Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Nie, nie napiszę. Blachodachówka na dachu. Styropianu 15 cm. Dziękuję, przyda się. I wiem, że jest to kwota osiągalna na obecną chwilę. Nikt nie wie jak przyszły rok wystartuje w branży budowlanej.

No to jeszcze trzeba porównać ceny robocizny. Bo mam wycenę robocizny SSO 270 zł/m2 (bardzo dziwny sposób liczenia, ale skoro wychodzi, to nie wnikam) a druga wycena to rzucona kwota 40tys. Nie wiem, może zapominam o czymś, co jest warte dużo pieniędzy? Dlatego biorę też pod uwagę zdanie tych osób co mówią, że bez 500tys sie nie da, bo to oni już zbudowali i mieszkają.

Edytowane przez grzesio1712
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie, nie napiszę. Blachodachówka na dachu. Styropianu 15 cm. Dziękuję, przyda się. I wiem, że jest to kwota osiągalna na obecną chwilę. Nikt nie wie jak przyszły rok wystartuje w branży budowlanej.

No to jeszcze trzeba porównać ceny robocizny. Bo mam wycenę robocizny SSO 270 zł/m2 (bardzo dziwny sposób liczenia, ale skoro wychodzi, to nie wnikam) a druga wycena to rzucona kwota 40tys. Nie wiem, może zapominam o czymś, co jest warte dużo pieniędzy? Dlatego biorę też pod uwagę zdanie tych osób co mówią, że bez 500tys sie nie da, bo to oni już zbudowali i mieszkają.

Jak tą Nelę do SSZ zrobisz za 200 tyś to będzie dobrze. Sam dach będzie trochę kosztował, już nie mówię o fundamencie. Napewno nie jest to tani projekt, a blachodachówka przy takim dachu może wyjść więcej niż dachówka, więc przelicz sobie to dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tkaczor123, wybacz ale się nie zgodzę.

 

Po prostu nie uwierzę, że wybudowanie najprostszego domu parterowego z poddaszem nieużytkowym w systemie zleconym, na tanich/średnich materiałach gdzie wykończeniówkę zrobię sam będzie kosztować więcej niż 400 tys złotych :-)

 

Moja znajoma która prowadziła super dokładny kosztorys i właśnie się wprowadza do domu z poddaszem użytkowym, z ceramiczną dachówką i na średnich materiałach (nie tanich) zmieściła się w 455 tyś, a nie kiwneła nawet palcem przy budowie.

 

Ja mogę zrobić ocieplenie dachu, ocieplić z zewnątrz, położyć panele, płytki, karton gipsy i pomalować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ig0r- nie NELA, tylko NALA. Jeszcze słowem wyjaśnienia. W salonie nie będzie wysokiego sufitu aż do skosu. Zwykła więźba dachowa. Bez kominka.

Ludzie, nie ma co się licytować, każdy zbudował najtaniej na miarę potrzeb i możliwości.

Edytowane przez grzesio1712
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ig0r- nie NELA, tylko NALA. Jeszcze słowem wyjaśnienia. W salonie nie będzie wysokiego sufitu aż do skosu. Zwykła więźba dachowa. Bez kominka.

Ludzie, nie ma co się licytować, każdy zbudował najtaniej na miarę potrzeb i możliwości.

A to przepraszam, dwa różne projekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tkaczor123, wybacz ale się nie zgodzę.

 

Po prostu nie uwierzę, że wybudowanie najprostszego domu parterowego z poddaszem nieużytkowym w systemie zleconym, na tanich/średnich materiałach gdzie wykończeniówkę zrobię sam będzie kosztować więcej niż 400 tys złotych :-)

 

Moja znajoma która prowadziła super dokładny kosztorys i właśnie się wprowadza do domu z poddaszem użytkowym, z ceramiczną dachówką i na średnich materiałach (nie tanich) zmieściła się w 455 tyś, a nie kiwneła nawet palcem przy budowie.

 

Ja mogę zrobić ocieplenie dachu, ocieplić z zewnątrz, położyć panele, płytki, karton gipsy i pomalować.

 

Zapytaj się znajomej ile płaciła za robociznę, odejmij ją od kwoty całej inwestycji.

300 tyś to cena materiałów. Za samo postawienie 100m2 domku bierze się od 35 do 55 tyś w zależności w której części Polski mieszkasz.

W tej cenie jest też ogarnięcie działki.

