Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Pozwólcie że się wtrącę..u nas tj.w świętokrzyskim architekt śmieje się z tych którzy zaczynają budowę mając 40 tys.,bo za sam projekt indywidualny bierze 12-13tys.Mnie tam na to nie stać ale są tacy dla których i tyle nie jest dużo:jawdrop:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arturo tzn musiałeś gotowy projekt za 2tys. a potem adaptacja 3,5 jeszcze??

te 8-10 tys. za indywidualny to chyba lekka przesada :confused:

 

Na podhalu od 10 tysiecy w gore. Brat zaplacil 15. Inny znajomy za adaptacje juz zaplacil 6 tys a projekt dostal za 3. Ponoc zmiana kontow dachu powoduje zmiane calkowicie projektu :confused: Tak wiec trzeba dobrze sie zastanowic nad gotowym planem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aż z ciekawości popytam po architektach w rzeszowie, ciekawe ile biorą - znając życie 10tyś jak nic :)) droga sprawa, ale chyba jednak lepiej kupić gotowca i zrobić adaptację... coś powiększyć coś pomniejszyć, zmienić układ i też będzie "po swojemu" a mniejsza kasa :)

 

tak przy okazji http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-pod-topola/m3f019b603e63f "pod klucz" wg projektu nieco ponad 300 000, także blachodachówka solbet i mamy 300 000 ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aż z ciekawości popytam po architektach w rzeszowie, ciekawe ile biorą - znając życie 10tyś jak nic :)) droga sprawa, ale chyba jednak lepiej kupić gotowca i zrobić adaptację... coś powiększyć coś pomniejszyć, zmienić układ i też będzie "po swojemu" a mniejsza kasa :)

 

tak przy okazji http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-pod-topola/m3f019b603e63f "pod klucz" wg projektu nieco ponad 300 000, także blachodachówka solbet i mamy 300 000 ;))

 

Nie nieco, tylko 33 tyś. I to cena netto. Brutto to już w sumie 410 tyś. Jeszcze wyposażenie no i zagospodarowanie (chociazby symboliczne) działki i przyłącza.

Samo okno w wykuszu będzie kosztować 6-7tyś! Jak nie lepiej.

Jeśli chcesz potanić ten dom, to zrównaj wykusze, spłaszcz dach, wywal to kosmiczne okno i balkon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba nigdy nie znajdę ładnego domku w dobrej cenie, chociaż będę próbował :) każdy mnie na ziemię sprowadza. Chociaż tak jak wyżej napisane - adaptacja adaptacja :)

 

coś się uda zrobić :)

 

ale rzeczywiście, balkony są niepotrzebne - wystarczy dać jakieś ładne poręcze, w końcu po co komu balkon w domku jednorodzinnym jak można po prostu wyjść na ogród ;)

Edytowane przez Artur-M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam balkon na górze w sypialni - a chociażby po to, by pościel przewietrzyć

no sorry, ale nie wystawię pościel na tarasa - ani mi sie z nią by nie chciało schodzić z góry, ani to za ciekawy widok dla mnie i dla wszystkich na tarasie

na tarasie to ja wolę kawkę pić na leżaczku i patrzeć na bawiące się dzieci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artur tak czytam ten watek i wydaje mi sie jakbys byl z kosmosu. Ciagle tylko wspominasz o tej pompie ciepla i pokazujesz linki do domow, ktore sa na pewno duuuzo drozsze niz 300 tys. Wez no sie w garsc i poczytaj dzienniki ludzi, kosztorysy.

Chcesz dom do 3 stow, to bez wykuszy, podcieni, do 110 m, dach dwuspadowy, bez roznych zbednych kosztow.

 

Jest duzo projektow fajnych, prostych domkow. Usiadz z zona, wezcie kartke i wypiszcie co musi byc na pewno, jaki duzy salon, ile sypialni, jaka kuchnia ( otwarta, zamknieta, duza lub nie) itepe... itede. A potem jeszcze usiadzcie i pomyslcie pod katem tego ze kazdy metr to minimum 2500 -3000 zl i zastanowcie sie czy kazdy metr jest Ci potrzebny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko ze nie wszystko zloto co sie swieci, czasem dom wyglada fajnie z zewnatrz a w srodku jest komplenie nie funkcjonalny.

Dobrze Ci radze, najpierw patrz na funkcjonalnosc w srodku .

 

jako, że całe życie spędziłem w bloku... nigdy nie miałem kontaktu z domami jednorodzinnymi (moja druga połówka również) ciężko jest mi ocenić czy dom będzie funkcjonalny, czy dany projekt będzie tańszy droższy itp. Póki co jest nas 2, ale będzie docelowo 4, dlatego patrzymy na przestronne domki ale mniejsze jak 140mkw.

 

Nie mam takiej wyobraźni jak ludzie, którzy mieszkali w domkach czy mieli z nimi kontakt. W sumie ze wszystkich moich znajomych może 1 osoba ma "domek jednorodzinny" i w dodatku szeregówkę.

 

Reszta, albo planuje mieć domek (i myślą podobnie jak ja... że uda się za 300 000 nie wiadomo co) albo mieszkają w blokach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nakresl co bys chcial miec w srodku i postaramy Ci sie pomoc. Z drugiej strony nic to nie ma do rzeczy, ze nie mieszkales w domu...ale czytac umiesz i mozesz przegladac dzienniki budowy na forum. Mozesz wsiasc w auto i pojezdzic, popytac ludzi, ktorzy sie buduja... wystarcza szczere checi i glowa do myslenia

 

Zobacz, dalismy Ci wytyczne: dach jak najprostszy, pow. do 120m ( chociaz ja bym obstawala przy max 110m), najlepiej jak najmniej kominow, lazienki w jednym pionie, bez wykuszy, roznicy poziomow, podcieni i innych takich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...