Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Buduję bardzo podobny dom do projektu AJR , nie zdecydowałam się jednak na strop lany.

Dach mam mniejszy, bo 180 m2 i zupełnie bez żadnych załamań . Różnica pomiędzy samą robocizną ( postawienie dachu przez moich wykonawców to 15 tys. złotych i materiał. oczywiście też czas. Za wiązary z montażem i transportem zapłacę 19 tys.

Odpadł mi strop lany (deski, zbrojenie , beton, stemple, czas) . Buduję dom na teraz, na nasze potrzeby, nie planuję powiększac go, przy wiązarach pozostaje mi do dyspozycji spory kawałek strychu do przechowywania (co przy małym domu bez garażu jest nieocenione).

Jesli chcesz dom z poddaszem, to zrób normalny dom a nie parterówkę, bo wtedy masz mniejsze fundamenty i dach,

Elfir jak zwykle trafnie podsumowała - zmiana stropu narzuca zmianę konstrukcji a to już jest dośc kosztowna zmiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Lekki strop jest tani tylko na początku, później przy wykończeniu koszt się zwiększa i może być wyższy niż koszt stropu lanego, oczywiście jeśli strych nigdy nie będzie nigdy użytkowy to nie ma sensu lać monolitu. Co do adaptacji to nie przesadzajmy z tą kwotą za zmianę stropu, może być kosztowne ale nie musi wszystko zależy od tego co jest w projekcie gotowym uwzględnione. Normalnego piętra w domu czasem nie da się zrobić bo zabrania tego MPZP albo WZ, albo działka jest nieforemna, wąska, wtedy poddasze jest jedyną opcją.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi chodzi, aby mieć możliwość adaptacji poddasza w przyszłości, a nie od razu. Dlatego na dole muszę mieć około 100m. Czyli lepszym rozwiązaniem byłby projekt numer 1 (ajr 03 b), który już ma ściany wewnętrzne nośne oraz w projekcie jest strop gęstożebrowy. Czy jakbym podniósł w tym domu ściankę kolankową o jeden, dwa pustaki to ten dom nie wyglądałby komicznie?

 

pesce jaki buduje Pan dom?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kemot, oczywiście zgadzam się z Tobą. Sama mam bardzo nieforemną działkę i były cyrki przy wstawieniu domu na niej . Pershing jednak wybrał parterówkę, a poddasze chce kiedys wykończyc. Więc jeśli liczyc Parterówkę z poddaszem do użytku, to potem jeszcze będzie musiał ocieplić połacie dachu.

No chyba, że traktujemy monolit tylko jako "spięcie" konstrukcji i mamy zarazem sufit .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi chodzi, aby mieć możliwość adaptacji poddasza w przyszłości, a nie od razu. Dlatego na dole muszę mieć około 100m. Czyli lepszym rozwiązaniem byłby projekt numer 1 (ajr 03 b), który już ma ściany wewnętrzne nośne oraz w projekcie jest strop gęstożebrowy. Czy jakbym podniósł w tym domu ściankę kolankową o jeden, dwa pustaki to ten dom nie wyglądałby komicznie?

 

pesce jaki buduje Pan dom?

Projekt indywidualny, 102 m2 pow. użytkowej plandomu.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

Witam wszystkich serdecznie!

 

Jak większość z Was, stajemy z żoną przed wyborem decyzją o budowie własnego domu. Po dość owocnych negocjacjach nasz wybór padł na projekt: http://postawdom24.pl/pl/p/Projekt-domu-BW-36-wariant-5-NOWOSC-/318

 

Dane: posiadamy działkę, droga do działki jest, woda na działce jest, prąd 10 m od działki, gazu nie chcemy.

 

Metoda budowy: ekipy, poza elektryką i częścią prac wykończeniowych takich jak, położenie paneli, kafelkowanie, biały montaż, malowanie.

 

Założenia: piec na ekogroszek, szambo, brak udziwnień (odkurzacze centralne, rekuperacja, pompy ciepła itp)

 

Poza tym wszystkie prace poza domem (ogród, ogrodzenie, kostka itp) planowane są już po zakończeniu budowy, z pieniędzy jakie zarobimy podczas budowy.