Sam 5 lat temu stawiałem mały domek i wyszło mnie 210 tyś, SSZ kosztował mnie niecałe 80 tyś. Łącznie dobiłem do kwoty 286 tyś. w tym już meble, sprzetyfund.jpg

scian.jpg

Edytowane przez tkaczor123
zdjecie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słucham wszystkich, ale swój rozum mam. Zwłaszcza, że siedzę w branży budowlanej i widzę co się dzieje. Dlatego też mówię, że każdy ma rację.

 

I moim zdaniem masz racje.

 

Niektórzy budując decydują się świadomie na pewne wydatki czy materiały i mają do tego prawo - budują się raz w życiu i chcą mieć na tip top.

Inni budują się tanio i szukają oszczędności.

 

Są też tacy co budują się "tanio" ale głównie z nazwy, a potem twierdzą że tanio się nie da, szczególnie że łatwo jest wpaść w spirale wydatków, szczególnie tych małych i niepozornych.

 

I każdy ma prawo wydać tyle ile chce :)

 

Czy da się mając działkę wybudować dom do ok 100m2 w prostej konstrukcji i w nim zamieszkach w cenie 300tys zł? Oczywiście że się da! Czy kosztuje to sporo wyrzeczeń i energii? Oczywiście że tak! Coś za coś. Pewne stawki materiały są zawsze zbliżone cenowo, ale standard wykończenia - tu nie ma chyba widełek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć ;)

 

Doświadczeni budowlańcy , duże różnice będą w budowie tych dwóch projektów ? Jest szansa zmieścić się w 300tys zł pod klucz trybem ekonomicznym ?

 

https://z500.pl/projekt/193/Z216,tani-w-realizacji-ekonomiczny-w-utrzymaniu-wygodny-dom-z-gabinetem-na-parterze.html

 

lub

 

https://z500.pl/projekt/95/Z102,funkcjonalny-i-tani-w-budowie-dom-z-poddaszem-takze-na-mala-dzialke.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeśli dom ma nie być potem studnią bez dna (słaba jakość materiałów i wieczne naprawy) to trzeba liczyć 450tyś za 100m2 pod klucz.

 

Być może i można by wybudować za 300tyś tylko co z tego, jak bateria łazienkowa zacznie przeciekać i zaleje dom. A panele podłogowe po 30zł za m2 po kilku latach będą nadawać się do wymiany.

Bzdury. Miedzy tanim a drogim wykończeniem różnica jest głównie w wyglądzie. Mieszkałam z panelami po 30 i parkietem 300zl/m2 , z drzwiami w najpodlejszej okleinie i z 3 x droższymi w okleinie naturalnej. Nie ma to wpływu na codzienne życie. Baterie mają, ale jak zyje, wiekszość baterii miałam tanią i nigdy żadna nie przeciekała tak zeby się mogła chociaż zblizyć do zalania domu. Natomiast te droższe lekko chodzą i to ich główna zaleta. A panele po 30zl? Jeśli nie chodzisz po domu w butach, nie rzucasz meblami (mi sie zdarzyło upuscic fotel no i była dziura), ani ich przesadnie nie moczysz to nic im się nie dzieje. Mam przykład u kuzynki 5letnie najtansze panele 2 malych dzieci i duzy pies. Poza niewielkimi wybrzuszeniami na łączeniach od wody nie ma śladu zniszczeń. Pamietacie mode z przed parunastu lat na czerwone drewno merbau, szał na to był. Niejeden by teraz chciał sobie to wymienic na cos innego no ale... przecież tyle to kosztowało, no i kredyt się za to dalej spłaca.

Można natomiast w drugą strone... mozesz zrobić super droga instalacje elektryczną do tego porządne tynki gotowe pod malowanie a po roku widzieć kazdy kabel na scianie podczas gdy ktoś kto sobie pokleil tanie gk nigdy nie bedzie miał takich problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...
Grzesio1712 dasz znać jak idzie budowa? Mnie też interesuje projekt Nala, jestem ciekawa czy te wyliczenia okażą się zgodne z rzeczywistością...

