec. Drobna uwaga budynek parterowy waży ok. 70 ton, powierzchnia płyty to milion cm2średnie obciążenie wynosi 0,07kg/cm2 poza skrajnymi przypadkami najsłabszy grunt rodzimy ma nośność 0,8 kg/m2 średnia w Polsce to 1,5kg/m2 .Dlateg np geolog na budowie to fanaberia najwięcej Ci powie sąsiad ,kierownik budowy, szpadel.Czas realizacji płyty to dla trzech osób góra tydzien inwestor żeby zaoszczędzić może wygiąć strzemiona i skręcić zbrojenie. Koniecznie na etap wylewania zatrudnijcie fachowca od posadzek czas jego pracy to 3 do 4godzin każda stawka do przyjęcia ma wylac podłoże z dokładnością do 3mm na 5mb i zatrzeć jest to póżniej bezcenne przy układaniu płytek czy podłogi.Drugi tydzień murujemy ściany zewnętrzne łącznie z nadprożami i wieńcem systemowym, inwestor jak ma trzy dni czasu może zaoszczędzic 7000zł,( jeżeli ma projekt z dachem dwuspadowym) zbijając kratownice z drewna c24 potrzeba około 3m3 drewna, projekt indywidualny jak nie wierzymy w swoje umiejętności to zamawiamy konstrukcję w firmie proponuję bez montażu.i w czwartek trzeciego tygodnia tradycyjnie wiecha z sąsiadami do soboty. Oto przyklad możliwości realizacji inwestycji w krótkim czasie. Na ściany proponuje suporex kładziony na klej jak najlepszej jakości róznica na domku to około 1500zł ale warto. Jak ktoś nie ma dwóch lewych rąk i nie jest malkontentem to moze zrealizować marzenia.Równolegle jak zamówiliśmy stolarkę to w trzy tygodnie mamy stan surowy zamknięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro te meble z marketów są takie kiepskie to ludzie by ich nie kupowali. A przecież wystarczy zaprojektować kuchnie tak by dało się zmieścić szafki gotowe bez kombinacji z wymiarem. Jakość produktu zależy od ceny. Ciekaw jestem czy taki wykonawca mebli na wymiar byłby w stanie wykonać coś na wzór gotowca z BRW za cenę podobną. Ja teraz mam wszystko z gotowców i uważam że za te pieniądze nie kupiłbym nic lepszego, a jakość wcale nie jest najgorsza.

 

Zrozum, że na rynku sa produkty o różnorakiej jakości i cenie, dla różnych klientów o różnych oczewaniach.

Cieszę się, że uważasz, że za TE pieniądze, które wydałeś nie kupiłbyś nic lepszego.

 

Tak pewnie uważa tez świeżo upieczony posiadacz Skody Fabii, ale raczej nie będzie twierdził, że Audi A4 to badziew

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc nie rozśmieszaj mnie z tą DOŻYWOTNIĄ kuchnią. Jak będę miał kaprys i będę chciał zmienić design, to za kwotę niewiele większą, niż kuchnia z Casto zamówię nowe fronty.

Nie wiem też, w czy miałby mi przeszkadzać "remont". Niby co ? Malowanie ma mojej kuchni przeszkadzać ?

 

W 2011 jak się wprowadzaliśmy marzyła nam się kuchnia z frontami w kolorze "palisander na wysoki połysk". Uchwyty oczywiście relingi ze stali inox.

Niestety po niedługim czasie stwierdziliśmy że nie podobają nam się fronty białe "bezuchwytowe" a dodatkowo chcieliśmy rozbudować kuchnię.

Nastąpiła zmiana frontów i rozbudowa kuchni o nowe szafki ..

 

Dla mnie kuchnia na "lata" , tak jak "meble na lata" to żart , bo gusta i wymagania się zmieniają .

Choć moze są tacy

 

Kuchnia 2011:

 

DSC_2698b.jpg

 

Kuchnia 2016

 

DSC_8548.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niech Kaszpir napisze ile kosztowała go wymiana frontów i dodanie szafek ? no jeśli nie ma nic przeciwko oczywiście ;)

 

Aż się boję ;)

 

Bo ja zawsze mam tanio :lol2:

 

A tak serio to chyba coś koło 4000-5000zł (szafki, fronty , blaty i nowy zlew).

Dodatkwo wymieniłem wtedy wszędzie okucia na "nowocześniejsze" (samodomykające się)

 

Kuchnię "modyfikowała" mi firma ...

Edytowane przez kaszpir007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ludzie majętni którzy nie mają czasu bywać na budowie a chcą wybudowa dom wnajmują KB z pełną obsługą który jest na budowie prawie codziennie i steruje każdym wykonawcą a czasami nawet dobiera materiały, ale to nie kosztuje 2 czy 3 tyś ale 10 razy więcej.

