Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

oczywiście potrzeby są różne - ale w tej (i na wątku o 200 tys.) mamy wspólny mianownik - kwota. 200 lub 300 tysięcy nie pozwala na wielki indywidualizm.

to, że sie ma potrzebę, nie oznacza, że stać nas na jej spełnienie.

za te pieniądze wyjdzie mały dom - i tylko pytanie, czy się w nim zmieścimy, czy wolimy zrezygnować z budowy za 200-300za tysięcy. Zawsze za taką kasę możemy kupić mieszkanie w bloku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

:lol2:

 

Marynata, takie autostradowe kibelki to dla mnie wzór czystej funkcjonalności. Czysta funkcja bez zawracania sobie głowy formą. Ma być wygodne, trwałe i czyste. Koniec kropka. Czym wymyslny dach przewyższa dach prosty dwuspadowy, jeżeli chodzi o funkcję? Niczym. Raczej jest gorszy, bo ma więcej newralgicznych punktów. Dlaczego więc za niego płacimy? Niektórym imponuje jego forma, wygląd. No cóż, jeżeli kogoś stać na płacenie za doznania wzrokowe...

Zresztą skromne optimum z zachowaniem odwiecznych złotych zasad proporcji najczęściej w końcu i tak okazuje sie ładniejsze, niż wymyślne krzyki mody. Próbę czasu raczej zawsze wygra prostota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie kostki stwierdziłem po czasie namysłu iż rezygnuje z wszelkich kostek betonowych i idę w granit - rozwiązanie na lata i bezobsługowe ale najdroższe; myślałem o wszelkiej maści grysach, ażurach i plastikowych formach po kostkę betonową , aż przekonano mnie do granitu - i prawdopodobnie tak zostanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WYStarczy wjechac w dowolne osiedle domkow jednorodzinnych by przejrzec dzisiejsze mody na budowanie...jako ze sam jestem wykonawca to wiem jak trudno jest trafic na normalnego inwestora..srednio jeden klient na 2 lata wykazuje pelna normalnosć czyli,, dom jest to rzecz uzytkowa,a nie muzeum czy wystawa dla ludzi,, ,reszta leci starą plytą czyli srednio na osobe powierzchnia uzytkowa to 50m2 plus mega ogród...,oczywiscie obowiazkowo pietro,,,balkonik na poranna kawe,, hehe, potem mija 15 lat dzieci uciekaja i robi sie 100m2 na osobe wielkiegpo drogiego domu...Polacy z zegarmistrzowska p[recyzją i uporem maniaka powielają ten dziwny idiotyczny schemat analogicznie do co 4 letnich wyborów powszechnych i nikt i nic nie jest w stanie tego zmienic.

Powiem szczerze,krótko i obiektywnie...dom około 80-100m2 to maksimum dla rodziny 2+2 ,kazdy metr wiecej pow. uzytkowej to kasa wyrzucona w błoto,nadmiar który ekonomicznie nie ma zadnego sensu...,optimum to około 20m2 na osobe ,mały energooszczedny dom,którego utrzymanie bedzie bezproblemowe i tanie,a przestrzen na tarasie i ogród wypełną reszte...

Teraz tak: taki dom da sie wybbudowac pod klucz w granicach 100-150 tys z naprawde fajnych materiałów....wiec nie kumam tematów typu 200-300 tys czy jest sens marzyc,,. Powinien powstac temat ,, dom powyżej 100m2 ,-czy ma to sens?,,

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Front247, ja nie jestem aż tak surowa w osądach jak Ty, ale zasadniczo myślę podobnie - buduję dom 120m dla pięcioosobowej rodziny, wypowiadam się teraz w wątku za drogim dla mnie ;) - bo czuję się przynależna do wątku domu do 200 tys - i stwierdzam, że ciągle się muszę tłumaczyć, że to nie z biedy tak budujemy, tylko uważamy, że nam wystarczy i powierzchnia, i standard :) A i tak nikt nie wierzy :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz tak: taki dom da sie wybbudowac pod klucz w granicach 100-150 tys z naprawde fajnych materiałów....wiec nie kumam tematów typu 200-300 tys czy jest sens marzyc,,. Powinien powstac temat ,, dom powyżej 100m2 ,-czy ma to sens?,,

pozdrawiam

 

Ha, ha 1-1,5 tyś zł/m2 pod klucz :)

Załóż sobie nowy wątek "dom za 125tyś" zobaczymy, kto daje radę...

