Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dobrze bitter piszesz o kwestii wyglądu. Zdecydowanie ważniejszy program użytkowy i układ wnętrza, bo na zewnątrz to można sobie zrobić różniście. Archon już też ma wizualki w 2 wersjach, nazwali to "projekty domów w dwóch stylach". Można zobaczyć, jak mocno zmienia się taka sama bryła przy różnych kolorach dachu, zmianie stolarki i paru detali wykończeniowych (kolumny, barierki, boniowanie).

 

Dodam jeszcze, że przy budowie własnymi siłami dobrze jest zwrócić uwagę na różne detale konstrukcji, żeby sobie niepotrzebnie nie utrudniać zadania. Jeżeli robotnicy z rodziny wygospodarują dla Was sobotę, to niech będzie jakiś porządny efekt - na przykład wymurujecie razem sporo ścian, a nie będziecie się pół dnia użerać z jakimś łuczkiem, wykuszem czy innym fidrygałem. No i jeżeli adaptacja projektu ma być stosunkowo niedroga, dobrze, żeby przynajmniej większość rozwiązań pasowała do koncepcji prac. U nas na przykład było tak, że mój ojciec ma doświadczenie w szalowaniu i zbrojeniu, mieliśmy wielki kłąb drutu jeszcze z jego budowy, zasób okazyjnie-zdobycznych desek, więc naturalnie wynikały z tego szalunki i lane elementy - fundamenty, strop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No my zrobiliśmy prawie tak jak bitter. "PRAWIE". Też określiliśmy ile i jakich pomieszczeń nam potrzbea teraz i w przyszłości. Priorytetem było np. to, żeby na dole zmieścic 2 sypialnie, w nie jedną jak jest w większości takich projektów. I tak mamy, salon połączony z jadalnią, 2 łazienki, 5 sypialni, pomieszczenie gosp z kotłownią. I będzie jeszcze 20 metrowy taras przed domem :)

 

Tylko że nam w przeciwieństwie do bittera nie udało sie znalezc projektu i zrobilismy indywidualny. Od razu zaznaczę, że mozna znaleśc biura ktore zrobią taki projekt za niewiele więcej niż wychodzi gotowy (bo to gotowego rzeba adaptacji itp.)

 

Zrobilismy tez to o czym pisze bowess- żadnych wykuszy, łuczków, balkonów i inych - przez co dom został wymurowany w trymiga, tak samo dach :) W kwocie o ktorej pisałam udało nam się tez zrobić stropodach - co dla mnie jest duzym plusem ;) Koszty domu na planie prostokąta i takiegoż dachu bez "wypustek" są na prawdę do przeżycia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może jest jakiś gotowiec od razu mniej więcej stosownej szerokości?

 

Co sądzisz o pm18 z http://www.dom-parterowy.pl/, albo o z34 http://www.z500.pl/projekt/Z34,Projekt-domu-na-mala-dzialke-tani-w-budowie-ekonomiczny-w-uzytkowaniu.html W pm18 można by zamienić łazienkę z pom. gospodarczym, jeżeli potrzebne większe z ewentualnym wyjściem na dwór. Z34 ma dwie garderoby na poddaszu - jedna może być podręcznym składzikiem.

Pewnie jeszcze jakieś są - te pamiętałam z własnych poszukiwań projektu.

[url=http://www.z500.pl/projekt/Z34,Projekt-domu-na-mala-dzialke-tani-w-budowie-ekonomiczny-w-uzytkowaniu.html][/url]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

Wraz z mężem przygotowywujemy się do budowy domu, między innymi szacując koszty. Nasz wybór ze względu na warunki zabudowy i koszty związane z budową padł na projekt Z40 http://www.z500.pl/projekt/Z40,Latwy-i-tani-w-budowie-projekt-domu-z-dachem-dwuspadowym-i-wykuszem-od-ogrodu.html#project-costs Mam pytanie czy jest szansa wybudowania tego domu w kwocie do 300tys.?. od razu chciałabym zaznaczyć że najbardziej zależy nam na generalnym remoncie dołu, góra będzie w miarę możliwości robiona w późniejszym czasie (jednakże musimu liczyć się z kosztem położenia podłóg żeby się nie brudziło). Takie rzeczy jak meble do salonu sprzęt rtv i agd również posiadamy więc w grę wchodzi umeblowanie łazienki i kuchni (jeśli chodzi i meble). Dom będzie bez garażu (bo szkoda mi pieniędzy na niego) - raczej wiata. Myślę o podniesieniu ściany kolankowej o 1 lub 2 pustaki i wyeliminowaniu okna wykuszowego oraz 4 okien połaciowych zamiast tego będą okna z boku domu. Jak myslicie jest szansa? Z góry dzięki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

