Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Czy mogę prosić o pomoc- który z poniższych domów będzie tańszy w budowie?

- z225 http://z500.pl/projekt/Z225,Kompaktowy-dom-z-poddaszem-uzytkowym-o-funkcjonalnym-wnetrzu.html

- z38 http://z500.pl/projekt/Z38,Podluzny-dom-z-podwyzszona-scianka-kolankowa-sprawdzi-sie-na-waskiej-dzialce.html

- z34 (ścianka podniesiona o dwa pustaki i trzy sypialnie na górze) http://z500.pl/projekt/Z34,Projekt-domu-na-mala-dzialke-tani-w-budowie-ekonomiczny-w-uzytkowaniu.html

- z12 http://z500.pl/projekt/Z12,Dom-z-dachem-dwuspadowym-i-opcja-zagospodarowania-poddasza-latwy-w-budowie.html

- dom w zielistkach http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-zielistkach/m4d8afcf6ce8e3,2678,k

 

Każdy z nich ma pewne wady i zalety. Każdy jest zgodny z moimi WZ. z12 i z34 wymagają sporych zmian, zielistki, 225 i 38 praktycznie wyłącznie adaptacji do działki. Budowa w 100% z kredytu, bo wszystko co miałem wydane na działkę pod warszawą (btw zazdroszczę ludziom z innych zakątków kraju, piszącym że kupili dziąłkę za 50 czy 80 tys...) Jako, że dziąłka nieduża, to wymiary domu max 15x14 m, z tym że powierzchnia zabudowy max 95m2 więc długość i szegokość w zasadzie nieistotne.

z12 daje możliwość zamieszkania dołu i robienia góry po woli potem, ale czy to faktycznie wyjdzie taniej niż kredyt na całość w pozostałych domkach?

Tracę już siłę, a chciałbym wreszcie mieć za sobą wybór projektu...

Edytowane przez NieJan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tak na szybko , ja bym zrobiła z38. Nie ma okien połaciowych, jest prawie piętrowy, czyli wygodne pokoje prawie bez skosów, tylko bez balkonika, chyba że jesteś gorącym zwolennikiem.

Coś mi się obiło o uszy że przy kredycie dom musi być odebrany, żeby bank coś tam przyklepał. Nie wiem bo ja bez kredytu, ale upewnij się, czy możesz nie wykańczać góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

własnie postawiłem drewniany dom z bala 24 cm projektu firmy http://www.atstudioprojekt.com/index.php?inc=main&l=menu_katalog&f=at74. Jakieś 817 m powierzchni użytkowej. Wszystko (czyli nawet architekt, fundamenty, malowanie, ocieplanie poddasza itp) stan developerski kosztował mnie 300.000 zl. Ściany nie ocieplałem bo myślałem ze nie potrzeba, ale wykonawca był kiepski więć na łączeniach bali mam dziury i trzeba będzie od wewnatrz ocieplić.

 

Buduje także dom murowany ok 112 m powierzchni użytkowej. Koszt prakrycznie taki sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dom ok 100mkw szkieletowy pod klucz za ok 250 tyś jest możliwy do wykonania. Wiem, bo sam nad tym myslałem i w ostatniej chwili postawiłem na murowany. Miałem wycenę domu 134 mkw podłóg(wiadomo, bryła na planie prostokąta) w stanie deweloperskim za 210 tyś i na wykończenie pod klucz ok. 60 tyś zł. Ty mówisz o trochę mniejszym, więc jest to realne. Jeżeli chcesz, to mogę Ci udostępnić do wglądu mój projekt "drewniaka" wraz z wyceną, bo ja zmieniłem i projekt i technologię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do usera MARCHEW:

.... co mówi PnB lub WZ?

PnB - pozwolenie na budowe

WZ - warunki zabudowy

 

nie jestem alfa i omega budowlana jak rowniez skrotow z tego forum, dopiero startuje w temacie wiec prosze o zrozumienie i nie "deptanie" nowicjuszy

 

-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-

user mtj - napiszesz cos wiecej o tych domkach i kosztach?

 

-=-=-=--=-=-=-=-=-

 

user Einz bede bardzo wdzieczny za jakakolwiek pomoc. wiecej info co to za dom iales robic, jaki projekti kto mial stawiac??

czemu zdecydowales sie na murowany w ostatecznym momencie?? daj gdzies projekt domku i wycene to sie zapoznam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Podkarpaciu też się da raczej spokojnie. U nas dom w tym samym typie choć większy, wyniesie ok 320 tys. pod klucz z minimalnym wkładem pracy własnej. Przy pow. całkowitej 180m wychodzi nie całe 1800 zł/metr. Trzeba mieć tylko dużo czasu i cierpliwości na poszukiwania dobrych ekip i materiałów.

Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

arnii1 jeżeli nie masz czasu na dopilnowania budowy i szukania materiałów to niezależnie od technologii budowa wyjdzie Ci drogo.

Dom szkieletowy stawiany przez firmę będzie Cię tyle samo kosztował co dom murowany - chociaż nie wiem dla czego :o

Za szkieletora musisz przyjąć ok 2500 zł netto ale nie powierzchni użytkowej tylko powierzchni po podłogach wszystkich pomieszczeń.

Chyba, że chcesz doznać olśnienia po załatwieniu wszystkich pozwoleń tak jak ja. Powierzchnia użytkowa według projektu 119 m2 ale po wnikliwej analizie i zliczeniu powierzchni podłóg ... o kur... 195 m2 :p

Jest jednak pozytywny aspekt tej sytuacji. Muszę się zmieścić w tej samej kasie. Swojego szkieletora buduję systemem półgospodarczym. Kasa nieduża jak za taki metraż ale budowa trwa niemal tyle co murowany.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na murowany, bo w zasadzie za te same pieniądze stawiam dom mniejszy o ok 15mkw tylko, że murowany. Jedyny minus, to strata pieniędzy, bo najpierw kupiłem projekt drewniaka i przeszedłem całą procedurę, a finalnie zdecydowałem się na inny i trzeba było od nowa papierologię zaczynać. Postaram się znaleźć wycenę w formie elektronicznej i wyślę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli musisz wziąć firmę to będzie bardzo ciężko zmieścić się w tej kwocie, ja kończę obecnie szkieleciaka 109mpu w klasie pasywnej i koszty materiału oscylują w granicach 200tys robię to samemu więc za robociznę nie płacę i dlatego jest to możliwe w tak niskiej cenie

 

W technologi pasywnej do zamieszkania ? za 200k mało prawdopodobne ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz miec dom jeszcze taniej, ale trzeba miec w sobie mnostwo zapału i samo zaparcia. Mozna nawet zmiescic sie w 100tys przy stu metrach ale na tak droge jak ja to niewiele sie decyduje osob. A zeby poskladac taki dom nie trzeba wyklafikowanej ekipy, wystarczy jeden co ma pojecie o tym, i ze trzech do dzwigania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...