Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam serdecznie, jak inni forumowicze ja również mam pytanie dotyczące kosztów budowy. Bardzo spodobał mi się projekt Laredo z pracowni http://www.dompasja.pl/project/372/827/840 i tu ciągle nurtujące pytanie czy uda się przyciąć koszty. Działka jest oraz przyłącza budować będziemy systemem pół gospodarczym jak najwięcej chcemy robić sami,ale też nie przeciągając tego w nieskończoność. Jakie jest wasze zdanie na temat kosztów ?? Może wprowadzić jakieś zmiany w projekcie ? Jak zmniejszyć kosztorys ?

Jestem tutaj praktycznie nowa więc przepraszam za niedociągnięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubaar, wg mnie bez szans, rozległa bryła, z załamaniami, duży dach, mnóstwo niewykorzystanej przestrzeni (pow. użytk. 130 m a pow. netto 350), pomyśl o ociepleniu tego strychu/dachu, jeśli nie robisz stropu (wysokie pomieszczenia?) to musisz ocieplić dach wełną. Jeśli strop drewniany i ocieplenie na stropie, to masz niewykorzystany duży strych. To nie jest projekt dla oszczędnych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi , niestety nie są takie jakie chciałam usłyszeć no ale cóż może w końcu zacznę szukać czegoś innego, a nie wzdychać do niemożliwego. Sam już nie wiem co szukać chciała bym parterówkę z podwójnym garażem i w nowszym stylu.

 

http://www.z500.pl/projekt/Z144,Parterowy-wygodny-dom-jednorodzinny-z-zadaszonym-tarasem-i-garazem-na-dwa-auta.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o dziękuję za propozycję właśnie z tej samej pracowni wpadł mi w oko jeden projekcik http://www.z500.pl/projekt/Z94.html#project-general-info w sumie brakuje w nim tylko 3 pokoju do pełni szczęścia. Czy udało by się tam wygospodarować 3 pokój chociaż 6m2 bardzo mi na nim zależy gdyż jest niezbędny ( gabinet).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Witam.

 

Na dzień dzisiejszy jest zrobione:

Budowa w stanie surowym zamkniętym, czyli: ściany z Solbetu 25, dach - dachówka ceramiczna Roben, (membrana Tyvek Supro), okna PCV kolor dwustronny złoty dąb.

Wszystko rozliczone, koszt ok. 160.000 zł.

Umówiony elektryk, koszt całej elektryki ok. 12.000 zł, hydraulik umówiony, koszt całej hydrauliki + C.O. z kotłownią ok. 36.000 zł.

Tynki ok. 14.000, posadzki ok. 8.000 zł. ocieplenie poddasza z materiałami ok. 10.000 zł. Elewacja ok. 10.000 zł. Drzwi ok. 9.500 zł, brama do garażu wyceniona na 3.800 zł.

Razem: 263.300 zł + 3.000 za nieokreślone wydatki wyjdzie za stan developerski.

Dom o powierzchni użytkowej 204 m2, całkowitej z garażem w bryle i kotłowni ok. 300 m2, średnia stanu developerskiego ok. 887 zł za metr pow. całkowitej lub 1.305,00 zł za metr powierzchni uzytkowej,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można? jak widać można:)

czytając forum mam wrażenie że większość wypowiadających się w temacie kosztów ma dwie lewe ręce.Nie jestem budowlańcem a potrafię położyć płytki,zrobić wykończeniówkę okien dachowych,położyć panele na podłodze-na razie tylko tyle,bo z innymi jeszcze zmierzyć się nie musiałam.

Gratuluję Darkowi,że zmieścił się w zakładanej kwocie,przy czym widzę na materiałach specjalnie nie oszczędzał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podam moje zestawienie stanu deweloperskiego z robocizną domu 244 m2 pow. całkowita po podłodze). Budowa wrzesień 2011 do teraz.

Dom z dachem kopertowym, 3 lukarny, poddasze użytkowe, garaż w bryle domu.

 

SSO (fundament szalowany, Ytoung, schody betonowe, 4 kominy, pełne deskowanie dachu, dachówka ceramiczna Piemont, 5 okien dachowych Velux, rynny stalowe Galeco) - 171 000 zł

Okna PCV złoty dąb ze szprosami - 14 250 zł

Brama garażowa Wisniowski z napędem, drzwi drewniane Wiatrak, drzwi stalowe KMT - 8 000 zł

Kanalizacja + woda - 4 100 zł

CO - 3 300 zł

Ogrzewanie podłogowe 90 m2 - 5 200 zł

Wylewki (styropian 4 i 10 cm.) - 8 800 zł

Tynki cementowo wapienne 750 m2 - 19 300 zł

Elektryka - 10 500 zł

Do zrobienia kotłownia, ocieplenie poddasza, podbitka, elewacja ok. 60 000 zł.

RAZEM ok. 304 450 zł.

 

Średnia pow. całkowitej - ok. 1247 zł

 

Mam nadzieję że za kolejne 150 tys. wykończę pod klucz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
Myślę o takich projektach lub domach tej wielkości:

 

http://www.z500.pl/projekt/z124,kompaktowy,dom,garazem,i,wykuszem,Ekonomiczny,w,budowie,dach,dwuspadowy.html

 

http://www.z500.pl/projekt/z35,Projekt,domu,parterowego,z,przestronnym,salonem,i,duzym,garazem.html

 

Ogrzewanie najlepsze byłaby pompa cieplna, a jak nie da rady to olej lub groszek.

 

Spróbuj tu: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?156126-projekt-Z124-pracownia-STUDIO-Z500&highlight=z124l

Moim zdaniem jak się baaaardzo postarasz to się da... pompa to nie musi być 50 tyś (ja mam) ale nie zmieścisz się z nowoczesnym ogrzewaniem w kwocie 300kpln, poczytaj to co ci zapodałem, i weź średnią wagę z tego co podają ludzie buduowało chyba z 6-7 osób

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Ten konkretnie nie, ale znam przykład budowy bardzo podobnego domu (kształt bryły, metraż, garaż na 2 auta) - realny kosztorys to przy założeniu, że nie będzie robocizny własnej, tylko same ekipy to przynajmniej 420 tysięcy. Oczywiście, jak inwestorzy mają nieco wyższe oczekiwania i droższe gusta, to bez trudu pół bańki pęknie. A kosztorys na stronie ma się rozumieć jest szacunkowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tez ona szokuje bo jest strasznie przystępna , choć jak patrzę na ten strych to mnie serce boli....

 

Kurcze jak mam byc szczery to przegladam to forum od pol roku conajmniej i ceny za niektore domy to sa kosmiczne,sam bede budowal za rok/dwa i chce jak najwiecej wiedzy posiasc przed budowa ale tutaj na forum to ceny sa bardzo wysokie w porownaniu do tego co mowia znajomi budujacy w okolicy(pod tarnowem). z drugiej strony wiem ze wyliczenia pracowni projektujacych to sa marzenia, i gdzie tu prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...