 

No, ale OK, rozumiem, że taki dom wybudowałeś i w takim mieszkasz. Szkoda, że nie prowadziłeś dziennika, bo zaliczałby się do hitów tego Forum, a może stałby się inspiracją dla mas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Front247, ja nie jestem aż tak surowa w osądach jak Ty, ale zasadniczo myślę podobnie - buduję dom 120m dla pięcioosobowej rodziny, wypowiadam się teraz w wątku za drogim dla mnie ;) - bo czuję się przynależna do wątku domu do 200 tys - i stwierdzam, że ciągle się muszę tłumaczyć, że to nie z biedy tak budujemy, tylko uważamy, że nam wystarczy i powierzchnia, i standard :) A i tak nikt nie wierzy :p

 

a zależy wam, żeby ktoś czasem nie pomyslał, że jesteście "biedni"? Prawdziwi przyjaciele znają prawdę, a jaki jest sens tłumaczyć się przed tymi, którzy wam nie wierzą?

 

tak przy okazji twojej wypowiedzi - zwróciłam uwage na taki paradoks w naszym kraju: z jednej strony bardzo boimy się, żeby ktoś nie pomyślał, że nas na coś nie stać, chcemy pokazywać się "na bogato", nawet na kredyt. Z drugiej strony - narzekamy, że "stara bieda", maskujemy majatek, bo boimy sie np. zawiści czy złodziei. Więc w końcu o co chodzi - żeby sie "pokazać" i narazić chociażby złodziejom? Czy żeby spokojnie życ po swojemu i korzystać z życia dla siebie.

 

Ja już nie mogę sie doczekać, kiedy krzewy mi tak urosną, że ludzie w ogóle nie będą widzieli mojego domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, to nie tak. Ja się nie tłumaczę ze swoich wyborów jakbym była o coś oskarżona - tylko tłumaczę, że nie wszystko złoto, co się świeci ;) Staram się raczej podkreślać aspekt zdroworozsądkowy pewnych rozwiązań, a co ktoś sobie o mnie myśli i o moim sposobie na życie (i budowę), to już jego problem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Ty Kocurze masz zajefajny projekt :jawdrop:

Jak zrealizujesz wizje i założenia to krytykanci z butów wyskoczą :popcorn:

Coś czuję,że po Zielonym Ogrodzie to będzie kolejna forumowa bomba jeżeli chodzi o stosunek jakości do ceny.

Jeżeli kiedykolwiek będziesz chciała zmienić miejsce zamieszkania,sprzedasz ten domek od ręki bez żadnych strat,nawet gdybyś w niego włożyła drugie tyle co planujesz.Bombowa inwestycja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy co kto lubi, ja za czasow studenckich mieszkalem w krakowie w malutkich kawalerkach, by tylko sie przespac, bo u studenta cienko z kasa. Teraz z dwojka dzieci w mieszkaniu 80m2 i po dwoch latach mieszkania robi sie ciasno. Wy mi tu piszecie ze 100m2 na rodzine czteroosobowa to wystarczy, wybaczcie ale to nie dla mnie. Lubie przestrzen a poza tym mam duza rodzine, swieta spedzamy razem i jak ja ich w tych 100m zmieszcze. Ja wole dluzej poczekac, mocniej zaciskac pasa ale wiedziec ze mam dom w ktorym chce mieszkac. Niestety prawda jest ze dom to studnia bez dna i do zakladanego budzetu trzeba dolozyc ze 30%. Lepiej sie mile zaskoczyc niz niemile rozczarowac.