 

Dokładnie. Znajomy zna człowieka. Świadczy usługi nadzoru inwestorskiego, ma papiery, wpisze się do dziennika jako kierownik budowy albo inspektor nadzoru inwestorskiego. Podobno bardzo rzetelny, zna się na rzeczy, przypilnuje, w razie potrzeby zakupi brakujące materiały i tak dalej. Po prostu robi za inwestora. Według deklaracji prowadzi maksimum trzy budowy jednocześnie. Cennik: 2,5 tys. zł miesięcznie plus jakaś kasa za każdy dzień, kiedy musiał się angażować bardziej niż normalnie - jakoś to tam ma skodyfikowane i staryfikowane, w każdym razie górny limit wydatków: 4 tys. zł miesięcznie. Całkiem sporo zatem to kosztuje i opłaca się wyłącznie przy bardzo dobrze zorganizowanych, sprawnych budowach, gdzie się nie oszczędza i wszystko leci do przodu szybko.

 

Znajomy go zatrudnił. I najlepsze w tej historii jest to, że... nie rozwiązało to żadnego problemu. Inspektor brał kupę kasy i pracę wykonywał sumiennie. Wypunktował ekipę od stanu surowego, okazało się, że nie są w stanie poprawić czegoś, co zepsuli, w związku z czym ekipa musiała odejść. Podobno zasadnie. Na szczęście ekipa od dachu miała drugą brygadę, której się zrobiło przypadkiem wolne i podjęli się dokończenia ścian. Niestety też musiał ich wyrzucić (podobno również nie bez powodu). No i dupa, przyszła jesień, nowej ekipy już nie było, budowa została rozgrzebana, z papą poukładaną na niedokończonych ścianach z porothermu. Kolega rozstał się na ten czas z inspektorem (nie bez sporów, bo umowa była że płaci te min. 2,5 tys. zł. od początku aż do zgłoszenia do użytkowania...), teraz kończy dogadywać nowego wykonawcę i zastanawia się, czy powinien zatrudniać z powrotem inspektora... Bo co będzie, gdy znowu ekipa się nie sprawdzi? :) Może lepiej przymknąć oko i budować dalej?

 

Swoją drogą - ja na swojej budowie też przełknąłem parę wtop właśnie dlatego, żeby nie zatrzymać roboty na kwartał przez pokłócenie się z wykonawcą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....... A przecież wystarczy zaprojektować kuchnie tak by dało się zmieścić szafki gotowe bez kombinacji z wymiarem.

 

Tym zdaniem przebiłeś wszystkie poprzednie swoje wypowiedzi. Dopasowanie mebli z marketu do już postawionych ścian jest praktycznie niemożliwe. Dom i pomkeszczenia to nie moduły 40-60-90. Tak się nie da i albp godzisz się na dziury, albo i tak zatrudniasz stolarza, aby dziury połatał czymś zbliżonym wyglądem do kupionych gotowców. Nie jest to proste, ponieważ okleina, płyta meblowa o określonym kolorze np. W Casto jest robiona tylko dla nich. Pozostałe argumenty, które przytoczyłeś są bez sensu. Jeśli dzieci malują meble, tzn że się rozwijają. Tak samo mogą się rozwijać malując samochód za 15 tysięcy o którym wspomniałeś. Piszesz też o brudzie. Kuchnia z porządnych materiałów, zaprojektowana pod twoje potrzeby, a nie pod analityka handlowego np. w Leroy Marlin, nie będzie się brudziła, nie ulegnie tak szybko zniszczeniu, ani nie będzie awaryjna. I najważniejsze - będzie WYGODNA! Wiesz czemu? Bo będzie miała tyle szuflad ile potrzebujesz, a nie tańsze szafki z drzwiami, jeśli zechcesz będziesz miał piekarnik, mikrofalówkę i ekspres na takiej wysokości jaka ci pasuje. Mam ci pisać o doborze uchwytów, oświetlenia, estetycznego spasowania okapu?

Pytasz czy stolarz może dorównać BRW finansowo? Nie porównuj fabryki z rzmieślnikiem. Spytaj czy BRW ci pomoże, gdy się okaże, że musisz całe życie patrzeć na kawałek niezabudowanej wnęki, bo zabrakło 10 cm. Jeśli komuś udało się wcisnąć na styk kupioną gotową kuchnię domswoich pomieszczeń to ma szczęście. Ta sztuka nawet nie wychodzi posiadaczom mieszkań w developerce, podobno projektowanych pod moduły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Znajomy zna człowieka. Świadczy usługi nadzoru inwestorskiego, ma papiery, wpisze się do dziennika jako kierownik.........
Z opisu wynika, że poszło o drobiazgi, ponieważ taki kierownik odpowiada nie tylko kwotą ewentualnie niezapłaconej pensji. Poważnych uchybień i błędów nie mógł przecież tolerować. W przypadku gdy wytknął poważne sprawy, to były dobrze wydane pieniądze. Edytowane przez compi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...