 

U mnie Nala ostatecznie nie wypaliła ze względu na Warunki Zabudowy. Na FB jest grupa "NALA - Dobre Domy" i tam są dwie osoby, które wrzucają zdjęcia i chyba podzielą się wydatkami w trakcie budowy. Ogólnie wyliczenia na stronie pracowni są z II kw. 2017 więc przestarzałe. W tamtym tygodniu miałem wycenę NALI, ale w technologii szkieletowej, to było jakieś 310-315 tys. do stanu pod klucz (pomieszczenia w panelach do 40zł/m2 i łazienki w płytkach do 50 zł/m2, a biały montaż Koło Nova Pro).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Nala ostatecznie nie wypaliła ze względu na Warunki Zabudowy. Na FB jest grupa "NALA - Dobre Domy" i tam są dwie osoby, które wrzucają zdjęcia i chyba podzielą się wydatkami w trakcie budowy. Ogólnie wyliczenia na stronie pracowni są z II kw. 2017 więc przestarzałe. W tamtym tygodniu miałem wycenę NALI, ale w technologii szkieletowej, to było jakieś 310-315 tys. do stanu pod klucz (pomieszczenia w panelach do 40zł/m2 i łazienki w płytkach do 50 zł/m2, a biały montaż Koło Nova Pro).

 

Dzięki za odpowiedź! Szkoda, że u was się nie udało z Nalą, projekt moim zdaniem jest świetny. Dopiero podchodzimy do tematu i nie zastanawialiśmy się jeszcze nad technologią i całą resztą. Biorę pod uwagę bardziej wersje murowaną ale jeszcze zobaczymy. Mam nadzieję, że wycena wersji murowanej będzie równie rozsądna.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie Nala to raczej prosty projekt. Cene podniesie na pewno wysoki sufit w salonie. Im bliżej do decyzji, tym mniej ten projekt mi się podobał, ale tylko ze względu na to, ze nie ma w nim takiego małego pierdolniczka na środki czystości i narzędzia typu mop, odkurzacz. Poza tym ma wszystko co chce mieć w swoim domu.

Ps. Widzę, że już Pani jest na grupie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Dzisiaj przekroczyłem 150 tys. Mam tynki posadzki dach odeskowany z papą. Teraz robię sam ocieplenie. W tej kwocie jest także całość materiałów do ocieplenia (bez tynku) płytki do łazienek kotlowni i pralni, większość armatury sanitarnej. Nie rozliczylem się jeszcze z hydraulikiem za przyłącza i podłogówke. Ekipy robiły sso plus dach, okna i drzwi, hydraulika, tynki, posadzki. Zamówionego mam jeszcze dekarza i brukarza. Liczę że do 300tys spokojnie powinienem się zmieścić już z wykończeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Dzisiaj przekroczyłem 150 tys. Mam tynki posadzki dach odeskowany z papą. Teraz robię sam ocieplenie. W tej kwocie jest także całość materiałów do ocieplenia (bez tynku) płytki do łazienek kotlowni i pralni, większość armatury sanitarnej. Nie rozliczylem się jeszcze z hydraulikiem za przyłącza i podłogówke. Ekipy robiły sso plus dach, okna i drzwi, hydraulika, tynki, posadzki. Zamówionego mam jeszcze dekarza i brukarza. Liczę że do 300tys spokojnie powinienem się zmieścić już z wykończeniem.

Nie dopisalem. Projekt tracja 2. Parterówka z poddaszem nieużytkowym. Dach 2 spadowy. Ogrzewanie gaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie Nala to raczej prosty projekt. Cene podniesie na pewno wysoki sufit w salonie. Im bliżej do decyzji, tym mniej ten projekt mi się podobał, ale tylko ze względu na to, ze nie ma w nim takiego małego pierdolniczka na środki czystości i narzędzia typu mop, odkurzacz. Poza tym ma wszystko co chce mieć w swoim domu.

Ps. Widzę, że już Pani jest na grupie :)

 

No jestem na grupie, chociaż na razie się jeszcze nie poudzielam za bardzo :-) co do braku 'pierdolniczka' to mam pewien pomysł ale musze to obgadać z architektem, zobaczymy czy się uda. A mogę spytać na jaki projekt się zdecydowałeś ostatecznie? Tez szkieletowy? Ja też kilka razy zmieniałam koncepcję ale jakoś ciągle do tej Nali wracam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mo-wi: zdecydowałem się na projekt Aruba https://www.domywstylu.pl/projekt-domu-aruba.php (zmiana dachu na dwuspadowy i zmiana małego WC na pierdolniczek)

Czekam na wycenę w technologii szkieletowej. W międzyczasie wyceniam sobie wersję murowaną i sprawdzę co bardziej się opłaca. Nala ma swój urok i bardzo podoba mi się ten projekt, no ale jest za szeroki jak na moje warunki zabudowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...