 

P.S Pokoj goscinny tez bedzie a okolica malownicza, wiec jak sie ladnie usmiechniecie to i Was zaprosze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, marynata :) A wiesz, że projekt koncepcyjny zrobiłam sama i nie chodziło tylko o to, żeby był zajefajny ;), ale głównie o to, żeby pasował do maleńkiej działki - i właśnie, żeby był tani w budowie i eksploatacji? Nawet przyłącza i rozprowadzenia są tak pomyślane, żeby jak najkrócej ciągnąć, te duże okna są od pd-wsch i pd-zach, żeby zimą słońce łapać, itd, itp. A jeśli chodzi o ewentualne niedostatki przestrzeni - otworzyłam część dzienną w górę, bo powierzchnia zabudowy nie pozwalała postawić większego domu. Myślę, że optycznie spełni funkcję, a sprzątania zero ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha, ha 1-1,5 tyś zł/m2 pod klucz :)

Załóż sobie nowy wątek "dom za 125tyś" zobaczymy, kto daje radę...

 

No, ale OK, rozumiem, że taki dom wybudowałeś i w takim mieszkasz. Szkoda, że nie prowadziłeś dziennika, bo zaliczałby się do hitów tego Forum, a może stałby się inspiracją dla mas.

Zakładać wątku nie musze bo nikomu nie musze nic udowadniac..zdaje sie że każdy ma swój rozum...ja sie lepiej od tego nie poczuje że komus udowodnie to co powinno byc normalne. Natomiast internet jest pełen opisów budowania gdzie domy sa piekne i naprawde tanio zbudowane.

1,5-2 tys zł pod klucz to ja zbuduje na totalnym luzie...fakt mam wykształcenie budowlane i duzo potrafię sam zrobić ale zbytnio tez sie nie bede silił na system gospodarczy.Ceny usług bud. nie są teraz jakies wybitnie kosmiczne.

To że przeciętnemu zjadaczowi chleba wychodzi 3-4 tys/mkw. zawdziecza sobie,więc cóz na to poradzić..?:) ,a potem na forach hitami staja sie dzienniki takie jak np. Zielony Ogród czy kilka innych....a tu wystarczy przy budowie inaczej do tego podejsc. Wiekszosc ludzi ma podejscie zyciowe takie że jak coś tyle kosztuje to tak musi być bo...tak piszą w gazetach ,mówia w TV i tak maja deweloperzy więc tak musi byc:) - to jest podejscie leminga,a potem ze sie nie da:)...no niektórym sie nie udaje to fakt:) pozdrawiam

Edytowane przez Kasia242
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim, w jakim pozwolą finanse :) Czyli sso z dachem do sierpnia, bo to mamy klepnięte, a potem zobaczymy - może od razu do stanu deweloperskiego (na wykończeniówkę już zabraknie, pewnie będziemy robić z bieżących dochodów po trochę), a może poczekam z oknami do zimy (promocje ;)). Na wiosnę w każdym razie chcielibyśmy się wprowadzić.

 

Zapraszam do dziennika, żeby tu nie śmiecić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wole dluzej poczekac, mocniej zaciskac pasa ale wiedziec ze mam dom w ktorym chce mieszkac. .

 

Nie odbierz mojej wypowiedzi jako nieprzychylną,ale bardzo boli mnie że w naszym społeczeństwie(i to widać po tego typu wątkach) nie istnieje coś takiego jak empatia.

Pracujesz za granicą i inwestujesz w Polsce.

Pracuj w Polsce i inwestuj w Polsce bądź pracuj za granicą i inwestuj za granicą,zobaczymy czy Twoje podejście do posiadania będzie takie samo.

Wyobraź sobie,że wiele osób nie ma z czego zaciskać pasa i nie ma także gdzie mieszkać i musi budować "na już"na miarę swoich możliwości i patrząc w perspektywie czasowej na ile będzie mogło utrzymać nieruchomość.

Tablice ogłoszeniowe są pełne domów w SSO w cenie niższej niż suma zainwestowana.Zobacz jakie to są domy,nie znajdziesz tam domów o powierzchni 100 metrów i nietrudno domyślić się dlaczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego front247 dywagacje o zasadność wybudowania domu za 2 , 3 czy 4 tys za metr nie mają sensu - wszystko zależy od upodobań a przede wszystkim od portfela, a dom który jest w miarę dobrze wykończony materiałowo, tani w obsłudze, bezobsługowy musi kosztować materiałowo bez względu na to czy będziesz go w stanie sam wybudować czy nie ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...