Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

czego gargamel??:)

mojej 2 połówce się podoba.. mi w sumie też, coś innego ;) zapada w pamięć.

 

Ogólnie chodzi nam o jakiś domek do 160mkw ... w cenie do 300 000zł (działkę już mamy 12ar lekko pod prostokąt)

Mamy również odłożone 50 000zł które zapewne pójdzie na pompę ciepła + ogrzewanie podłogowe (ogólnie full service z robocizną).

 

Szukamy.. ciągle szukamy, a ten wydawał się taki ładny i jeszcze ta antresola... ogólnie sypialnia nad garażem... trochę na uboczu domu.

Ładny projekt ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ojej...

 

50 tysięcy wpłać na konto w banku będzie na 20 lat ogrzewania gazem....

 

a za 300 tysięcy - naprawdę - stodoła z dwuspadowym dachem, bez garażu i gargamelowych wykuszy, wieżyczek, facjatek, balkonów

i wystarczy pewnie....

 

naprawdę. zresztą zrobisz co chcesz....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie 120mkw to i tak dużo prawda?

teraz mamy 48mkw w bloku... także by było więcej o 72mkw :)

 

tylko znaleźć ładny domek tak jak piszecie prosty a w miarę ciekawy to problem... chyba, że projekt na zamówienie...

iść do architekta i wykonać projekt jakiś taki, który by nam najbardziej odpowiadał.

 

Czyli coś typu zacisze ale proste, w sensie domek 4 ściany bez jakiegoś połączenia tunelem do pokoju nad garażem..

Układ w środku nam bardzo odpowiada, ale może rzeczywiście zmniejszyć to do 120mkw .. i ustawić jakoś inaczej te garaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co powiecie np na układ jak w zaciszu (pokoje, itp... antresola) - to wg nas prawie idealne jest

Ale bez tych kominów... garaż gdzieś postawić osobno nie przyłączony do domu

 

Zmniejszyć trochę domek, powiedzmy do tych 120-130mkw da się wtedy dojść do 300k zł wykończony??:)

 

i czy tak na serio OPŁACA SIĘ instalować ogrzewanie podłogowe z pompą ciepła wiem że to z 50 000zł będzie kosztować.

Oczywiście pompa zintegrowana z butla ze 220l na wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi sie, zeby wystarczylo Ci 300tys. na taki dom (nawet bez ogrzewania).

Zwroc tez uwage na slupy w salonie. Nie beda Ci przeszkadzac? Horyzont sie lubuje w slupach. Do tego projektuja stalowe domy (za nas sie smiali w Centrostalu, jak powiedzielismy, ze potrzebujemy taka ilosc stali do budowy domu jednorodzinnego...).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artur,chce coś chyba oryginalnego,ciut innego niż szablon.Ale oryginalność kosztuje.Za 300 bez szans.Trzeba dorzucić drugie 300.Ja myślę o domu 120-130 w parterze ;ub 130-150 w poddaszu i liczę bez garażu ,że sam dom bez działki,przyłączy,papierów ,ogrodzenia ,zagospodarowania terenu to będzie 450 jak nic.Może się miło rozczaruję.

A parterówki na dwuspadzie nie chcesz - http://www.domforma.pl/toronto

Trochę by go trzeba powiększyć i koniecznie ściankę gdzie te dwa słupy koło stołu jadalnianego dać ,żeby oddzielić trochę od kuchni.Nie wiem czy 300 by starczyło,ale też by brakło ze 100 w/g mnie

Na taki z poddaszem po powiększeniu też nie wiem czy by stykło,też plus 100 (kuchnia chyba nie ustawna) http://www.domforma.pl/mediolan

Wklejam dla przykładu bo takie ciekawe w/g mnie.W cale nie muszą być ciekawe w/g ciebie.

Garaż jednostanowiskowy i z boku wiata?