Wraz z mężem przygotowywujemy się do budowy domu, między innymi szacując koszty. Nasz wybór ze względu na warunki zabudowy i koszty związane z budową padł na projekt Z40 http://www.z500.pl/projekt/Z40,Latwy-i-tani-w-budowie-projekt-domu-z-dachem-dwuspadowym-i-wykuszem-od-ogrodu.html#project-costs Mam pytanie czy jest szansa wybudowania tego domu w kwocie do 300tys.?. od razu chciałabym zaznaczyć że najbardziej zależy nam na generalnym remoncie dołu, góra będzie w miarę możliwości robiona w późniejszym czasie (jednakże musimu liczyć się z kosztem położenia podłóg żeby się nie brudziło). Takie rzeczy jak meble do salonu sprzęt rtv i agd również posiadamy więc w grę wchodzi umeblowanie łazienki i kuchni (jeśli chodzi i meble). Dom będzie bez garażu (bo szkoda mi pieniędzy na niego) - raczej wiata. Myślę o podniesieniu ściany kolankowej o 1 lub 2 pustaki i wyeliminowaniu okna wykuszowego oraz 4 okien połaciowych zamiast tego będą okna z boku domu. Jak myslicie jest szansa? Z góry dzięki:)

 

Wg mnie to za 300 tys to dasz rade nawet z gotowym poddaszem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Witam wszystkich, pierwszy post, ale czytelnikiem jestem od dwóch lat (wyznaje zasadę, jak nic nie mam ciekawego do powiedzenia to siedzę cicho :) ). I na mnie przyszedł czas wyboru projektu, w pierwszym powiewie ułańskiej fantazji patrzyłem na projekty 125m użytkowej + garaż, po dłuższej lekturze, załapałem, że określenie użytkowe niewiele mówi w przypadków kosztów inwestycji, na tym etapie stwierdziłem, że nie mam takiego drogiego samochodu, żeby nie zadowolił się wiatą. I tak w drodze karkołomnych poszukiwań znalazłem coś co chciałbym wybudować:

 

http://gotowe-projekty-domow.pl/sz5_zx17.htm

 

Taki salon i kuchnię to jest to co chciałbym mieć u siebie. I tak na wydanie mam do 300tyś. zł. Nie mam złudzeń, zależy mi na wykończeniu 1 pokoju, holu, salonu kuchni i łazienki. Resztę czasem się zrobi.

 

W hydraulikę, elektryką i murarkę będę miał trochę taniej niż normalne stawki, a płytki, panele potrafię układać sam.

 

I teraz pytanie czy da się? Czy wciąż jestem optymistą w głową w chmurach?

 

Szukałem w dziennikach budowy, ale chyba nikt z forumowiczów nie zdecydował sie na realizację + opis :)

 

Za podniesienie na duchu, bądź sprowadzenie na ziemię z góry dziękuję.

Edytowane przez alukard88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, pierwszy post, ale czytelnikiem jestem od dwóch lat (wyznaje zasadę, jak nic nie mam ciekawego do powiedzenia to siedzę cicho :) ). I na mnie przyszedł czas wyboru projektu, w pierwszym powiewie ułańskiej fantazji patrzyłem na projekty 125m użytkowej + garaż, po dłuższej lekturze, załapałem, że określenie użytkowe niewiele mówi w przypadków kosztów inwestycji, na tym etapie stwierdziłem, że nie mam takiego drogiego samochodu, żeby nie zadowolił się wiatą. I tak w drodze karkołomnych poszukiwań znalazłem coś co chciałbym wybudować:

 

http://gotowe-projekty-domow.pl/sz5_zx17.htm

 

Taki salon i kuchnię to jest to co chciałbym mieć u siebie. I tak na wydanie mam do 300tyś. zł. Nie mam złudzeń, zależy mi na wykończeniu 1 pokoju, holu, salonu kuchni i łazienki. Resztę czasem się zrobi.

 

W hydraulikę, elektryką i murarkę będę miał trochę taniej niż normalne stawki, a płytki, panele potrafię układać sam.

 

I teraz pytanie czy da się? Czy wciąż jestem optymistą w głową w chmurach?

 

Szukałem w dziennikach budowy, ale chyba nikt z forumowiczów nie zdecydował sie na realizację + opis :)

 

Za podniesienie na duchu, bądź sprowadzenie na ziemię z góry dziękuję.

 

Postawisz spokojnie,a nawet z pełnym wykończeniem.Bez szaleństw masz prawie 3 tyś pln na metr,a deweloperkę szacuje się na ok 2 tyś metr.

Oczywiście mówię o samym domu,koszty projektowe,działki,przyłączy,ogrodzenia czy zagospodarowania terenu musisz doliczyć do tej sumy.

Zapoznaj się z postami Zielny Ogród,postawiła dom z wykończeniem za 200 tyś z wykonawcami.

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?152318-M72-Zielony-ogr%C3%B3d-Projekt-domu-Zielony-ogr%C3%B3d-Murator-M72

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...