 

Pytanie, czy realne jest zmieścić się z tym domkiem do stanu pod klucz w 400 tys? Zakładam materiały i ekipy w średnich cenach, plus meble do sypialni, salonu i pokoju dziecka już mamy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za troskę o kurz i pył, ale czy ktoś odpowie na moje pytanie?

Myślę, że kwota jest realna uwzględniając także pracę własną i to, że część takich rzeczy jak podjazd, ogrodzenie nie będzie z zaplanowanego budżetu robione.

Posłuchaj innych jeżeli chodzi o umiejscowienie kotłowni, najlepiej było by ją wyrzucić w miejsce schowka na końcu garażu. W poprzednim domu podobnie mieliśmy kotłownie z piecem na ekogroszek i nie jest to fajne rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za troskę o kurz i pył, ale czy ktoś odpowie na moje pytanie?

 

Oczywiście, my na swój dom wydaliśmy prawie 370k. Stan do zamieszkania zprawie wszystkimi meblami, jedynie mieliśmy meblościankę i ona poszła do pokoju najmłodszej. Reszte info masz w stopce. Kwota jest za sam dom bez kosztów przepisania działki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj innych jeżeli chodzi o umiejscowienie kotłowni, najlepiej było by ją wyrzucić w miejsce schowka na końcu garażu. W poprzednim domu podobnie mieliśmy kotłownie z piecem na ekogroszek i nie jest to fajne rozwiązanie.

 

Dzięki za odpowiedzi.

 

Co do tego kotła, to nie chciałem zabrzmieć złośliwie lub arogancko, po prostu temat mamy już przemyślany i kotłownia będzie pewnie tak jak mówicie, za garażem. Poza tym mieszkałem rok w domku gdzie kotłownia ma bardzo podobne umiejscowienie do tego z projektu, i nie było w ogóle problemu z brudem, starczy tylko regularnie (nie nadzwyczajnie) przetrzeć w kotłowni..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

 

Co do tego kotła, to nie chciałem zabrzmieć złośliwie lub arogancko, po prostu temat mamy już przemyślany i kotłownia będzie pewnie tak jak mówicie, za garażem. Poza tym mieszkałem rok w domku gdzie kotłownia ma bardzo podobne umiejscowienie do tego z projektu, i nie było w ogóle problemu z brudem, starczy tylko regularnie (nie nadzwyczajnie) przetrzeć w kotłowni..

 

Przez 6 lat paliłem w kotle na ekogroszek.

Jakiejś tragedii nie było bo jak wybierałem to wybrałem dobrze dopasowany , z dobrą elektroniką i dobrej konstrukcji ale po pewnym czasie pamiętanie o czyszczeniu , o wywalaniu popiołu , o załadunku , o czyszczeniu kotłowni mocno wkurzało i denerwowało ...

 

Osobiście uważam że do nowego domu kocioł na ekogroszek to nieporozumienie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez 6 lat paliłem w kotle na ekogroszek.

Jakiejś tragedii nie było bo jak wybierałem to wybrałem dobrze dopasowany , z dobrą elektroniką i dobrej konstrukcji ale po pewnym czasie pamiętanie o czyszczeniu , o wywalaniu popiołu , o załadunku , o czyszczeniu kotłowni mocno wkurzało i denerwowało ...

 

Osobiście uważam że do nowego domu kocioł na ekogroszek to nieporozumienie ...

 

Co mają powiedzieć Ci którzy mają kominek w salonie też nieporozumienie?

Co do umiejscowienia kotłownia fajnie jakby znajdowała się za garażem.

Pytanie jest jeszcze gdzie będziesz składował opał.

Myślę że w wspomnianej kwocie zmieścisz się, bo nie robisz zagospodarowania terenu i troszkę pracy własnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównanie kominka do kotłowni zawsze mnie bawiło. Palisz w nim nie jeśli się znudzi lub masz lenia. Kotłowni raczej nie opuścisz zimą.

 

Kumpel nie ma gazu pali jako jedyne źródło ciepła właśnie kominkiem. Teraz właśnie będzie wymieniał na najnowszy model. Coś wspominał o 20 tyś ale full serwis ma być kominek ze sterownikiem i samoczynnym rozpalaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...