A może dwustanowiskowy wypasiony za 20tys -blacha ,styro,tynk jak na domku,dach jak na domku ,z zewnątrz nie do odróżnienia od murowanego ,a jakieś myślę 70tys zostanie w kieszeni.Potrzeba samochodom salonu większego niż twój salon.Do tego za 100tys?Po to tylko by rano nie zgarniać sniegu?Może i dla kogoś potrzeba.Ale jeśli masz 300 to musisz poszukać kompromisów.Pamiętaj ,że garaż od twojego salonu różni w zasadzie brakiem kanapy i i jakiejś komódki i tv.Noi może tańsze płytki na podłodze.Reszta to koszt jak domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście chyba trzeba będzie zmienić projekt :)

Ok to stanęło na....

 

zmiana z "gargamela" na stodołe :) garaż gdzieś oddzielnie na 2 stanowiska tak aby z zewnątrz wyglądał jak dom :)

 

Ojj widzę, że to będzie ciężka przeprawa... aby wszystko wyszło ciekawie a w kwocie do 300 000 (mając działkę) + 50 000 na pompe z podłogówką.

 

Teraz tylko materiał... czy np solbet to dobre rozwiązanie??:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale żeś się uwziął na tą PCi ;) Solbet to bardzo dobre rozwiązanie,najcieplejszy materiał do budowy a przy tym nie drogi.Będzie taniej jak na zewnętrzne dasz BK a wewnątrz silikat,jeśli chcesz po całości taniej to buduj z silikatu 18cm(najtańszy w tej chwili materiał) a na to słuszną warstwę styro.

 

podobno pompa to bardzo dobre rozwiązanie ;) wolę chyba dać trochę kasy za instalacje takiego systemu i potem placić mniejsze rachunki.. biorąc pod uwagę, że na dom idzie kredyt... to jednak lepiej na poczatku dać więcej a potem płacić kredyt i mniejsze opłaty aby wyrobić :)

 

a po drugie pompa zintegrowana ze zbiornikiem 220l da mi ciepła wodę dodatkowo ;)

i podłogówka każdy wie jakie ma plusy :)

 

tak BTW nie wiedziałem że z domem jest tyle zachodu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeszcze kupić pompę ciepła powietrze/woda dobrej klasy.Wyliczano gdzieś ,że rachunki rocznie wyższe o 300 czy 400zł od tej z odwiertami a różnica w cenie koło 20tys chyba.

Chyba niemal total górna półka w takich pompach to mitsubishi zubadan za 25tys (ponoć grzeje do -25)poszukaj info.Na forum jest użytkownik.Są też takie ponad 18kW za jedyne 11tys zł .Linki masz na wątku o pompach powietrze woda.HenoK (znana postać z tego forum,pozytywnie znana) był u gościa z tymi pompami po 11tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeszcze kupić pompę ciepła powietrze/woda dobrej klasy.Wyliczano gdzieś ,że rachunki rocznie wyższe o 300 czy 400zł od tej z odwiertami a różnica w cenie koło 20tys chyba.

Chyba niemal total górna półka w takich pompach to mitsubishi zubadan za 25tys (ponoć grzeje do -25)poszukaj info.Na forum jest użytkownik.Są też takie ponad 18kW za jedyne 11tys zł .Linki masz na wątku o pompach powietrze woda.HenoK (znana postać z tego forum,pozytywnie znana) był u gościa z tymi pompami po 11tys.

 

gdzieś czytałem o tych pompach, zapewne jak znajdę odpowiedni projekt wtedy będe patrzył jakie ogrzewanie będzie dla niego najlepsze :) wiem, że na pewno będzie to powiązane z podłogówka :)

 

przynajmniej forum sprowadziło mnie na ziemię :) teraz tylko znależć odpowiedni domek... ahh

 

a tak przy okazji orientuje się ktoś, jak to jest z projektami indywidualnymi??

w sensie architekt + burza mózgów inwestorów = projekt domu

duże koszty są takiego rozwiązania??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...